Április 24-30. Ingyenes szállítás * részletek: pcx.hu/szallitas

2019. 09. 26

Gyilkos páros - i7-9700K/RTX 2070 SUPER számítógép teszt

Hogy egy kicsit ellensúlyozzuk az utóbbi hetek AMD-s uralmát, ismét egy egy Intel/Nvidia párosítást mutatunk be. A vásárló játékra szánt összeállítása nem a végleteket célozza, de azért a belépõszinttõl is elég messze van, hiszen a félmilliós határt rendesen átlépte. Legutóbbi tesztünk után visszalépünk egyet-egyet, így az Intel részérõl egy i7-9700K hozza a nyolc magos szörny szerepét, a videokárta pedig ismét egy felsõ kategóriás NVIDIA, méghozzá egy RTX 2070 SUPER.

ZALMAN Z11 NEO

Futurisztikus dizájn, ha a letisztult formák unalmasak


A Zalman hosszú ideje van a piacon, és leginkább processzorhûtõivel szerzett nevet magának, ám az elmúlt években bõségesen szállított más kiegészítõket is, melyekbõl gépházaikkal találkozhatunk a leggyakrabban. A márka megítélése elég vegyes, bár tagadhatatlanul népszerûnek számítanak, a megfizethetõ megoldást keresõk körében. A Z11 Neo egy igazán érdekes darabja a gyártó kínálatának, ugyanis kevésbé jellemzik az olcsóbb modellekre jellemzõ negatívumok, és néhány egészen kellemes tulajdonsággal is bír. Az összeszerelési minõség például korrekt, és az anyaghasználat sem rossz, bár a prémiumtól azért még elég messze járunk. A futurisztikus, kissé bumfordi dizájn egy egészen tágas és jól alakítható belsõ teret takar, ráadásul a hûtési képességei sem rosszak, melyeket három elõre szerelt 120mm-es ventilátor is támogat. Hátul egy, az elõlap mögött két 120mm-es, felül két 120 vagy 140mm-es ventilátor fér el, a gyártó pedig mindhárom helyre szerelt egy-egy 120mm-es LED-es változatot. A maximalisták alulra is helyezhetnek ventit 120/140 mm méretben. Az elõlap mögötti részen, két rekeszt találunk, melyek eltávolíthatók, így ha nem tervezzük hat darab 3.5 vagy 2.5 colos meghajtó beszerelését, extra helyet szabadíthatunk fel. A felsõ a 265mm-nél nagyobb videokártyánknak szabadít fel helyet, mindkettõ eltávolításával pedig egy 240mm-es radiátor válik beszerelhetõvé.

A Z11 NEO tágas és egész jól szerelhetõ


Utóbbit amúgy felülre is helyezhetjük, ha pedig egyetlen 2.5" SSD-nk van, az hátra, az alaplaptartó panelre is rögzíthetõ. Az elõlap nem nyitható, levegõt a lent látható két légbeömlõn keresztül szívhatnak a ventilátorok, a felsõ rész pedig félig nyitott, így ott szabad a légáramlás. A kábelek számára bõ két centiméter hely adott az oldalsó panel mögött, így a legkomolyabb kábelrengeteg sem okoz majd leküzdhetetlen akadályt. Szokatlan megoldás, hogy mindkét oldalpanel tartalmaz egy beépített 80mm-es légterelõt, melyek méretükbõl adódóan nem lesznek a leghalkabbak, de szükség esetén beköthetõk. Az olcsó megoldások azért itt is visszaköszönnek, a hátsó PCIe fedelek például eldobhatók, és a HDD tálcák is lehetnének masszívabbak, továbbá kissé fura, hogy a teljesen zárt elõlap mögött mire megyünk a LED-es ventilátorral. Pozitívum viszont a bõséges hely, akár a méretesebb hardverekrõl, akár a kábelrengetegrõl van szó, és ezúttal a hûtési potenciál is az erõs középmezõnyt képviseli. A Z11 NEO áruházunkban 24 800 Ft-tól elérhetõ.


INTEL CORE I7 9700K

8 mag, 30 000 Ft-tal az i9-9900K alatt


Legutóbb egy i9-9900K volt a vendégünk, ezúttal viszont hátra lépünk egyet, vásárlónk ugyanis a 8700K utódját szemelte ki. A processzor rendhagyó volt abban a tekintetben, hogy elõdjéhez képest már nem rendelkezik Hyper Threading lehetõséggel, így bár 6 helyett már 8 teljes értékû maggal dolgozik, nem tartozik hozzá 16 szál, csak 8. A változás csak elsõre volt ijesztõ, és inkább marketing szempontok vezérelték, hiszen megjelent a továbbra is több logikai maggal dolgozó i9, így papíron az i7 egy alacsonyabb kategóriába került. A tesztek alapján a teljesítmény még így is több ponton rápirít elõdjére, a plusz két mag bõven érezteti hatását, ám a több szálra optimalizált szoftverek megszenvedhetik ezt a hiányosságot. A 14nm-es Coffee Lake magonként 3.6 Ghz-es frekvencián dolgozik, a Boost órajel pedig maximum 4.9 Ghz lehet. UHD Graphics 630 típusú integrált grafikus vezérlõt is tartalmaz, a TDP pedig 95W, ám ez az érték csak alap órajelen érvényes, boost és tuning esetén számoljunk nagyobb fogyasztással, és intenzívebb melegedéssel. A processzor jelenleg 127 000 Ft, készlet esetén pedig OEM változat is rendelhetõ, jelenleg 121 000 Ft-ért. Ha hajlandók vagyunk lemondani az integrált grafikus vezérlõrõl, az i7-9700KF 124 000 Ft-tól elérhetõ.


ASROCK Z390 PHANTOM GAMING 4

Tuning, NVME M.2, RGB támogatás


A Phantom Gaming széria viszonylag széles skálán kínál opciókat a játékos kedvû vásárlók számára, a 4-es számmal ellátott darab pedig a megfizethetõ kategóriában igyekszik szimpátiát kelteni, a 8. és 9. generációs Intel CPU-k tulajdonosaiban. Egy jó ár-érték arányú modellrõl van tehát szó, ami alapból nem villog, RGB csatlakozóból viszont hármat is kínál, ebbõl egy címezhetõt, továbbá támogatja a Polycrome RGB Sync-re keresztelt funkciót, így összehangolhatjuk villogó alkatrészeinket, amennyiben kompatibilisek az ASRock megoldásával. Az Z390-es modell azok számára izgalmas, akik lapjuktól elsõsorban stabil feszültségszabályozást és tuningot várnak, ugyanis ez a lap legvonzóbb tulajdonsága. A magas frekvencián üzemelõ proceszorunkhoz vízhûtést is alkalmazhatunk, ehhez három darab 4 tûs konnektor is rendelkezésünkre áll. A két teljes értékû PCI-E 3.0 x16 csatlakozó CrossfireX támogatást kapott, dual módban a második slot x4 sebességgel üzemelhet. Mindkét slot kapott az utóbbi idõben népszerûvé vált megerõsített fém védelmet, aki viszont Nvidia kártyájából duplázna, sajnos le kell mondania az SLI támogatásról. Kiemelendõ a két M.2 csatlakozó, melyek nem csak SATA3 eszközeinket fogadják, de NVME meghajtónkat is, a PCIE támogatással pedig akár 32Gb/másodperc sebesség is elérhetõ.

Extra gyanánt USB Type-C csatlakozót kapunk


Elõre szerelt I/O shield sajnos nincs, és a csatlakozókínálat sem rossz. A középkategóriás Realtek ALC892 HD kodek három jack csatlakozót szolgál, USB portból viszont egy 3.1, egy Type-C, két 3.0 és két 2.0 is van, így viszonylag széles a kínálat. IGP-s processzor esetén egy HDMI és egy DVI-D prot is elérhetõ, az egyre ritkábbnak számító D-SUB kimenettel együtt. Memóriából maximum 64GB DDR4 támogatott, a tuning pedig 4300 MHz-ig lehetséges. Az ASRock Z390-es alaplapja egy kicsivel 44 000 Ft alatt rendelhetõ.


BE QUIET! DARK ROCK PRO 4

Hibátlan léghûtés


Be Quiet! ebben az árkategóriában aligha kérdéses választás, a Dark Rock Pro 4 pedig talán a leghatékonyabb léghûtõ, amit választhatunk, hiszen majdhogynem némán végzi a dolgát, és ha egy i9-9900K-val elboldogul, a 9700K sem okozhat számára problémát. A CPU-val érintkezõ talptól hét darab, 6mm átmérõjû csövecske szállítja el a hõt, a kétszer 42 alumínium bordához. A légterelést két hidrodinamikus csapágyazással ellátott Silent Wings 3 végzi, belül egy 135mm-es, kívül pedig egy 120mm-es pörög maximum 1200, illetve 1500RPM-es fordulatszámmal. Bár a hõleadó tömb igen masszív, a gondos tervezésnek köszönhetõen felszerelésnél nem ütközik majd a foglalat környékén helyet foglaló alkatrészekbe. A 24.4 dB, a korábbi modellhez mérve visszafogottabb zajszintet jelent, miközben a hûtés hatékonysága nem csökkent észrevehetõ mértékben. A ház kiválasztásánál ügyeljünk rá, hogy valóban termetes darabról van szó, ami esetünkben ugyan nem jelentett problémát, ám ez nagyjából 2 cm-en múlt. Egyéb esetben a torony rendelése elõtt ezeket a paramétereket érdemes  figyelembe venni: 163mm-es magasság, 136 mm-es szélesség, és 124 mm-es mélység. A fagyos szívû óriás nagyjából 25 500 FT-ért kapható.


CHIEFTEC PHOTON 750W 90+ GOLD RGB

RGB, tizennégy világítási mód, és még a gépünket is ellátja energiával


Vége a várakozásnak, megérkeztek az RGB-s tápegységek! Bizony, lassan már semmi sem gátolja meg a kivilágított PC-khez molylepkeként ragaszkodó felhasználókat, hogy az utolsó eleméig RGB-s alkatrészekbõl állítsák össze áhított gépüket. Márpedig a választott tápegységnek ez a legkülönlegesebb funkciója, no nem mintha a legfontosabb elvárásokat ne teljesítené. A Chieftec még 2014-ben indította útjára az A-90 sorozatát, ami 90%-os hatásfokkal üzemelõ tápegységeket takart, 550W-tól felfelé. A Photon Gold ezek utódja, így hozzájuk hasonlóan 200-240 voltos tartományban hozza a 80 PLUS GOLD tanúsítvány alapján elvárt hatásfokot, továbbá ellátták számos biztonsági funkcióval is, úgymint túlterhelés elleni védelem, vagy a 140mm-es ventilátor fordulatának automatikus szabályozása. A kialakítás félmoduláris, tehát a perifériákhoz szükséges kábelek külön csomagolva várják, hogy kiválogasssuk, melyekre lesz szükségünk, hosszuk amúgy a termetesebb házak esetén is megfelelõ lesz.

Modderek számára izgalmas lehet, amennyiben a házban felülre kerül


A légterelõ tehát teljes RGB megvilágítást kapott, egy +5 voltos címezhetõ LED csatlakozó társaságában, ami a  gyártó szerint az összes ismert márka RGB-s megoldásával kompatibilis, ráadásul a dobozban távirányítót is találunk, hogy váltogassunk a különbözõ módok között. Ha alaplapunk nem rendelkezik a szükséges csatlakozóval, akkor sem maradunk világítási módok nélkül, a táp hátán ugyanis egy 14 elõre beprogramozott lehetõség között váltogató gomb is helyet kapott. Hogy õszinték legyünk, bár nem spórolták ki belõle az anyagot, a 24 hónap garancia nem túl bizalomgerjesztõ, ebben a kategóriában könnyedén találhatunk ennél jobb ajánlatot. Arról nem is beszélve, hogy a választott ház alul fogadja a tápegységet, és porszûrõ is a kivezetés és a padló közé ékelõdik, így a föld felé közvetített színek jelentõsen veszítenek vonzerejükbõl. Aki programozható RGB-vel ellátott, 80+ GOLD hatékonyságú tápegységet szeretne, 26 000 FT-ért megtalálja áruházunkban.


G.SKILL RIPJAWS V 2X16GB DDR4 3200MHZ

Masszív hûtõbordák


Nos, a labda a magasban volt, de a G. SKill memóriákból végül nem RGB-s változatokra esett a választás, masszív hûtõbordával viszont ellátták õket. A Ripjaws V széria minõségi memóriákat takar, CL16-os idõzítéssel, esetünkben 3200 MHz-es órajellel. A kiszerelésben ráadásul két 16GB-os modul található, amik a dual-channel támogatásnak köszönhetõen szépen együttmûködnek majd. Az összesen 32GB hosszú távon kiszolgálja majd az extrém igényû játékokat is, a webshopon keresztül pedig 56 800 Ft-tól rendelhetõ.


CRUCIAL 1TB CT1000P1SSD8 M.2 SSD

Nagy tárhely, nagy sebesség


A Crucial P1 szériája azok számára készült, akik szeretnék kihasználni az NVME, illetve a PCIe által kínált sebességet. 500GB-nál kisebb modell nem készült belõle, az összeállításunkba pedig egy tekintélyes 1TB-os modell került. A gyártó állítása szerint a 2TB-os másodpercenkénti olvasás mellett akár 1,7GB-os írási sebességre is képes, a minõségét pedig 5 év gyártói jótállással igyekeznek alátámasztani. Ha gyors adatelérésre, és játékaink szélsebes betöltésére vágyunk, az M.2 csatlakozós SSD-t 38 700 Ft-tóül rendelhetjük meg.


ASUS ROG-STRIX RTX 2070 SUPER (2070S-8G-GAMING)

Igazi ROG STRIX szörnyeteg


Legutóbbi tesztünkben az RTX 2080 SUPER kiadását vittük el egy körre, ezúttal pedig a kisebb testvér, az RTX 2070 felgyúrt változatát próbálhattuk ki, mely az ASUS csúcskategóriás szériáján keresztül mutathatta meg, hogy mire képes. A 2070 SUPER, az Nvidia ráncfelvarráson átesett RTX sorozatának középsõ darabja, melynek 1605 MHz-es alap órajelét egészen 1800 MHz-es Boost órajelig állíthatjuk. Ha szerencsénk van, manuális tuninggal egy picivel akár ennél is feljebb is mehetünk, bár valószínûleg csak a fogyasztást és a hõtermelést növelnénk érzékelhetõ mértékben. Hogy a legyûrhesse az AMD RX 5700 XT-t is, az eredeti modell TU106 lapkáját a nagyobb TU104 váltja, a 2304 CUDA mag 2560-ra, a textúrázó egységek száma pedig 144-rõl 184-re bõvült, így a legtöbb esetben el is húz a konkurencia ütõsre sikerült kártyájától. A fedélzeti memória kategóriájához mérten változatlanul 8GB GDDR6, 256-bites adatsínnel. A teljesítményt kordában is kell tartani, a keletkezõ hõt egy tekintélyes, 2.7 foglalatot követelõ hûtõ fogja vissza, melyben három Axial-tech ventilátor dolgozik. A STRIX széria jól bevált hûtése elég hatékony ahhoz, hogy a légterelõk mozdulatlanok maradjanak, így passzívan is elegendõnek bizonyul, amikor a kártyát csak takarékon járatjuk. Ahogy ezt a ROG szériás gamer kártyáktól megszoktuk, a keret és a hátlap elég masszívra sikerült, így a legtöbb esetben a kártya nagyobb veszélyt jelent a környezetére, mint fordítva, méretei amúgy 29.97 x 13.04 x 5.41 cm. Az ajánlott tápegység minimum 650 wattos kell legyen, mely két 8 tûs PCIe csatlakozón keresztül látja el a VGA-t. A csatlakozók között megtalálható a Type-C, és a két DisplayPort 1.4 mellett kettõt kapunk HDMI 2.0b-bõl is. Az impozáns videokártya jelenleg 224 270 Ft-tól rendelhetõ.


Teszt-terep

Jöjjenek az elmaradhatatlan játékok! Ezúttal a benchmark teszteké volt a fõszerep, négy olyan címmel, amik szép ívet rajzolva mutatják meg, miként teljesít rendszerünk a leginkább erõforrásigényes helyzetekben. A konfiguráció elég erõs ahhoz, hogy a Full HD-s képességeirõl ne legyenek kétségeink, így maradunk 2560x1440-es felbontáson, a grafikai beállítások pedig továbbra is a maximumon.

Kibírta a spártai körülményeket is


A sort a lista legkényesebb darabjával kezdjük, az Assassin's Creed Odyssey ugyanis rendesen meg tudja gyötörni a legkomolyabb gépeket is, ha ragaszkodunk  a magas felbontáshoz és grafikai opciókhoz. A 9700K és a 2070 SUPER azonban szépen állták a sarat, ugyanis a legizzasztóbb pillanatokban megtorpantunk 41 FPS-en, átlagban pedig ideális 63-as értéket kaptunk.

Az õserdõ titkai


A létra következõ fokát a Shadow of the Tomb Raider képviseli, mivel az Odyssey-hez hasonlóan,  bármilyen ütõs masinát képes megdolgoztatni. Sebesség tekintetében itt egészen látványos ugrást könyvelhetünk el, a minimum 70 és átlag 85 FPS már magabiztos teljesítményt jelez.

Mit nekünk világvége


A Far Cry széria évek óta nem próbálkozik igazi újdonságokkal, és ebbe a New Dawn alatt dolgozó grafikai motor is beletartozik. A szabadon bejárható területeken zajló lövölde azért így sem fest rosszul, azonban az RTX 2070 SUPER gond nélkül hozott 85 minimum FPS-t, az átlag 101 pedig nagyszerû érték.

A rengeteg zombi rajtunk kifoghat, de ezen a gépen semmiképp


Végül jöjjön a sor legfiatalabb darabja, az áprilisban megjelent World War Z, ami a 2013-ban bemutatott mozis adaptáció látványosan özönlõ zombihordáit ereszti rá a játékosokra. A klasszikus Left 4 Dead-es recept megidézésével, egy külsõ nézetes, csapatban játszható túlélõ akciót kapunk, a látványos fizikán túl azonban nem sok kihívást nyújt egy ilyen kaliberû rendszer számára. Rondának azért nem nevezhetjük, és a Vulkan API is szépen együttmûködik a videokártyával, minimumnak mégis jóformán a New Dawn átlag értékét kaptuk, míg esetünkben ez egy impozáns 121-es érték lett másodpercenként.


Kell ez nekem?

Az AMD az utóbbi idõben rendesen megszorongatta egyetlen vetélytársát, ám az Intel továbbra sem panaszkodhat, hiszen az idõtállóbbnak tûnõ friss fejlesztésekkel szemben, sokan továbbra is a kipróbált és megbízhatóan stabil teljesítményre voksolnak. A 8 magos i7-9700K több mint elegendõ teljesítményt nyújt a játékosoknak, az RTX 2070 SUPER pedig reális választás, ha valaki a felsõ kategóriában tervez videokártyát vásárolni, hiszen az eredeti 2070 újragondolása képes lenyomni a legerõsebb NAVI kártyát, az RX 5700 XT-t. A bemutatott konfiguráció nagyszerûen teljesített, kritikával talán a választott ház és a tápegység lenne illethetõ, hiszen egy kis extra keresgéléssel találhatunk még jobb opciókat is, miközben nem lépünk ki a megcélzott árkategóriából. Aki hasonló masinára vágyik, megrendelné, esetleg elõbb egy kicsit módosítana rajta, IDE kattintva elérheti. A PCX I7 N3332 9700K/RTX2070S számítógép jelen formájában 574 981 Ft-ért rendelhetõ.

2019. 09. 26

Billentyűzet kiosztások: 5 leggyakoribb típus és azok különbségei

Billentyűzet kiosztások: 5 leggyakoribb típus és azok különbségei
A billentyűzetek világa bonyolult, mégis alapvető része mindennapi munkánknak, hiszen szinte minden digitális eszközön használjuk őket. A billentyűzetek nemcsak a hardver részei, hanem különféle kiosztásokban is elérhetők, amelyek a nyelvek, kultúrák és a felhasználói szokások függvényében különböznek.
Ahhoz, hogy igazán megértsd, miért fontos a megfelelő billentyűzet kiosztás, és hogyan befolyásolják a napi munkádat, érdemes kicsit jobban beleásni a témába.
Mi az a billentyűzet kiosztás?
Az angol QWERTY billentyűzet kiosztás – a világ vezető választása
A Dvorak billentyűzet kiosztás – a gyorsaságra optimalizálva
Az AZERTY billentyűzet kiosztás – a francia nyelv igényeihez igazítva
A QWERTZ billentyűzet kiosztás – a német nyelv sajátosságaihoz igazítva
A JIS (Japanese Industrial Standard) billentyűzet kiosztás – a japán karakterekhez igazítva
A billentyűzet kiosztások fontossága a mindennapi használatban
Gyakran ismételt kérdések
Záró gondolatok
Mi az a billentyűzet kiosztás?
A billentyűzet kiosztás (más néven „keyboard layout”) a billentyűzet gombjainak elrendezését és funkcióit jelenti. Ez határozza meg, hogy melyik billentyű mit csinál, és hogy melyik karakterek, szimbólumok vagy speciális funkciók érhetők el rajtuk. Az, hogy egy billentyűzet milyen kiosztást használ, nemcsak a gé

Billentyűzet tisztítás: 5 bevált módszer a szennyeződések eltávolítására

Billentyűzet tisztítás: 5 bevált módszer a szennyeződések eltávolítására
Ha sokat ülsz gép előtt – legyen az munka, tanulás, vagy játék – egy idő után szembetűnő lehet, hogy a billentyűzet nem pont úgy néz ki, mint amikor először kibontottad a dobozból. A billentyűzet tisztítás nemcsak esztétikai kérdés, hanem higiéniai szempontból is fontos. Egy elhanyagolt klaviatúra nemcsak poros, zsíros és morzsás lesz, de baktériumok, allergének és egyéb szennyeződések melegágya is lehet.
A jó hír az, hogy nem kell IT-gurunak lenned ahhoz, hogy kitakarítsd, viszont nem árt, ha olyan tanácsokat kapsz, amiket egy tapasztalt szakértő is megfogadna. Ebben a cikkben ebben segítek.
Miért olyan fontos a billentyűzet rendszeres tisztítása?
Hogyan készülj fel a billentyűzet tisztításra?
A külső felület megtisztítása
A rések és a billentyűk közötti terület tisztítása
Mélytisztítás: amikor szétszeded a billentyűzetet
Vezeték nélküli és laptop billentyűzetek sajátosságai
Milyen gyakran érdemes tisztítani a billentyűzetet?
Mit kerülj el mindenképpen?
Egy jól karbantartott billentyűzet sokáig társad marad
Gyakran ismételt kérdések
Miért olyan fontos a billentyűzet rendszeres tisztítása?
Az emberek hajlamosak megfeledkezni róla, de a billentyűzet az egyik leggyakrabban használt eszköz a számítógépen. Akár napi több órán keresztül használod, a kezedről, a környezetből és a l

Billentyűzet vásárlás: 6 tipp, hogyan találj rá a számodra legjobb típusra

Billentyűzet vásárlás: 6 tipp, hogyan találj rá a számodra legjobb típusra
Amikor billentyűzet vásárlásra kerül sor, gyakran úgy érezhetjük, hogy annyi lehetőség közül kell választanunk, hogy nem is tudjuk, hol kezdjünk neki. A billentyűzetek világa sokkal változatosabb, mint azt elsőre gondolnánk, és az egyik legfontosabb eszköz, amivel nap mint nap dolgozunk.
Legyen szó munkahelyi használatról, játékokról, vagy csak napi szintű szövegbevitelről, a megfelelő billentyűzet kulcsfontosságú lehet a hatékonyságod és kényelmed szempontjából.
Ahhoz, hogy a lehető legjobb döntést hozd meg, fontos, hogy tudd, mit keresel, mi az, ami igazán fontos számodra, és mi az, amire nincs szükséged. Lépjünk hát végig együtt a legfontosabb szempontokon, amiket figyelembe kell venned billentyűzet vásárlás előtt!
Billentyűzet vásárlás tippek
Billentyűzet vásárlás tippek
A legfontosabb kérdés: Mi a célod a billentyűzettel?
Mechanikus vagy membrános billentyűzet?
A megfelelő forma és elrendezés kiválasztása
A csatlakozás típusa: USB vagy vezeték nélküli?
Mekkora billentyűzetre van szükséged?
Billentyűzetek kiegészítő funkciói
A billentyűzet ár és minőség
Gyakran ismételt kérdések
Záró gondolatok
A legfontosabb kérdés: Mi a célod a billentyűzettel?
Mielőtt elkezdenél kutatni, próbáld meg tisztázni magadban, hogy mi a fő célod a billentyűzettel. Az egyes típusok más-más ig�
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.