Az új VP2776 arany középútnak is nevezhetõ, és ugyan nem 4K-s, cserébe egy kiemelkedõ tulajdonságokkal bíró professzionális kijelzõ
Mindig jó látni, ha egy magas képfrissítéssel megáldott monitor többet nyújt a kötelezõnél és feszegeti kategóriájának határait. A ViewSonic viszont ezúttal fordítva közelítette meg a dolgot, és egy olyan grafikai munkára is kiválóan alkalmas prémium terméket tett le az asztalra, mely számos nagyszerû tulajdonsága és kényelmi funkciója mellett, nem feledkezik meg a játékos kedvû felhasználókról sem. A ColorPro ráadásul egy vadonatúj széria egy veterán gyártótól, aki látható módon nagy tapasztalattal, tudatosan válogatta össze a ColorPro VP2766 paramétereit.
Muszáj lesz elsõként kiemelnünk, hogy a ViewSonic új termékének talán egyetlen feltûnõ hiányossága a felbontásában keresendõ, hiszen tudjuk, hogy sokan vágynak olyan 4K-s megjelenítõre, mely a képfrissítés terén is kiemelkedõ magasságokat kínál. Azonban a kijelzõ prémium jellegét Tekintve, figyelembe kell vennünk az árazást is, így a specifikációs lista és a végösszeg alapján végül gond nélkül nevezhetõ tökéletes arany középutas megoldásnak. Az új ColorPro széria elsõ darabja 27 hüvelykes képátlóval indít, a panel pedig a nagyszerû nano-IPS technológiát használja, méghozzá WQHD, vagyis 2560 x 1440-es felbontással. Ez közmegegyezés szerint még ideális kombinációnak számít, de a VP2776 bõven tartogat még érdekességeket, melyek miatt érdemes figyelmesen átböngészni a terméklapot. Nem is kell messzire mennünk, hiszen a vállalat büszke a 165 Hz-es képfrissítésre és az 5 ezredmásodperces válaszidõre, mely a legtöbb gamer kijelzõ esetében korrekt játékélményt ígér, QHD-n pedig már kell is olyan videokártya, mely képes élni a lehetõséggel.
A magas képfrissítés persze nem kizárólag játék esetén pozitív részlet, hiszen munkával fárasztott szemünk is hamar megszokja sûrûbben frissülõ képet és a kurzor simább mozgását. A ColorPro VP2776 azonban már a nevében is elõre jelzi a vásárlóknak, hogy itt elsõsorban a színhûség az, ami kiemelkedõ lesz. Ezt az állítását a 98 százalékos DCI-P3 és a 99 százalékos az Adobe RGB színterek lefedettsége tökéletesen igazolja is. Aki esetleg még ezen értékek láttán is bizonytalan lenne, a Pantone hitelesítést igazoló hivatalos pecsét talán meggyõzi majd, mely a grafikai munkát végzõ szakemberek számára már valóban jó elõjelnek számít. Az utolsó kételyt a gyári kalibráció hessegeti majd el, a hozzáértõk számára beszédes Delta E érték ugyanis 2-nél is alacsonyabb, ezt pedig egy külön mellékelt hitelesítõlap is igazolja. Minden adott hát az alaposan megtámogatott munkafolyamatokhoz, melyet még a VESA DisplayHDR400 pecséttel is megtoldottak, mely lassan minden igényesebb monitoron megtalálható, mely stabil 400 nites maximális fényerõ teljesítésére képes.
A felsorolás azonban még bõven nem ért véget, hiszen még szó sem esett a dizájnról, kezelhetõségrõl és az egyéb fontos funkciókról. Mielõtt kitérnénk a legizgalmasabb kiegészítõre, említsük meg, hogy a letisztult megjelenés és a stabil talp mellett természetesen emelhetjük és PIVOT módig is forgathatjuk a monitort, mely diszkrét kereteivel már alapból is megnyerõ jelenség. A grafikai munkához ajánlott termékeknél az sem ritka, hogy a káva két oldalán és a tetején árnyékolóelemek is helyet kapnak, melyekbõl három darab, mágnessel rögzíthetõ panelt a ViewSonic is helyez a csomagba. A legérdekesebb kiegészítõ azonban az úgynevezett ColorPro Wheel, mely az AOC Agon szériájából is ismerõs vezetékes távirányítót juttathatja eszünkbe. Itt azonban valamivel komolyabb darabot láthatunk, a potméteres, kerek kapcsoló elsõ ránézésre is prémium érzetet kelt. Ráadásul nem csak a kijelzõ hátsó burkolatának jobb oldalára illesztett kis vezérlõ joystick funkcióit veszi át, de néhány extra lehetõséggel is szolgál. Az OSD-menüben történõ barangoláson túl, az alkotók számára azonnali hozzáférést biztosít az Adobe Photoshop és Capture One szerkesztõszoftverekhez, a színkalibráláshoz, illetve olyan konkrét funkciókhoz, mint a nagyítás, vagy az ecsetméret módosítása és a többi.
Ha ez nem lenne elég, a – leírás szerint eltávolítható – mágneses burkolat mellett egy kis lámpát is láthatunk, melyet akár gamer extrának is nevezhetnénk, ha a monitorról nem üvöltene a komolyság. Ami a csatlakozást illeti, a két HDMI 2.0 és az egy DisplayPort mellett, egy Power Delivery szabvánnyal megtoldott, gyorstöltésre is képes USB Type-C és egy DisplayPort kiváltására alkalmas Type-C is elérhetõ, illetve két hagyományos USB 3.2-t, sõt, még egy micro-USB-t is találunk. A hangról egy 3.5mm-es jack kimenet, illetve egy 3 wattos, beépített hangszórópár gondoskodik. A modell takarékos módban 33-36 W körül fogyaszt, átlagosan 39-et, maximális éhsége pedig 43.5W lehet.
A minden jóval felszerelt, letisztult, vékony, színekben és gyorsaságban is meggyõzõ ViewSonic ColorPro VP2776 nagyszerû belépõ lehet az új terméksorozatba, melynek a gyártó 799 dolláros ajánlott árat szabott meg, mely átszámítva nagyjából 275 ezer forint.