Kiszivárogtak az elsõ teszteredmények az Intel 11. genereciós processzorait képviselõ Core-i7-1195G7-rõl. A Tiger Lake-U CPU a sok nehézség árán létrejött 10nm-es gyártástechnológiával készült, és a jelenleg legerõsebb Willow Cove fedõnevû architektúrára épül, az eredmények alapján azonban egy korai tesztpéldányról lehet szó.
3 Ghz-es órajel és Intel Xe GPU
A korábbiakban érkeztek már részletek Tiger Lake processzorokról, de most elõször bukkan fel mérési adat 11. generáció alá sorolt példányról. A 11. generáció alapja az a Willow Cove architektúra, mely a 10. generációs Ice Lake családban alkalmazott Sunny Cove módosított változata. A Core-i7-1195G7 az elõzõ évben megjelent Core i7-1065G7 helyét hivatott átvenni, és továbbra is egy négymagos, több szálas munkavégzést alkalmazó megoldás. A tesztpéldányban 4 mag és 8 szál dolgozik, az órajel pedig 3 Ghz-en megáll, tehát messze áll a kereskedelmi forgalomba szánt ütõsebb változattól.
A mérések 16 GB DDR4 SODIMM memória, és egy 128 GB méretû Samsung MZHPU128HCGM M.2 SSD társaságában készültek, de sem az alaplapra sem a RAM órajelére vonatkozó információ nincs. Dedikált videokártyát nem látunk, van viszont adat az Integrált GPU-ról, mely az Intel Xe megoldása 96 EU-val (Execution Unit – végrehajtóegység). A benchmark teszthez a 3DMark Time Spy-t alkalmazták, de a kapott érték egyelõre nem tûnik kiemelkedõnek, ami a négy mag és a 3 Ghz-es fix órajel miatt nem olyan meglepõ.
A CPU oldalán mért érték 2922 pont, ám azt továbbra is érdemes figyelembe venni, hogy ez egy korai tesztváltozat, a végsõ kiadástól pedig legalább 4.3 Ghz-es órajelet várnak, ami jelentõs ugrást mutat majd a teljesítményt tekintve. A grafikus lapka már valamivel izgalmasabb, az integrált Xe 1296 pontot hozott, ami nagyjából 5-6%-kal gyorsabb a Ryzen 7 4800U hivatalos eredményeinél, ez pedig szignifikáns elõrelépés az Ice Lake-hez viszonyítva. Az összkép mindenesetre így sem fényes, a TSMC 7nm-es gyártósorain készülõ 8 magos megoldások arányaiban jobb teljesítményt hoznak alacsony fogyasztás mellett, de még nem ismert mit tud majd az Intel, ha életbe lép a Boost és a magasabb TDP keret.
Érdekes figyelni az Intel GPU-k fejlõdését, és mindenképp érdemes megvárni a végsõ változat eredményeit is, mielõtt leírnánk a szériát. Az új magok mellett átalakított cache dizájn, optimalizált tranzisztorszám, és régóta esedékes biztonsági megoldások is érkeznek, a 10nm+ pedig várhatóan magasabb órajeleket biztosít, így felveheti a versenyt a Ryzen 4000 családdal. A megjelenés 2020 második felében esedékes.