Többen is csökkenõ teljesítményre panaszkodtak, a gyártó visszahívja a hibás termékeket
Az MSI visszahívja a MAG CoreLiquid 240R / 360R AiO hûtõit, mivel ahogy a sajtónyilatkozatukban fogalmaznak, a folyadékhûtõk egy "kis része üledéket termel, amely eltömõdést okozhat". Természetesen a folyadék áramlásának akadályozása az AiO-n keresztül rendkívüli módon nem kívánatos jelenség, mely jelentõsen csökkentheti a hatékonyságot, már azelõtt, hogy az eltömõdés kialakulna. Az MSI leírja, hogy az említett AiO-hûtõmodellek valamelyikének tulajdonosai milyen tünetekre figyeljenek, továbbá létrehozott egy termékvisszahívási oldalt, ahonnan a sorozatszám megadásával elindítható az RMA-eljárás.
Az MSI problémaértékelése alapján valóban úgy tûnik, hogy a forgalomba került MAG CoreLiquid 240R és 360R AiO hûtõk egy bizonyos százalékában sajnos olyan hibás összetételû hûtõfolyadék található, amely némi idõ elteltével üledéket képezhet. Ebbõl fakadóan az üledék felhalmozódása dugulást okozhat a rendszerben, mely egyes felhasználói tapasztalatok szerint érzékelhetõ módon rontja a hûtési teljesítményt. Az MSI azt mondja, hogy az érintett CoreLiquid termékekkel kapcsolatos panaszok már valamivel azelõtt elkezdtek beérkezni, hogy a visszahívást meghirdették volna. Az MSI szerint az üledék okozta eltömõdés problémája 60 Celsius-fok feletti hõmérsékleteket eredményez, még akkor is, ha a CPU üresjáratban van és a rögzítése is megfelelõ. Ennek eredményeként ez az egyik minõsítõ statisztika a visszahívásban való részvételhez, vagy egyébként hivatkozhatunk arra, hogy "rendellenes hõleadás" tapasztalható.
Ha valaki a fent említett termékek valamelyikének tulajdonosa, de nem egészem biztos benne, hogy a termék megfelelõen mûködik-e, az elsõ lépés, hogy a termék sorozatszámát be kell gépelni az oldal alján található mezõbe. Az MSI megjegyzi, hogy ha a hûtõ egy elõre összeállított PC-rendszer, vagy akár OEM konfiguráció része volt, akkor az asztali PC sorozatszámát kell megadni az RMA mezõben, nem pedig a hûtõét. Mivel az MSI kivizsgálta az esetet és tisztában van vele, hogy a gyári hiba mely szállítmányokat érinti, a sorozatszám megadása után az egysoros ûrlap gyorsan jelezni fogja, hogy azadott termék a potenciálisan érintett tételek között van-e. Ha esetleg még nem jelentkeztek hûtési hiányosságok, akkor érdemes némi idõt szánni a vizsgálódásra. Ehhez elsõssorban a processzort intenzíven terhelõ munkafolyamatokkal – pl. render vagy egyéb benchmark tesztek – érdemes próbálkozni és közben ellenõrizni a CPU hõmérsékletét. Ezt követõen a processzor visszatér az "üresjárathoz", ha viszont a hõérték nem akar 60 Celsius-fok alá – vagyis az MSI által javasolt küszöbérték alá – csökkenni, akkor is jogosultak vagyunk a visszahívásra.
A csatlakozókat az MSI végigvezeti a folyamaton, amely "megfelelõ cserejavaslattal" is elõáll majd, ez a megfogalmazás pedig elsõre úgy hangzik, mintha nem lenne biztos, hogy ugyanaz az új/felújított modell járna kárpótlásul. A tájékoztatóban azonban az szerepel, hogy a vásárlóknak teljeskörû cserét biztosítanak, és a MAG CORELIQUID 240R / 360R hûtõk V2 kiadásait küldik el. A visszahívás utolsó lépéseként az MSI egy elõre fizetett FedEx szállítási címkét ad a kapott csere mellé, továbbá azt kérik még, hogy a csere beszerelése után az összes eredeti alkatrész kerüljön a visszaküldésre szánt hûtõ mellé. Az MSI viszonylagos újonc az AiO folyadékhûtõk piacán, hiszen 2020 májusában mutatta be elsõ CoreLiquid termékeit, melyek a kissé borsos indulóáruk ellenére alapvetõen jó teljesítményt produkáltak.
Az MSI megjegyezte, hogy szorosan együttmûködnek beszállítóikkal, hogy a forgalomba került, de még nem értékesített példányokat idõ elõtt megfelelõ minõségû darabokra cseréljék.