Apró kényelmi funkciókkal igyekeznek növelni a hatalmasra duzzadt felhasználóbázis kényelmét
A Meta Messenger alkalmazás hihetetlenül népszerûvé vált az ingyenes hang- és videohívások lebonyolítására. Különösen vírus miatt bevezetett szigorítások alatt, amikor az otthon ragadt tömegek olyan programokat is megrohamoztak, melyek korábban alig vonzottak közönséget. A Messenger azonban még korábbi népszerûségét is megugrotta, így a Facebooknak muszáj volt a korábbinál is nagyobb figyelmet fordítania rá, hiszen rengetegen bonyolítotják le ott napi hívásaikat. AZ utóbbi években valóban egyszerûsítettek az alkalmazás megjelenésén, most pedig egy újabb dizájnjavításst követõen a hívás gombot is egy kicsit könnyebb lesz megtalálni.
A Meta az alkalmazás alján található funkciósávon egy külön fület ad hozzá a hang- és videohívásokhoz. Ez újonnan érkezõ fül a "Csevegések", a "Történetek" és az "Emberek" részek mellett jelenik meg, és megnyitja a felhasználó kapcsolatainak listáját, valamint külön gombokat is hoz a hang- és videohívásokhoz. Ez persze csak egy finom kis változtatás, de valószínûleg azért, hogy a Messenger esetében is hangsúlyosabbá váljon, hogy egy a Whatsapp stílusához hasonló üzenetküldõ és hívó alkalmazásról van szó. A változtatást megelõzõen a felhasználóknak külön csevegõszálat kellett nyitniuk a kiválasztott barátaikkal, amennyiben fel akarták hívni õket. Az új funkció azonban végre lehetõvé teszi a felhasználók számára, hogy közvetlenül tárcsázzák fel barátaikat, illetve bevezetésként szolgálhat azok számára, akik esetleg kevésbé ismerik a Messenger hívási funkcióit.
A Meta szerint 2020 eleje óta mintegy 40 százalékkal nõtt a napi hang- és videóhívások száma a Messengeren, ami jól mutatja, hogy milyen idõszakot is éltünk az elmúlt két év során. A vállalat az év elején bõvítette a titkosított üzenetküldést szolgáló funkciókat, kiegészítve azokat csevegésbe illeszthetõ reakciókkal, matricákkal, üzenetspecifikus válaszokkal és továbbküldés opcióval. A Meta terve az, hogy végül 2023-ban a végponttól végpontig terjedõ titkosítást alapértelmezetté tegye a Facebook és az Instagram számára, mely egy széleskörben várt, és már-már elvárt biztonsági intézkedés. Számos AR-effektussal egészítette ki a videohívásait, így a felhasználók szûrõkkel, maszkokkal és animációkkal kísérletezhetnek, ha valamiért unalmasnak találnák a hétköznapi kommunikációt. Ami az ingyenes üzenetküldõ alkalmazásokat illeti, a Messenger versenytársainak meglehetõsen hosszú listája van, köztök számos, a közelmúltban felzárkózó és megõrõsödõ szolgáltatással. Köztük olyanokat lehet érdemes megemlíteni, mint a Google Voice, a Viber, a Signal, a WhatsApp, melyet a Meta 2014-ben vásárolt meg. Sõt, egy ideje már a közösségi felületként is értelmezhetõ Telegram használata is jóval felhasználóbarátabb élmény, hiszen a hívási funkciók is sokrétûbbé váltak.
Ehhez képest a Messenger is meglepõen magazbiztosan õrzi népszerûségét, egy ideje ráadásul már egészen korrekt hangminõséget és stabilitást nyújt, persze a pozitív benyomásunk folyamatosan romlik, ahogy egy szimpla hívás helyett többszereplõs konferenciahívásba kezdünk. Világszerte naponta több mint 300 millió videó- és hanghívást bonyolítanak le a platformon. Fontos megjegyezni, hogy a Messenger testvérplatformjának, a WhatsAppnak már van egy külön lapja, amely számon tartja az összes hanghívást. Azonban a felhasználóknak meg kell nyitniuk egy csevegést, majd a telefon ikonra kell koppintaniuk ahhoz, hogy hanghívást kezdeményezzenek a WhatsAppon is, kivéve, ha nem fogadott hanghívásuk van egy felhasználótól, amely esetben a Hívások részlegre léphetnek, és a telefon ikonra koppinthatnak.
Bár a hang- és videofunkciók hangsúlyozása nem sokat tesz azért, hogy a Messenger kiemelkedjen a mezõnybõl, a FaceTime-on kívül továbbra is egyike azon kevés jelentõs alkalmazásoknak ebben a zsúfolt mezõnyben, amelyek használatához nem szükséges telefonszám.