Az év egyik elsõszámú dizájnötlete lehet a Showcase PC újdonsága, a hologrammal felturbózott PC ház
Idén is lezajlott hát a Las Vegas-i CES rendezvény, ahol a fontosabb hardveres és technológiai újdonságok mellett, mindig nagy szerep jut a kütyüket kísérõ látványos külsõségeknek is. A hardverrajongók és lelkes gépépítõk számára az RGB fényáradatra képes kiegészítõk már megkerülhetetlen kellékekké váltak, hiszen jóformán akkor sem kerülhetjük el õket, ha a hardverelemek kiválasztásakor ez a szempont egyáltalán nem szerepelt az elvárásaink között. A színes fényáradat azonban közel sem az egyetlen lehetõség az egyedi, vagy figyelemfelkeltõ PC-k szerelmeseinek, hiszen egy különleges gépház önmagában is képes magára vonzani a tekintetünket. Itt jön képbe a Showcase nevû cég, aki ezen a téren szintlépésre készül, a bemutatóra ugyanis hologramvetítõvel szerelt házakat hozott, melyekkel egyedi tartalmakat is kivetíthetünk.
A sajátos megjelenésû PC-k összeállításához manapság számos kiegészítõre tehetünk szert, hiszen már a kompakt AIO hûtõkön, és akár a RAM modulokon is találkozni LCD kijelzõkkel, de világíthat az átlátszó csövekben áramló hûtõfolyadék is, a gépházba pedig neoncsövet és leginkább RGB LED-ek sokaságát pakolhatjuk be. A CES-en azonban többek között teret kapnak a gépházakat gyártó vállalatok is, idén pedig a legfurcsább és egyértelmûen leglátványosabb megoldást a Showcase PC nevû cég hozta el, aki különleges hologramvetítõvel felturbózott házakkal lepte meg a közönséget. A kissé kezdetleges honlapjuk tanúsága szerint moddingban utazó vállalat ismertnek éppenséggel nem nevezhetõ, ahogy önmagában a technológia sem feltétlenül forradalmi, de a megjelenített mozgóképek minõsége, és úgy általánosságban az összhatás mindenképpen megér némi bámészkodást.
A Showcase PC "Solo" és "Dual" Hologram PC házai vagy egy hologramot vetítenek ki egyszerre, amely az üveg oldallapból válik láthatóvá, vagy kettõt, ahol a második pedig a ház tetejébõl tûnik elõ. A hologramok 3D-s hologramventilátorok segítségével jönnek létre, amelyek lapátjaikon 224 LED-et tartalmaznak, és elég gyorsan forognak ahhoz, hogy alaposan megtévesszék az emberi szemet. A felállított stand mellett nem is mentek el a sajtó képviselõi, melyek többsége utólag mindenképpen szánt pár sort a látványos kivitelezésû ötletre. A demonstráció során különféle rövid animációk, illetve videorészletek voltak láthatók, például egy ûrlény, egy tehénrabló UFO, de volt nélkülözhetetlen táncikáló anime kislány is, a lényeg, hogy egytõl egyig nagyszerû 3D-s hatást keltettek. Az egyetlen kifogásolható elem sajnos maga a vetítõszerkezet, melynek mérete az amúgy viszonylag vékony profilú forgólapátok ellenére is kényelmetlenül nagynak tûnik.
A 3D LED-es ventilátor amúgy 8GB saját belsõ tárhellyel is rendelkezik, az eltárolt animációk közötti váltás pedig a távirányító segítségével könnyedén megoldható, ráadásul a vállalat képviselete elárulta, hogy már készülõben van a Wi-Fi-vel kiegészített változat is. Érdekes, hogy maga a gépház már nem éppen saját fejlesztés, a prezentációhoz ugyanis a széles körben elterjedt NZXT H510 midi tornyot választották. A mini ITX, micro ATX és ATX méretû alaplapokat egyaránt támogató ház amúgy legfeljebb 165 mm-es hûtõtornyot és 381 mm széles VGA-t fogad, elöl pedig két 120/140mm-es ventinek, vagy radiátornak ad teret, míg felül már csak egynek. A középutas modell ebben az esetben azért érdekes, mert bemutatja, hogy hologram mennyire fér el és miként fest egy átlagos méretû PC-ben. Az illúzió szépen mûködik, azt pedig igyekeznek kihangsúlyozni, hogy a felvételen látható villódzást (a fentilátorokon megtörõ fény) a kamerafelvétel okozza, szabad szemmel nem látható.
De ha már kifogásolható elemeket említettünk, érdemes kitérni az árazásra is, melyet szintén nyilvánosságra hoztak. Az egyetlen vetítõvel szerelt Solo Hologram ház ára 299 Dollár, ami átszámolva több mint 94 ezer forint, míg a szélesvásznú illúziót kínáló Dual Hologram 449 dollár, azaz közel 142 ezer forint. Az ötlet tehát jó és mûködik is, ám ha félretesszük a zsúfoltabb belterû gépek esetén körülményes elhelyezésüket, a 3D LED-es vetítõk egy ideig még biztosan nem válnak tömegtermékké, fõleg, hogy a cég egyelõre külön nem is értékesíti õket.