A késõbbiekben kétféle meghajtóprogram érkezik majd, de csak az új iGPU-k kapnak valódi támogatást
Az Intel átgondolta, hogy a jövõben milyen módon fogja szállítani a grafikus vezérlõkhöz érkezõ frissítéseit, mely elsõsorban a régebbi processzoroknak okoz komolyab változást. A chipgyártó azonban úgy döntött, hogy bár rengetegen használnak ma is korosodó architektúrákat, a 6-10. generációs processzorokat birtokló felhasználók nem kapnak többé fejlesztéseket, mivel ezek esetében a cég legacy támogatási modellre vált.
Az bevezetésre váró modell szerint az Intel a Skylake processzorcsaládtól a Comet Lake vonalba tartozó processzorokig csak kritikus javításokat biztosít majd, így az említett processzorok esetében legfeljebb a biztonsági rések befoltozására lesz érdemes számítani. A továbbiakban nem kapnak 0. napi játéktámogató frissítéseket sem, melyek javíthatnak a kompatibilitáson, ezáltal növelve a teljesítményt és csökkentve az esetleges összeomlások esélyét. A változás a termékcsalád összes kategóriájára vonatkozik, beleértve a Core, Atom, Celeron és Xeon lapkákat is. A váltást követõen az Intel a szoftverfrissítéseket negyedévente teszi elérhetõvé, vagy jó esetben akkor, amikor kritikus problémák vagy biztonsági rések kezelésére van szükség.
Ennek értelmében kiesik a képbõl minden olyan integrált GPU, mely nem az Xe architektúrára épül. tehát az Intel 11. generációs Rocket Lake sorozata, és az újabb processzorai lesznek azok a chipek, amelyek továbbra is élvezik a Day 0 játéktámogatást és az átfogó frissítéseket. A vállalat arra számít, hogy ezeket a továbbra is rendszeresen érkezõ frissítéseket a szokásos havi gyakorisággal indítja majd útjukra. Az Intel grafikus illesztõprogram mostantól két illesztõprogramot csomagol egybe, mely tartalmazni fogja az Intel 10. generációs és régebbi processzoraihoz nélkülözhetetlen illesztõprogram-fájlokat, valamint a 11. generációs és újabb chipekhez tartozó illesztõprogram-fájlokat. A telepítés menete változatlan marad: letöltés és indítás után a futtatható program automatikusan kiválasztja a rendszerének megfelelõ illesztõprogramot, így nem kell azon töprengeni, hogy melyik telepítésére van szükség.
Érthetõ, hogy az Intel miért hagyta el a Skylake támogatását, hiszen a 14 nm-es chipek hét évvel ezelõtt jelentek meg. Furcsának tûnik azonban, hogy az Intel a Comet Lake-rõl is lemondana, hiszen ezek a viszonylag új CPU-k csak két éve debütáltak. Bár az Intel integrált grafikus megoldása rengeteget fejlõdött az évek során, nem reális elvárás, hogy bárki is Intel iGPU-t használjon komoly játékra, a Steam legutóbbi hardveres felmérése szerint például a felhasználóik kevesebb, mint 2%-a játszik az Intel UHD grafikus kártyáival. Ennek tükrében az Intel új grafikus vezérlõkhöz alakított modellje a legtöbb fogyasztót nem érintheti olyan súlyosan, mivel a chipgyártó biztonsági frissítéseket továbbra is kínál.
Az érintett Intel processzorok listája: