Ebben az évben érkezett, és sok fizetõs megoldást is lepipál egy új fájlmegosztó
Ma kiemelt fontossággal bír, hogy igény esetén könnyen és biztonságos módon menthessük el, illetve küldhessük tovább fájljainkat. Akár fényképekrõl, akár munkáról, akár egy féltve õrzött zenegyûjteményrõl van szó, nem könnyû olyan megoldást találni, ami akkor sem állít elénk akadályokat, ha éppen nagyobb mennyiséget szeretnénk egy lendülettel továbbítani. Az ySendit viszont pont utóbbiban jeleskedik, és ez még nem minden.
Mind ismerjük a Google Drive, vagy a Microsoft OneDrive szolgáltatásokat, ám ezek az átlag felhasználók számára csak akkor nyújtanak néhány gigabájtnál bõségesebb személyes tárhelyet, ha rendelkeznek valamilyen elõfizetéssel, de az egyesével feltöltött fájlok esetén is méretkorlátokba ütközhetnek. Míg ezek leginkább akkor hasznosak, ha fontos munkánkat szeretnénk valós idõben szinkronizálni, ha hirtelen szeretnénk nagy mennyiségû, és adott esetben nagy méretû fájlokat eljuttatni valakihez, nem biztos, hogy az ismert cégóriásokhoz és szervereikhez fordulnánk elsõként. Természetesen fontos szempont az egyszerûség és a könnyû kezelhetõség is, kezdve a feltöltés folyamatával, egészen a megosztáshoz tartozó lehetõségekig. Ebben a kategóriában talán a Dropbox az egyik legjobb versenyzõ, ám ha egyszerre 2GB-nál több helyre van szükségünk, akkor máris nyúlhatunk a bankkártyánk után. Hasonló még a WeTransfer, mely egy e-mail cím megadásával szintén 2GB elküldését teszi lehetõvé, a nagyobb szabadság, a jelszavas védelem és az idõkorlát megadása azonban szintén elõfizetéshez kötött, ami alkalmi felhasználók számára nem feltétlenül éri meg. Jóval elõrébb vagyunk a Send Anywhere oldalával, ahol különösebb fáradtság nélkül oszthatunk meg egyszerre 10GB-ot, mely a megadott hivatkozáson keresztül 48 órán át marad hozzáférhetõ. Ez már korrekt mennyiség, melyért csak némileg korlátozott adatsebességet kell elviselnünk, így a még nagyvonalúbb fizetõs ajánlatukra talán nem is lesz szükség.
Aztán egyszer csak felbukkan a semmibõl az ySendit, mely a fizetõs szolgáltatások legjavából egy egész csokrot kínál fel, méghozzá teljesen ingyen. A kezdõlapra érve azonnal neki is eshetünk a fájlküldésnek, mely sem mennyiség, sem méret tekintetében nem szab számunkra korlátokat, tehát ha egy mappára való családi videót szeretnénk átdobni a rokonoknak, akkor elég kijelölni a szimpatikus fájlokat, és azok máris készen állnak a feltöltésre. Mielõtt nagyon elõre rohannánk, azt is beállíthatjuk, hogy az adatokat takaró hivatkozás mennyi ideig õrizgesse a fájlokat, mely lehet mindössze 1 óra, de akár 2 teljes év is. Ha a biztonság miatt aggódnánk, a küldeményt tetszõleges jelszóval védhetjük le, mely 256-bites titkosítást biztosít, továbbra is teljesen ingyen. Ha ez nem lenne elég, eljátszhatjuk a Mission Impossible legmenõbb kémtrükkjét is, avagy az önmegsemmisítõ üzenetet. Bár robbanásra szerencsére nem kell számítani, ha szeretnénk, az adatok azonnal törlésre kerülnek, amint az összes célszemély letöltötte õket. Egyéb opciókat is találunk, például a feltöltéshez egyedi logót, hátteret és saját hivatkozásnevet is rendelhetünk, ami kedves gesztus, mert ezek többnyire céges ügyfeleknek ajánlott, fizetõs extrákként szoktak felbukkanni. Érdemes még kitérni a beépített ShareDrop funkcióra is, mellyel a fájlokat más eszközrõl is kiválaszthatjuk, például a hálózatunkon lévõ többi géprõl, továbbra is titkosított csatornán keresztül.
Ha mindezekkel megvagyunk, akkor már csak el kell döntenünk, hogy egy egyszerûen megosztható, automatikusan generált linket szeretnénk, vagy egyenesen a kívánt e-mail fiókokhoz szeretnénk küldeni a feltöltésünket, és tulajdonképpen meg is vagyunk. Miután jóváhagytuk a küldésre kijelölt fájlokat, a feltöltõ által meghagyott e-mail címre egy biztonsági kód is érkezik, amint ezt megadtuk, a feltöltés kezdetét veszi. Az elõfizetéses modell természetesen az ySendit esetében sem hiányzik, a prémium kategóriákkal domain névhez, állandósított cégnévhez, széleskörû testreszabhatósághoz, meglévõ oldalunk társításához, közvetlen ügyfélszolgálathoz, és egyéb hasznos bõvítményekhez juthatunk, attól függ, hogy az 5 dolláros egyszeri, esetleg a 25, vagy 50 dolláros havi díjat tartjuk megfelelõnek.
Ami még szimpatikusnak tûnik, hogy a két drágább verzióba belekóstolhatunk egy ingyenes próbahét erejéig, automatikus pénzlevonás viszont nem vár ránk, a folytatáshoz ugyanis utólag kell hozzáadnunk a kártyánkat, vagy PayPal fiókunkat.