Ingyenes szállítás ! Részletek a kosárban :)

2020. 12. 21

Hundub néven új, magyar közösségi oldal indult

Az oldal megalkotói nem kevesebbet ígérnek, mint egy cenzúrától mentes közösségi platformotMegnyitotta kapuit az új magyar közösségi oldal.

Egészen elképesztõ, hogy mi minden fér bele a 2020-as évbe, és talán már meg se kellene lepõdnünk azon, hogy hat évvel az iWiW bezárása után ismét magyar közösségi oldal indul. A napokban elstartolt oldal megalkotói elég nagy fába vágták a fejszéjüket, hiszen a Hundub.com nem csak az elõdeit bedaráló óriáscégekkel szeretne versenyezni, de egy fontos ígéretet is be kell tartania: a nagykutyákkal ellentétben ugyanis azt ígéri, hogy ez egy cenzúrától mentes felület lesz.

Hundub, röviden HD, az iWiW után újra a magyar piaccal próbálkozik.


Magyarországnak két saját közösségi oldala is volt a kétezres években, azokból is az iWiW vitte a legtöbbre, mely bár két évvel megelõzte a Facebookot, azonban túlélnie sajnos már nem sikerült. A gond érthetõ, a Facebook egy nemzetközi piacra szánt oldal volt, mely hamar kinõtte magát, az iWiW tervei a terjeszkedésre pedig ezután már nem jártak sikerrel. Érdekesség, hogy a konkurens myVIP még ma is elérhetõ, sõt, regisztrálni is lehet, de az talán nem véletlen, hogy még az oldal fejlesztõi sem igazán foglalkoznak a saját platformjukkal. A Hundub három fõs alapítógárdája sem a semmibõl érkezett, hiszen korábban kísérleti jelleggel üzemeltettek egy kisebb közösségi oldalt, mely állítólag elég pozitív visszajelzést generált egy nyilvános változat beindításához. Nem is bíztak semmit a véletlenre, a regisztrációt követõ elsõ belépéskor ugyanis az az érzésünk lehet, mintha egy pár évvel korábbi Facebookot látnánk. A fejlesztõk nemes egyszerûséggel átvették a mindenki számára jól ismert dizájnt, így az oldal egyelõre a klasszikus „régi Facebook” áramvonalasított, letisztult, alternatív változatának tûnik, bár elvileg azért ennél többet is kínál.

Az elsõ lépések


Elõször is megpróbálja megnyerni azokat, akik imádnak novella hosszúságú bejegyzéseket szerkeszteni, így a Hundub egyben blogként is funkcionál, ahol bárki kiélheti kreativitását, írhat cikket, vagy vezethet nyilvános naplót, és mindezt persze meg is oszthatja a közösséggel. Ezen felül nem kell beérnünk a posztmodern kor legértékesebb valutájával, a like-kal sem, ugyanis itt egy jutalomrendszerrel is találkozhatunk. A megosztásaink és hozzászólásaink után automatikusan pontot ír nekünk jóvá a rendszer, melyeket majd az oldal belsõ nyereményjátékában használhatunk fel. Az látható, hogy igyekeztek minél több funkciót bevetni, így nem maradt el a társkeresõ opció sem. Ez nem olyan, mint amit nemrég a Facebook indított, inkább az öreg myVIP megoldására emlékeztet, tehát nem külön fülön érjük el, viszont a személyes beállítások között bármikor bekapcsolhatjuk. Hogy a Hundub pontosan milyen módon igyekszik nekünk párt találni, az még nem egészen világos, mindenesetre a beállításaink alapján elvileg maga az oldal küld majd javaslatokat.

Természetesen Dark mode nélkül egy lépést sem.


Az új kezdeményezés persze nem kerülte el a sajtó figyelmét sem, a leggyorsabb pedig az azonnali.hu szerkesztõsége volt, mely fel is kereste néhány kérdéssel az oldal ötletét szállító Pál Csabát. Elmondása szerint a projektért hárman felelnek, a Hundub név pedig a Hungarian (Magyar) és a kettõs jelentésû Dub (méhkas, a filmek esetén pedig magyar hang) házasításából született meg. A legégetõbb kérdés persze mégiscsak az, hogy mi kell ahhoz, hogy 2020-ban valaki saját közösségi platformmal próbálkozzon, amikor a piacot Facebook és Twitter kaliberû cégek uralják. „Borzasztóan elegünk volt abból, hogy a Facebook csak úgy, ok nélkül törölt mindenkit” – hangzott a válasz. Hangsúlyozták, hogy politikai ellentétek miatt itt senkit nem korlátoznak majd, határokra azonban mindenhol szükség van, így például az olyan szélsõséges megnyilvánulások, mint az állatkínzás, itt is tabunak számítanak majd, és nem tûrik meg az önkényuralmi jelképek használatát sem. Utóbbi talán elkeserítõ lehet bizonyos csoportoknak, ám azt nem szabad elfelejteni, hogy a magyar büntetõtörvénykönyvben egyértelmûen szerepel, hogy az önkényuralmi jelképek használata itthon büntethetõ, egy nyilvános oldal üzemeltetõi pedig legyenek bármilyen szabadelvûek, ha hosszabb távra terveznek, érthetõ módon nem szeretnének ilyesmivel foglalkozni. A próba jelleggel üzemeltetett oldalukból azt a tanulságot szûrték le, hogy sokan nyitottak lennének egy Facebookhoz hasonló oldalra, bár az sajnos nem derült ki, hogy valójában hány aktív felhasználójuk volt az alatt az egy év alatt. Az üzleti modelljük egyelõre nincs kõbe vésve, az viszont már kiderült, hogy egyelõre önerõbõl tartják fenn az oldalt, de idõvel õk is azt tervezik, hogy reklámbevételekre támaszkodnak majd. Állításuk szerint folyamatosan dolgoznak és reagálnak a közönség jelzéseire, példa gyanánt pedig szóba került a távoktatással kapcsolatos fejlesztésük is, ám ezekrõl a tervekrõl többet egyelõre nem osztottak meg.

Hat nap után érték el az elsõ ezer regisztrálót.


Arra a kérdésre, hogy kiket szeretne megszólítani az oldal, Pál Csaba a következõt nyilatkozta: „A régi Nagy-Magyarország a cél. A határon túl élõket is szeretnénk belevonni ebbe, hiszen õk is magyarok. Szeretnénk egy kicsit összefogni ezt a társaságot, amit annak idején az iWiW is megpróbált.” Az iWiW amúgy nem véletlenül került említésre, ugyanis annak idején kifejezetten nagy dolognak számított, hogy a határon túli magyarok, például az Erdélyben élõk is csatlakozhattak az oldal közösségéhez. 
Mindenképpen érdekes, és legalább annyira nagyra törõ kezdeményezésrõl van tehát szó, mely egyszerre ígér cenzúrázatlan, de azért önkényuralmi jelképektõl mentes közösségi teret. Kezdetben biztosan sokan tesznek egy próbát a regisztrációval, és egészen biztosan lesznek páran, akik aktívan keresik majd annak a bizonyos cenzúrának a határait, és már most nem irigylem az adminisztrátorok adathalász linkekkel és kéretlen promóciókkal való küzdelmét.

Hat nappal az indulás után már túl voltak az elsõ ezer regisztrálón, tegnap pedig a kétezren, és úgy tûnik, hogy egyelõre még reagálnak a felhasználói kommentekre, ám már most megkezdõdött a küzdelem. A gratulációkon túl az is látható, hogy sokan kételkednek az oldal függetlenségében, vagy egyszerûen nem veszik komolyan a kezdeményezést. Hogy az alkotók sikerre vihetik-e az új közösségi oldalt, az még erõsen kérdéses, de van egy olyan sejtésünk, hogy még hallani fogunk róla.

Források: hundub.com, azonnali.hu

2020. 12. 21

Monitor vásárlás tippek: Hogyan válassz a legjobb teljesítmény és ár között

Monitor vásárlás tippek: Hogyan válassz a legjobb teljesítmény és ár között?
A megfelelő monitor kiválasztása nem egyszerű feladat, főleg, ha hosszú távon is meg szeretnéd őrizni a befektetésed értékét. A monitor vásárlás nem csupán arról szól, hogy megnézed a specifikációkat és választasz egy neked tetsző modellt.
Számos tényezőt figyelembe kell venni ahhoz, hogy a legjobb teljesítményt kapd a lehető legjobb áron. Nézzük meg, milyen szempontok alapján érdemes döntened, hogy elkerüld a későbbi csalódásokat.
Felbontás és képméret – a kettő együtt számít
Paneltechnológia – nem mindegy, miből épül fel a kijelző
Frissítési ráta és válaszidő – számít, ha gyors reakciókra van szükség
Csatlakozók és kompatibilitás – mire lesz szükséged?
Ergonómia és kényelmi szempontok – ne csak a specifikációkra figyelj
Színpontosság és fényerő – nem mindegy, hogy mit látsz
Ár-érték arány – ne fizess feleslegesen többet
Garancia és hosszú távú megbízhatóság – érdemes biztosra menni
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Felbontás és képméret – a kettő együtt számít
A felbontás és a képméret szorosan összefügg, és az egyik legfontosabb tényező a monitor vásárlás során. Ha nagyobb kijelzőt választasz, de alacsony felbontással, akkor a képpontok láthatóvá válhatnak, ami rontja a képminőséget. Fordítva pedig egy kisebb monitoron a túl magas

Monitor tisztítás: Tippek és trükkök a hosszú élettartam érdekében

Monitor tisztítás: Tippek és trükkök a hosszú élettartam érdekében
A monitorod, legyen szó egy egyszerű irodai kijelzőről vagy egy gamer PC-ről, valószínűleg napi szinten használatban van, és a tisztasága egyenesen befolyásolja az élményt, amit nyújt. Bár a monitorok tisztítása nem bonyolult feladat, sokan hajlamosak elfeledkezni a rendszeres karbantartásról. Pedig nemcsak a külső esztétikai megjelenését, hanem a hosszú élettartamát és a megfelelő működését is segíti.
Ebben a cikkben bemutatjuk a monitor tisztításának legjobb módszereit, hogy mindig ragyogjon, és a lehető legtovább szolgáljon.
Miért fontos a rendszeres monitor tisztítás?
A megfelelő tisztítószerek kiválasztása
Hogyan tisztítsd meg a képernyőt?
A keret és az állvány tisztítása
Ne felejtsd el a képernyő védelmét!
Mi a teendő a makacs foltokkal?
A monitor karbantartása
Gyakran ismételt kérdések
Miért fontos, hogy a monitor tisztítása előtt kikapcsoljam a készüléket?
A monitor tisztítása és a környezeti hatások
Összegzés
Miért fontos a rendszeres monitor tisztítás?
Ha belegondolsz, nap mint nap rengeteg por, ujjlenyomat, és egyéb szennyeződés kerülhet a képernyőre. Mindezek nemcsak az esztétikai élményt rontják, hanem a monitor hosszú távú működésére is hatással lehetnek. A por és a piszok felhalmozódása nemcsak esztétikai probléma, hanem a hőelvezetésben is zavarokat okozhat, ami hosszú t

Milyen monitort vegyek? 6 fontos szempont, amit ne hagyj figyelmen kívül

Milyen monitort vegyek? 6 fontos szempont, amit ne hagyj figyelmen kívül
A megfelelő monitor kiválasztása nem egyszerű feladat, főleg ha nem vagy jártas a technológiai részletekben. A piacon rengeteg típus létezik, és könnyű elveszni a specifikációk tengerében.
Ebben a cikkben segítünk eligazodni a legfontosabb szempontok között, hogy biztosan olyan monitort válassz, ami hosszú távon is kielégíti az igényeidet. Ha már feltetted magadnak a kérdést: "milyen monitort vegyek?", akkor ez az útmutató segíteni fog.
A méret tényleg számít
Felbontás: minél nagyobb, annál jobb?
Paneltípusok: mit jelentenek és melyik a legjobb?
Képfrissítés és válaszidő: fontos minden felhasználónak?
Csatlakozók: mit érdemes ellenőrizni?
Extrák: kell-e neked HDR, G-Sync vagy FreeSync?
Gyakran ismételt kérdések
A legfontosabb: saját igényeid alapján dönts!
A méret tényleg számít
Az első kérdés, amit fel kell tenned magadnak: mekkora monitorra van szükséged? A képernyő mérete határozza meg, hogy mennyire lesz kényelmes a használata. Ha sokat dolgozol szövegekkel, táblázatokkal vagy programozol, akkor egy nagyobb, legalább 27 colos kijelző megkönnyíti a dolgod. Ha pedig játékra keresel monitort, akkor szintén érdemes nagyobb képátlóra gondolni, hogy teljesen elmerülhess a vizuális élményben. Filmnézéshez vagy több monitoros setup kialakításához pedig a 32 col feletti méret is praktikus lehet, hiszen �
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.