Akár a prémium ligában is kellemes meglepetésnek számítanak a DeepCool újdonságai
A kínai DeepCool 25 éve van jelen a hardverek piacán és nálunk is rendszeres vendég, természetesen nem csak az üzlet kínálatában, de az ajánlók és hírek oldalán is. A szerteágazó hûtési megoldásairól ismert gyártó egyszer gépházzal, máskor jól sikerült processzorhûtõvel áll elõ, most azonban egy sor minõségi tápegységgel jelentkezik, mely több vonzó tulajdonsággal is bír.
Négy-öt éve a DeepCool még viszonylag fiatalnak számított a tápegységek piacán, ám azóta bõven bizonyította, hogy van ott keresnivalója, sõt, a DQ-M szériájuk nemrég mindenhonnan kimagasló, de legalábbis elismerõ értékeléseket kapott. A tavaly bemutatkozó DQ tápegységeik láthatóan egyfajta iránymutatónak készültek, melyek egyszerre szóltak a vásárlóknak, akik eddig a korrekt árazás miatt figyeltek a cégre, de a vetélytársaknak szánt üzenetként is felfoghatók, miszerint közepesen nagy névként is megéri határozottabb lépésekkel próbálkozni. A pozitív visszajelzések valószínûleg a bevételeken is meglátszottak, a most bemutatott PQ-M tápok ugyanis megtartották a tavalyi versenyzõk minden elõnyös tulajdonságát, melyek bár igényes összképet alkotnak, pár ponton még tudnának többet nyújtani.
De, hogy mirõl is van szó? Egy friss 80 Plus GOLD minõsítéssel megáldott terméksorozatról, mely jelzi, hogy ebben az esetben sem számíthatunk rosszabbra, mint egy erõs középkategóriára. Az elvárásainkat azonban tovább fokozza a látvány, mely a termék forgatása közben tárul a szemünk elé. Az elsõ pillantásra is igényességet sugárzó, letisztult megjelenésû darabok a hátoldalon feltárják a moduláris kábelek számára meghagyott csatlakozókat, melyek kapacitásuktól függõen biztosítanak elégséges mennyiségû ellátást hardvereink számára. A PQ-M esetében négyféle teljesítményhatárig mehetünk el, így amennyiben a 650 és 750 wattos verziók valamelyikét választjuk, akkor nyolc SATA és három periféria köthetõ be, míg a 850 és 1000 wattos monstrumok esetén ezek ötre és tízre bõvülnek. Ezeken túl közös tulajdonságuk, hogy az ATX 12 voltos ágat két 4+4 tûs vezeték közvetíti, az alapvetõ 20+4 tûs fej mellett pedig további három 6+2 tûs PCI Express végzõdés jár, utóbbi természetesen az izmosabb videokártyákhoz. Apró szépséghiba, mely továbbra is feltûnhet, hogy még az erõsebb modellek sem rendelkeznek 3-nál több PCI-E csatlakozóval, pedig itt már elférne akár 6 db is.
Akármelyikre is van szükségünk, még az 1000 wattos erõgép is befért a 150 x 140 x 86 mm-es fizikai dimenziók közé, melyek megfelelnek az alapvetõ ATX szabvány elvárásainak. Az igényesség érzetét tovább növeli, hogy a dobozba csomagolt vezetékek lapos kialakítást kaptak, mely némely gyártónál valamiért még mindig nem számít alapvetõnek, miközben elképesztõ módon meg tudja könnyíteni a kábelrendezést. A GOLD hatékonyság mellett felsorolhatók még az OPP, OVP, OTP, SCP és OCP rövidítések, melyek bankintézmények helyett értékes védelmi titulusokat takarnak. Ezeknél azonban jóval beszédesebb lehet a 120 mm-es hidrodinamikus csapággyal forgó légterelõ, mely intelligens félpasszív üzemmódba kapcsolva, 30%-os terhelés alatt nem fárasztja magát, illetve füleinket. A gyártó nem spórolt a kondikon sem, melyek egytõl egyik japán elektrolit darabok, de hasonlóan járt el a DC-DC átalakítóval is, mely egy minõségi LLC rezonáns konverter lett.
A pofás összképet ráadásul ismét kereken 10 év gyártói garancia koronázza meg, mely némileg kiemeli az egyre gyarapodó GOLD plecsnis tápok közül. A szimpatikusnak tûnõ egységek ára kapacitás szerint növekvõ sorrendben 120, 130, 150 és 180 dollár, mely átszámítva kb. 39, 42, 49, illetve durván 59 ezer forintnak felel meg. A gyártó állítólag már decemberben a boltokba küldi õket, így nem kizárt, hogy akár még karácsony elõtt összefuthatunk velük, de mi azért mégis inkább januárra tippelnénk.