2020 legjobban várt játékának rendszerigénye kedvezõbb, mint amire számítottunk
Kétségtelen, hogy az utóbbi években nem találkoztunk még egy olyan videojátékkal, amit ekkora érdeklõdés övezett már a megjelenése elõtt, és mivel a GTA hatodik részérõl még pletyka szintjén is csak ritkán hallani, a Cyberpunk 2077 ellenfél nélkül foglalja el a játékvilágból érkezõ hírek vezetõ helyét. Ezt mi sem támaszthatja alá jobban, minthogy a fejlesztést végigkísérõ õrület egészen a nyolc évvel ezelõtti bejelentés óta tart, és nemhogy enyhült volna, de egyre csak fokozódik, az egekbe szökõ elvárások mellé pedig végre megérkezett a játék hivatalos gépigénye.
Láthattunk már néhány rövidebb ajánlót, aztán több hosszabb elõzetest, melyek betekintést engedtek a játékmenet mûködésébe, az aprólékosan kidolgozott univerzumnak otthont adó város részletgazdag helyszíneibe, és kaland során ránk váró lehetõségek szerteágazó szövedékébe, melybe szinte egy pókhálóba csapódó légyként érkezünk. Természetesen rengeteg konzolos játékos várja, hogy bele vethesse magát Nigh City sûrûjébe, a PC-s felhasználók komoly hányada azonban jogosan aggódott, hogy vajon az otthon üzemelõ számítógépe engedi-e majd, hogy a maga teljességében élje át az élményt. A CD Prjekt RED ráadásul az Nvidia egyre relevánsabb technológiáját, a hardveres sugárkövetést is büszkén reklámozza, így jogosan vált egyre égetõbbé a kérdés, hogy mégis milyen hardverre lesz szükségünk a játék stabil futtatásához. Nos, most konkrétan két hónapra vagyunk a megjelenéstõl, a fejlesztõk pedig legutóbbi Night City Wire közvetítésükben különösebb felhajtás nélkül tették közzé a játék hivatalos gépigényét.
Cyberpunk 2077 – PC követelmények
Minimum
Ajánlott
Erre aztán nem számítottunk, ezek ugyanis kifejezetten barátságos követelmények, pláne azok után, hogy a tárolókon 200 GB környékén terpeszkedõ Call of Duty - Modern Warfare/Warzone egyes kötelezõ frissítései a 30 GB-ot is elérték. Egy Cyberpunk 2077 részletességével bíró játék esetén a 70 GB kifejezetten reális elvárás, fõleg most, hogy manapság a 4K felbontás és a magas részletesség kiszolgálása sem szenvedhet hátrányt. Elsõ pillantásra ezért lehet igazán meglepõ, hogy az ajánlott videokártya mindössze egy GTX 1060, mely már 2016-os megjelenésekor is fõleg az ideális középkategóriás játékélményt célozta, mostanra pedig bõven többre van szükségünk, ha értékelhetõ sebesség mellett szeretnénk többet kisajtolni a látványból. Az ajánlott specifikációk listája egyfelõl arról tanúskodik, hogy a CD Projekt RED csapata a hosszúra nyúlt fejlesztés alatt nem spórolt az optimalizációhoz szükséges munkával, másrészt valószínûleg õk is követik a tech-világ alakulását, és tisztában vannak a felhasználók otthoni felszereltségét vizsgáló statisztikákkal. Ahogy arra a Steam legutóbbi összegzése is rávilágít, jelenleg ez a Pascal architektúrás kártya számít a legelterjedtebb eszköznek a játékosok között, ahogy a négymagos processzorok sem esnek a futottak még kategóriába.
Azt ugyan nem részletezték, hogy ezek az adatok mégis milyen felbontás mellett lesznek érvényesek, de valószínûleg mindenki megtippelte már, hogy 1080p-rõl lehet szó, hiszen a Full HD szintén a leggyakrabban alkalmazott pixelmennyiség, és nem csak játékok esetén. Ami a részletességet illeti, valószínûleg nem lesz érdemes feljebb menni a "medium", azaz közepes beállításoknál, mivel ezzel a kártyával ezt a kompromisszumot többnyire korábban is meg kellett hoznunk, fõleg ha szerettük volna elérni és megtartani a bûvös 60 képkockát másodpercenként. Annyi biztos, hogy ilyen kaliberû cím megjelenése elõtt ritkán találkozhatunk ilyen szimpatikus rendszerkövetelményekkel, tehát valószínûleg sokan könnyebb szívvel várják a megjelenést, tudván, hogy akár 5-6 éves gépükkel sem lesznek kizárva a legjobban várt sci-fi szerepjáték élvezetébõl.