Mire figyeljünk gépszereléskor, avagy tanácsok az elsõ PC megépítéséhez
Ezúttal a leggyakoribb PC-építési hibákat sorakoztattuk fel, amelyeket az elsõ alkalommal építõk követnek el, vagy akár azok, akik az elsõ projekt óta nem jöttek rá minden fontos részletre. Ha ismerjük ezeket a hibákat, jobban felkészülhetünk a közelgõ összeállítás során felmerülõ problémák kezelésére, elkerülésére. Ha az elsõ játékgépünk építését tervezgetjük, sok mindent át kell gondolnunk. Az alkatrészek kiválasztásától kezdve az új számítógép összeszerelésén sok feladatunk lesz, melyet a programok és szoftverek telepítése koronáz meg, a már mûködõ gépünkre. És bár manapság már rengeteg útmutatót találunk arról, hogyan rakjuk össze a saját számítógépünket, arról már jóval kevesebbet, hogy mit ne csináljunk semmiképpen sem, az elsõ gépépítés alkalmával.
Az igazság az, hogy annyi minden történik, és annyi mindent kell figyelembe venni, amikor az elsõ számítógép formát ölt, hogy néhány kezdõ hiba elkövetése nem csak meglehetõsen gyakori, de alapos felkészülés nélkül szinte elkerülhetetlen. Természetesen ezek a hibák általában még nem jelentik a világ végét, ha azonban nem vigyázunk, komoly károkat okozhatunk a számítógépben. De még a legjobb esetben is bosszankodni fogunk, mikor rájövünk, hogy egy kis odafigyeléssel mennyit tehettünk volna egy stabilabb, kiegyensúlyozottabban teljesítõ, illetve idõtállóbb gépért. Néha a gyakori hibák és a feladattal kapcsolatos problémák ismerete legalább annyira hasznos, mint a helyes lépések és az építési folyamat teljességének ismerete. Figyeljünk oda a megfelelõ szerelési sorrendre; tartsuk külön és meghatározott helyen az alkatrészeket, csavarokat és kávbeletek; szerezzünk be mindent, amire szükségünk lesz, és így tovább. Ez a kis összeállítás tehát egy tömör útmutató, mely némi betekintést nyújt olyan lehetséges buktatóba, amelyekbe az építkezés során belefuthatunk, de akár el is kerülhetjük õket.
Gyakori hibák az alkatrészek kiválasztásakor
Hibák, amit az elsõ alkalommal építõk elkövetnek
Hibák, amiket el lehet és el is kell kerülni az építés után
Próbáljuk elkerülni a leggyakoribb hibákat
Nincs hibátlan összeállítás, és még a legtapasztaltabb szaki is átsiklik néha egy-egy részlet fölött. A felkészültségünktõl és az alapos tervezéstõl függetlenül, néha a dolgok rosszul alakulhatnak. A felkészültség azonban fontos része az új PC építésének, de legalább ilyen fontos a türelem, hiszen rutin híján sokkal többet fogunk bajlódni a géppel, a fáradtság pedig figyelmetlenséghez, vagy felületes munkához vezet. Ha a lehetõ legjobban ismerjük a PC építésének folyamatát, akkor már elsõ alkalommal is szépen lefaraghatunk az elkövetett hibák számából. Így még ha nem is végzünk majd mestermunkát, csökkenthetjük annak kockázatát, hogy valami rosszul sikerüljön. Egy-egy gép még a veterán építõktõl is több idõt követelhet és nagyobb odafigyelést igényelhet. Adjunk hát idõt magunknak, ne siessünk és ne kapkodjuk, így késõbb nyugodtan élvezhetjük a jól sikerült PC elõnyeit.
Ha felkészülünk, elkerülhetjük, hogy néhány kimaradt alaplapi csavar miatt ki kelljen vennünk az amúgy nagy mûgonddal beszerelt alkatrészeket; garantálhatjuk, hogy ne okozzunk kárt az alkatrészekben, ahogy azt is, hogy a bekapcsológomb lenyomása után lehangoló sípszó, vagy éppen néma csend és fekete képernyõ fogadjon bennünket.
Sok sikert az elsõ számítógép összeállításához!