Április 24-30. Ingyenes szállítás * részletek: pcx.hu/szallitas

2020. 12. 21

Hundub néven új, magyar közösségi oldal indult

Az oldal megalkotói nem kevesebbet ígérnek, mint egy cenzúrától mentes közösségi platformotMegnyitotta kapuit az új magyar közösségi oldal.

Egészen elképesztõ, hogy mi minden fér bele a 2020-as évbe, és talán már meg se kellene lepõdnünk azon, hogy hat évvel az iWiW bezárása után ismét magyar közösségi oldal indul. A napokban elstartolt oldal megalkotói elég nagy fába vágták a fejszéjüket, hiszen a Hundub.com nem csak az elõdeit bedaráló óriáscégekkel szeretne versenyezni, de egy fontos ígéretet is be kell tartania: a nagykutyákkal ellentétben ugyanis azt ígéri, hogy ez egy cenzúrától mentes felület lesz.

Hundub, röviden HD, az iWiW után újra a magyar piaccal próbálkozik.


Magyarországnak két saját közösségi oldala is volt a kétezres években, azokból is az iWiW vitte a legtöbbre, mely bár két évvel megelõzte a Facebookot, azonban túlélnie sajnos már nem sikerült. A gond érthetõ, a Facebook egy nemzetközi piacra szánt oldal volt, mely hamar kinõtte magát, az iWiW tervei a terjeszkedésre pedig ezután már nem jártak sikerrel. Érdekesség, hogy a konkurens myVIP még ma is elérhetõ, sõt, regisztrálni is lehet, de az talán nem véletlen, hogy még az oldal fejlesztõi sem igazán foglalkoznak a saját platformjukkal. A Hundub három fõs alapítógárdája sem a semmibõl érkezett, hiszen korábban kísérleti jelleggel üzemeltettek egy kisebb közösségi oldalt, mely állítólag elég pozitív visszajelzést generált egy nyilvános változat beindításához. Nem is bíztak semmit a véletlenre, a regisztrációt követõ elsõ belépéskor ugyanis az az érzésünk lehet, mintha egy pár évvel korábbi Facebookot látnánk. A fejlesztõk nemes egyszerûséggel átvették a mindenki számára jól ismert dizájnt, így az oldal egyelõre a klasszikus „régi Facebook” áramvonalasított, letisztult, alternatív változatának tûnik, bár elvileg azért ennél többet is kínál.

Az elsõ lépések


Elõször is megpróbálja megnyerni azokat, akik imádnak novella hosszúságú bejegyzéseket szerkeszteni, így a Hundub egyben blogként is funkcionál, ahol bárki kiélheti kreativitását, írhat cikket, vagy vezethet nyilvános naplót, és mindezt persze meg is oszthatja a közösséggel. Ezen felül nem kell beérnünk a posztmodern kor legértékesebb valutájával, a like-kal sem, ugyanis itt egy jutalomrendszerrel is találkozhatunk. A megosztásaink és hozzászólásaink után automatikusan pontot ír nekünk jóvá a rendszer, melyeket majd az oldal belsõ nyereményjátékában használhatunk fel. Az látható, hogy igyekeztek minél több funkciót bevetni, így nem maradt el a társkeresõ opció sem. Ez nem olyan, mint amit nemrég a Facebook indított, inkább az öreg myVIP megoldására emlékeztet, tehát nem külön fülön érjük el, viszont a személyes beállítások között bármikor bekapcsolhatjuk. Hogy a Hundub pontosan milyen módon igyekszik nekünk párt találni, az még nem egészen világos, mindenesetre a beállításaink alapján elvileg maga az oldal küld majd javaslatokat.

Természetesen Dark mode nélkül egy lépést sem.


Az új kezdeményezés persze nem kerülte el a sajtó figyelmét sem, a leggyorsabb pedig az azonnali.hu szerkesztõsége volt, mely fel is kereste néhány kérdéssel az oldal ötletét szállító Pál Csabát. Elmondása szerint a projektért hárman felelnek, a Hundub név pedig a Hungarian (Magyar) és a kettõs jelentésû Dub (méhkas, a filmek esetén pedig magyar hang) házasításából született meg. A legégetõbb kérdés persze mégiscsak az, hogy mi kell ahhoz, hogy 2020-ban valaki saját közösségi platformmal próbálkozzon, amikor a piacot Facebook és Twitter kaliberû cégek uralják. „Borzasztóan elegünk volt abból, hogy a Facebook csak úgy, ok nélkül törölt mindenkit” – hangzott a válasz. Hangsúlyozták, hogy politikai ellentétek miatt itt senkit nem korlátoznak majd, határokra azonban mindenhol szükség van, így például az olyan szélsõséges megnyilvánulások, mint az állatkínzás, itt is tabunak számítanak majd, és nem tûrik meg az önkényuralmi jelképek használatát sem. Utóbbi talán elkeserítõ lehet bizonyos csoportoknak, ám azt nem szabad elfelejteni, hogy a magyar büntetõtörvénykönyvben egyértelmûen szerepel, hogy az önkényuralmi jelképek használata itthon büntethetõ, egy nyilvános oldal üzemeltetõi pedig legyenek bármilyen szabadelvûek, ha hosszabb távra terveznek, érthetõ módon nem szeretnének ilyesmivel foglalkozni. A próba jelleggel üzemeltetett oldalukból azt a tanulságot szûrték le, hogy sokan nyitottak lennének egy Facebookhoz hasonló oldalra, bár az sajnos nem derült ki, hogy valójában hány aktív felhasználójuk volt az alatt az egy év alatt. Az üzleti modelljük egyelõre nincs kõbe vésve, az viszont már kiderült, hogy egyelõre önerõbõl tartják fenn az oldalt, de idõvel õk is azt tervezik, hogy reklámbevételekre támaszkodnak majd. Állításuk szerint folyamatosan dolgoznak és reagálnak a közönség jelzéseire, példa gyanánt pedig szóba került a távoktatással kapcsolatos fejlesztésük is, ám ezekrõl a tervekrõl többet egyelõre nem osztottak meg.

Hat nap után érték el az elsõ ezer regisztrálót.


Arra a kérdésre, hogy kiket szeretne megszólítani az oldal, Pál Csaba a következõt nyilatkozta: „A régi Nagy-Magyarország a cél. A határon túl élõket is szeretnénk belevonni ebbe, hiszen õk is magyarok. Szeretnénk egy kicsit összefogni ezt a társaságot, amit annak idején az iWiW is megpróbált.” Az iWiW amúgy nem véletlenül került említésre, ugyanis annak idején kifejezetten nagy dolognak számított, hogy a határon túli magyarok, például az Erdélyben élõk is csatlakozhattak az oldal közösségéhez. 
Mindenképpen érdekes, és legalább annyira nagyra törõ kezdeményezésrõl van tehát szó, mely egyszerre ígér cenzúrázatlan, de azért önkényuralmi jelképektõl mentes közösségi teret. Kezdetben biztosan sokan tesznek egy próbát a regisztrációval, és egészen biztosan lesznek páran, akik aktívan keresik majd annak a bizonyos cenzúrának a határait, és már most nem irigylem az adminisztrátorok adathalász linkekkel és kéretlen promóciókkal való küzdelmét.

Hat nappal az indulás után már túl voltak az elsõ ezer regisztrálón, tegnap pedig a kétezren, és úgy tûnik, hogy egyelõre még reagálnak a felhasználói kommentekre, ám már most megkezdõdött a küzdelem. A gratulációkon túl az is látható, hogy sokan kételkednek az oldal függetlenségében, vagy egyszerûen nem veszik komolyan a kezdeményezést. Hogy az alkotók sikerre vihetik-e az új közösségi oldalt, az még erõsen kérdéses, de van egy olyan sejtésünk, hogy még hallani fogunk róla.

Források: hundub.com, azonnali.hu

2020. 12. 21

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató
A gaming világában a felszerelésed minősége komoly különbséget jelenthet a játékélményben. Az egyik legfontosabb eszköz, amire minden gamernek szüksége van, az a megfelelő egér. De hogyan választhatjuk ki a legjobb gamer egeret a rengeteg lehetőség közül? Ne aggódj, segítek neked!
Ebben a cikkben részletesen bemutatom, mire érdemes figyelned, hogy a legjobb döntést hozd meg, és hogy a vásárlás után biztosan elégedett legyél a választott modellel.
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Hogyan kezdj neki a vásárlásnak?
Az érzékenység (DPI) és a játékstílusod kapcsolata
Kényelem és ergonomikus kialakítás
Súly és testreszabhatóság
A gombok és a testreszabhatóság
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Szoftver és extra funkciók
Az ár-érték arány és a hosszú távú befektetés
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Bár sokan talán nem gondolnak bele, az egér nem csupán egy eszköz, amivel mozgatjuk a kurzort vagy kattintunk a képernyőn. A legjobb gamer egér nemcsak kényelmes, hanem jelentősen befolyásolja a reakcióidőt, a precizitást és a teljesítményt is.
Legyen szó egy gyors online shooter játékra vagy egy éjszakai RPG kalandra, a megfelelő egér sokat dobhat a játékmeneten. Képzeld el, hogy egy olyan egered van, amivel minden egyes mozdulatot pontosan és kényelmes

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak
A laptophoz való egér választás nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre tűnik. Bár sokan hajlamosak azt hinni, hogy a legjobb választás az, amelyik a legolcsóbb vagy épp a legdivatosabb, valójában a megfelelő egér megtalálása sokkal inkább attól függ, mire van szükséged. Ha rendszeresen utazol vagy diákként tanulsz, az egér használatának kényelme és funkcionalitása kulcsfontosságú lehet.
Ebben a cikkben részletesen végigvezetlek a laptophoz való egér kiválasztásának legfontosabb szempontjain, hogy segítsek megtalálni a legjobbat számodra.
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Milyen típusú egér illik hozzám?
Vezetékes vagy vezeték nélküli egér laptophoz?
Kényelmes méret és forma: Miért fontos?
Érzékenység: Mennyire fontos a DPI?
Ergonómia: Hogyan védheted meg a kezed és csuklódat?
Ár és minőség: Hogyan találj megfelelő egyensúlyt?
Mit kell még figyelembe venni?
Gyakran ismételt kérdések
Összefoglalás: A megfelelő egér laptophoz
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Az érintőpad sok esetben elegendő a napi feladatok elvégzésére, de ha hosszú órákon át dolgozol, tanulsz vagy játszol, az egér egyértelmű előnyökkel bír. Az egér gyorsabb és kényelmesebb irányítást biztosít, különösen akkor, ha precíz mozdulatokra van szükség, mint például grafikai munkák vagy programozás esetén.

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát
Bár nem mindig gondolunk rá, az egér a számítógép egyik legfontosabb kiegészítője. Sokan naponta használják órákon keresztül, de a tisztítására és karbantartására gyakran nem fordítanak kellő figyelmet. Pedig az egér tisztítása nemcsak higiéniai szempontból fontos, hanem segíthet abban is, hogy meghosszabbítsd az élettartamát, és még kényelmesebbé tedd a használatát.
Az alábbiakban bemutatom azokat a hatékony és egyszerű módszereket, amelyekkel te is megőrizheted az egér jó állapotát.
Miért fontos az egér tisztítása?
Hogyan készítsük elő az egér tisztítását?
Az alapvető tisztítási lépések
A gombok tisztítása
Az optikai érzékelő tisztítása
A vezetékek és a kábel karbantartása
Miért fontos a rendszeres karbantartás?
Hogyan kerüld el a leggyakoribb tisztítási hibákat?
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért fontos az egér tisztítása?
Mielőtt rátérnék a tisztítási módszerekre, érdemes kicsit elgondolkodni azon, miért is fontos az egér tisztítása. A számítógépes egér nap mint nap érintkezik a kezed bőrével, ami természetesen izzadtságot és szennyeződéseket hagyhat rajta. Ráadásul az egér gyakran kerül az asztalra, ami egy poros felület lehet, így könnyen összegyűlhet rajta kosz, amitől nemcsak piszkos lesz, hanem a működését is befolyásolhatja.
A rendszeres ti
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.