Ha munkánkhoz telefonunkat vagy tabletünket is használjuk, mostantól könnyebb lehet a dolgunk
Akik laptopon, vagy hagyományos asztali számítógépen dolgoznak, azok tudják, hogy egy munkanap során milyen gyakran kell szövegrészeket küldözgetni egyik helyrõl a másikra. Emiatt kifejezetten praktikus megoldásnak tûnik, hogy bizonyos tartalmakat a mobiltelefonunk vagy a táblagépünk kijelzõjén vegyünk kezelésbe, de talán pont azért nem tesszük, mert az ott megjelenített információt túl körülményes lenne egyenesen az asztali rendszerünkhöz továbbítani. Ha valaki régóta várt a hiányosságot áthidaló kényelmi funkcióra, a SwiftKey új frissítése megoldja a dolgot.
A SwiftKey alkalmazást az Androidos készüléket használók számára valószínûleg nem kell bemutatni, hiszen hosszú évek óta az egyik legsokoldalúbb és legjobban használható szoftveres billentyûzet, ami csak ezen a mobilos rendszeren elérhetõ. Az immár ötödik éve a Microsoft fejlesztése alatt álló alkalmazást, nap mint nap milliók használják viszonylag nagy megelégedéssel. Az amúgy teljesen ingyenes szolgáltatás fejlesztõi pedig folyamatosan javuló prediktív szövegbevitellel és felhõ alapú szótárfunkcióval igyekeznek meghálálni a bizalmat. Szerencsére a Microsoft nem csak, hogy nem tette fizetõssé, de ahelyett, hogy a brand átkeresztelésével vacakolna, kifejezetten hasznos extra szolgáltatásokkal bõvítette a kelléktárat, melyek közül a Windows és az Android közös vágólapja kiemelkedõen hasznosnak tûnik.
A virtuális billentyûzet mostantól lehetõvé teszi, hogy PC-nkre egyetlen mozdulattal küldjünk szöveges tartalmakat, pusztán azzal, hogy a kijelölt szöveg másolásával azt a vágólapra helyezzük. Szerencsére a Microsoftnál valamelyik illetékes hat év után felfedezte, hogy õk egyben a Windows tulajdonosai is, így a SwiftKey mobilalkalmazás 7.9.0.5-ös verziószámú frissítésével új módon is összekötötték a két platformot. Innentõl kezdve tehát teljesen mindegy, hogy az elsõdleges munkaállomásunkról, vagy a mobilunkról másolunk ki tetszõleges hosszúságú szöveges tartalmat, az mindkét eszközön felülírja majd a vágólap korábbi tartalmát. Lássuk be, ez szövegszerkesztés esetén egészen nagy szolgálatot tehet, hiszen egyszerre több különbözõ forrásból is dolgozhatunk, és ha nem szeretnénk, a szövegszerkesztõ programról nem kell elváltanunk egy pillanatra sem.
Az új segédfunkció bekpapcsolásának persze megvannak a technikai feltételei, melyek nélkül sajnos hiába próbálkoznánk. Elõször is a számítógépen Windows 10 vagy 11 rendszernek kell futnia. Elõbbi esetében pedig fontos, hogy az utoljára alkalmazott frissítés nem lehet régebbi a 2018 október 2-án kiadott csomagnál, mely többek között az okostelefonokkal való szinkronizációt segítõ Your Phone funkciót is magával hozta. Amennyiben ezzel megvagyunk, elkezdhetünk kutakodni a beállítások között, mivel az új funkció természetesen nem alapértelmezett. A SwiftKey esetén a billentyûzet beállításain belül a következõt kell bekapcsolnunk: Nagy számú bevitel / Vágólap / Vágólap elõzményeinek szinkronizálása, illetve szükségünk lesz egy Microsoft-fiókra is, amibe be is kell jelentkeznünk.
Ezután jöhet a jó öreg Windows, ahol a Tálca vagy a Gépház keresõmezõjébe pötyögjük be azt, hogy Vágólap. Itt szintén a Vágólap elõzményeit kell aktív üzemmódba állítanunk, illetve a Szinkronizálás az eszközök között résznél a Bejelentkezésre kattintva jöhet a Microsoft-fiók. Amennyiben ezeken túl vagyunk, a vágólapokra kerülõ információk szinkronizálása a bejelentkezett eszközök között automatikus lesz, így bárhol is találunk releváns információt, mindkét felületen azonnal hasznát vehetjük.