A sok minimalizmus jegyében fogant megoldás után, itt egy tágas ház a formák és színek kavalkádjával
Talán nem én vagyok az egyetlen, akinek a Gigabyte név hallatán elõször inkább az alaplapok és videokártyák jutnak eszébe, mintsem a számítógépházak. Persze az AORUS brand bevezetésével az asszociációs paletta jóval szélesebbé vált, hiszen a látványos, többnyire RGB LED-ekkel felvértezett termékek között legalább annyira megfér egy extravagáns PC ház, mint egy vízhûtéssel megspékelt RTX videokártya. A tudatosan válogatók két jól elkülöníthetõ csoportját, az egyik oldalon a minimalizmus és letisztultság hívei, míg az ellenoldalon a futurisztikus, és olykor még a giccsbe hajló megoldásokat is megengedõ darabok rajongói teszik ki. Elsõ ránézésre az utóbbihoz tartozik a C700, mely egy szokatlan formákkal és bõséges fényáradattal érkezõ toronyház.
Ha ránézünk, a teljes nevén Gigabyte AORUS C700 Glass több közismert gyártót is az eszünkbe juttathat, hiszen hasonló formavilággal megáldott termékeket többek között az MSI, és a Dell alá tartozó Alienware is elénk tárt már. Nos, ahogy az utóbbi, úgy a Gigabyte-hoz kötõdõ AORUS is egy régóta a piacon lévõ gyártónak a gamereket megcélzó almárkája, már amennyiben a gamer szerintünk is a sci-fi ûrhajók dizájnját és az RGB fényáradatot jelenti. Bár a hardvergyártók között ez már-már egy konszenzusos íratlan szabály, de persze távolról sem jelenti azt, hogy a sajátos külsõ – melyre jelen esetben a gyártó neonpunk-ként hivatkozik – nem társulhat kiváló minõséggel. Márpedig az AORUS alapvetõen arra jött létre, hogy az átlag fölé pozícionálva magát megengedhesse az igényesebb anyaghasználatot és az aprólékosabban kidolgozott formaterveket. A C700 Glass pedig akárhonnan is nézzük, nem egy szimpla kocka ház, és nem is a kínai piac gyanús darabja, cserébe kifejezetten méretes darab, mely Mini-ITX, microATX és ATX formátumon felül még E-ATX kialakítású alaplapoknak is biztosít megfelelõ csavarozási pontokon elhelyezett távtartókat. Ahogy a neve is utal rá, az oldallapok teljes mértékben edzett üvegbõl készültek, ráadásul a kábeleket is fogadó alaplap mögötti szakaszt és a nézelõdésre szánt oldalt is sötétített megoldás fedi majd el. Ezzel egységessé, mégis különlegessé varázsolják az összhatást, hiszen a kigyulladó LED-ek azonnal rálátást engednek majd a belsõ struktúrára.
A 714 x 301 x 671 mm-es dimenziók már távolról jelzik nekünk, hogy nem egy kompakt íróasztalra tervezett dobozkáról, sokkal inkább egy vérbeli toronyházról van szó. Odabent 8+2 bõvítõhellyel találkozhatunk, melyekbõl a +2 természetesen a VGA vertikális elhelyezését jelenti, amihez mindenképpen PCI-E Riser kábelre lesz szükség. Továbbá van itt még hat darab kizárólag 2.5 hüvelykes meghajtók számára elkülönített magánparkolóhely, illetve négy darab hibrid fiók, melyekben ízlésünktõl függõen fogadhatnak összesen négy darab 2.5 colos vagy 3.5 colos tárolóegységet. Ha nem hagyjuk, hogy a családtagok vagy a vendégek bújócskázásra használják, egy közepes méretû gyerek helyett, elfér benne akár egy 2 cm híján 20 centi magas toronyhûtõ is processzorunk számára. Ez lényegében a jelenleg kapható léghûtések bármelyikének több mint elegendõ teret jelent, a 490 mm hosszú videokártya beépítésének lehetõségén pedig csak nehezen tettem túl magam. Miután ez megtörtént, láttam, hogy nem lesz gond a tápegységgel sem, mivel a legtöbb valódi erõgép is beéri egy legfeljebb 20 cm-es hosszig nyújtózó energiaközvetítõvel. Továbbra is a csarnokban idõzve még érdemes meglátogatni a szellõztetési opciókat is, melyeket legfeljebb nyolc légterelõ segítségével tehetünk teljessé.
A ház szerencsére kellõen nagyra sikerült ahhoz, hogy ebbõl a nyolcból egyetlen kivétellel mindegyik lehessen akár 140 mm-es is, kompromisszumot csak a hátsó ventikkel kell kötnünk, ahol választanunk kell két 120-as, vagy egyetlen 140-es modell között. Amíg mi tanakodunk, addig a Gigabyte a gyárban beszerel nekünk három PWM vezérlésû 120-as megoldást az elõlap mögé, hátulra pedig még kettõt, melyek ráadásul ARGB fényekkel is villoghatnak. Talán mondanunk sem kell, hogy AIO hûtõkbõl lényegében minden jelenleg létezõ verzió kényelemesen beszerelhetõ lesz, hiszen fent akár 420 mm-es radiátornak is van hely, de elõl is elfér egy 360-as, hátul pedig egy 140 mm-es. Talán ideje kicsit elidõzni a külsõségeken, illetve megemlíteni a szerelhetõséget.
Tisztázzuk, hogy rég láttunk már ilyen gazdagon felszerelt I/O szigetet az elõlapi részlegen, hiszen csatlakozóból már négy teljes méretû USB 3.0, és az USB 3.1 Gen2 Type-C is korrekt lenne, de ezzel közel sincs vége. Nem csak a két 3.5 mm-es jacknek jutott még hely, de van egy több mint szokatlan HDMI kimenet, egy kötelezõ reset és egy méretesebb bekapcs billentyû, továbbá két gomb az RGB szabályozására, és másik kettõ a ventik sebességének finomhangolására. Merthogy nem csak a ventik, de maga a ház is bõven rejt RGB-t, például az oldalak felsõ szegmensében és az elõlapi Aorus logo mögött, az elõlap alsó harmada pedig egész komoly megvilágítást kapott. A teljes RGB-s rendszer a Gigabyte Fusion RGB 2.0 technológiájával címezhetõ.
A fények mellett persze a formák kölcsönöznek igazán extravagáns megjelenést, hiszen míg a ház teteje az elõlap felé lejt és nem tûri, ha bármit megpróbálunk rápakolni, addig az alaplap pár fokkal a tápegység felé lejt, mely elsõre talán szokatlan, de a szerelhetõséget egy percig sem nehezíti majd különösebben. A Gigabyte külön hangsúlyozza is, hogy az áramvonalas monstrum kényelmesen szerelhetõ, bõséges hellyel és rögzítõpántokkal a PCI-E vezetékkötegnek, amit igazából el is várunk ekkora külsõ és belsõ dimenziók mellett. A prémium üveg, alumínium és mûanyag elemekbõl összeszobrászkodott ház 19.2 kilogrammja már bõven nem pehelysúly, így már csak az árára vagyunk kíváncsiak, melyet egyelõre még nem osztottak meg a nagyközönséggel.
Források: gigabyte.com