2017. 07. 13

Gamer hármas nyárra, egér, SSD és a játékülés

Itt a nyár, a vakáció és a játékidõ


Ha elérkezik a vakáció, a sulisoknak irány a Balaton családdal együtt, nyári táborok, vagy a vidéki nagyszülõk! Ennek ellenére még mindig marad idõ arra, hogy otthon töltsék azt a rengeteg idõt, ami a szünidõvel rájuk szakadt! Mit csinál a rendes gyerek otthon, ha még házija sincs? Játszik természetesen, mi mást tehetne! Sokkal élvezetesebbé tehetjük a gyerek játékkal eltöltött idejét, ha kicsit felturbózzuk számítógépét, de akár játékkörnyezetét is kényelmesebbé tehetjük! Persze nem feledkezhetünk meg az nagyobbakról sem, akiknek a magyar tenger a Balaton Sound-ot jelenti, mert játszani õk is játszanak két zenei fesztivál között! És lássuk be, bizony játszunk mi felnõttek is, szóval nem ok nélkül nézegetjük ezeket a gamer cuccokat! Akkor vágjunk is bele!

Elsõ bemutatásra kerülõ eszköz, ami természetesen mindenkinek a van a gépéhez, ez az egér, de ha egy Cougar 450M egér lesz az, amivel meglepem a gyermeket, azzal tuti sikert érek el! Lássuk mitõl is ennyire szuper ez a gamer egér!


Cougar 450M 3M450WOI.0001 egér


Az, hogy nagyon jól mutat ez a gamer egér csak egy dolog, de ezzel sokkal gördülékenyebbé válik bármelyik játék végigtolása!

Ez egy ergonomikus kialakítású kétkezes 5000 dpi-s PMW3310DH optikai szenzorral szerelt, aranyozott USB-s csatlakozójú egér. 8 darab gomb található rajta, ezek mindegyike programozható! A beállításokat az 512 kb belsõ memóriában tárolja. Érzékenysége 50-5000 dpi között három fokozatban állítható, ezt a görgõ mögött elhelyezett gombbal tudjuk megtenni. Az egér LED-es megvilágítást is kapott, a DPI kapcsoló és az embléma színei az RGB skála teljes palettájáról választhatóak ki. Színe sötétszürke, méretei gamer egérhez illõek, 135 x 67 x 40 milliméteres, súlya 105 gramm, követési távolsága 130 ips és maximum 30 g-s gyorsulás tartozik még a paramétereihez.

Arra azonban érdemes odafigyelni, hogy nem kis méretû, így csak olyan tizenéveseknek való, akiknek nincs pici kezük. Alsósoknak más egeret válasszunk!

Második bemutatásra kerülõ versenyzõnk a  Corsair 480GB Force LE200 CSSD-F480GBLE200B SSD meghajtó


Notebookokban már elég gyakori, hogy a HDD helyett SSD meghajtóval kapható, de arra gondoltam, akár a gyerek asztali játékos gépét is felturbózhatnám egy SSD-vel, ezzel a Corsair Force LE200-as példánnyal már teljesen ki is válthatom a lassú és valószínûleg már eléggé tele is lévõ HDD-t. Gyorsasága többszöröse a winchester sebességének, 480GB tárhelye viszont már nem csak az operációs rendszer és pár program telepítésére elég, hanem a gyerek kedvenc játékai is elférnek rajta! Sokkal gyorsabbá válik a rendszer betöltése, nincsenek benne mozgó alkatrészek, ezáltal nem kerreg és ami a legfontosabb, a játékok is gyorsabban fognak futni rajta! Annyiból azért ez kilóg a három termék közül, hogy nam csak játékosokat célozták meg vele! Lássuk a részleteket:


Az SSD 480GB-os tárolókapacitással és 6 GB/s adatátvitelt biztosító SATA 3-as csatoló felülettel rendelkezik, mivel lefelé kompatibilis, használható SATA 2-es és SATA 1-es csatolóval rendelkezõ alaplapokon is. Szekvenciális, azaz folyamatos olvasási és írás sebessége 560 MB/s és 510 MB/s, ezt nagyobb fájlok másolásánál használhatjuk ki. A véletlenszerû elérési sebessége, ami a programok futtatásánál igen lényeges, azaz a random olvasás 83k IOPS, a random írás 55k IOPS.

A Force LE200 SSD-k a legújabb TLC-s NAND flash memória alapú technológiát alkalmazzák.

Az alacsony fogyasztás mellett fokozott hibajavítási képesség és fejlett garbage collection jellemzi. Igen, a számítástechnikában is létezik szemétgyûjtés, ami kitakarítja a memóriából a feleslegesen bennragadt adatokat!

A Corsair 480GB SSD meghajtó kompatibilis a Corsair SSD Toolbox programmal.


Beszerelési mérete 2,5 col, magassága 7 mm, ha nem áll rendelkezésünkre megfelelõ konzol a gépházban a beszereléséhez, kérd a segítségünket, illetve erre a célra külön SSD beszerelõ keret rendelhetõ a PCX-nél.

A meghajtó súlya 7 dkg.

Most már rakétasebességgel fut a gyerek gépe, sokkal profibban tudja irányítani kedvenc játékát, mi hiányozhat még? Én biztosan egy Natec Genesis SX33 NFG-0782 fekete-kék játékülés-re szavaznék és ezt szerintem a gyerek se fogja bánni, ha egy ilyen játékülésben töltheti a néha igen hosszúra nyúlt játékidõt! Ha már játszik a gyerek, tegye a lehetõ legkényelmesebb ülésben!

A most bemutatásra kerülõ Natec Genesis gamer ülésben tutira nem fájdul meg gyermekünk dereka, ha feláll a géptõl! Lássuk a részleteket:

A Natec Genesis SX33 NFG-0782 fekete-kék játékülés


Egy játékülésrõl azon kívül nem sokat lehet mondani, hogy nagyon kényelmes és jól néz ki. Természetesen ergonomikus kialakítása a játékosok testtartását vette alapul, kicsit hasonlít is egy autó sportüléséhez, így ha autós programmal játszik a gyerek, jobban fogja élvezni ebben az ülésben!

A szék támlája elõre-hátra dönthetõ, magassága állítható, forgatható is természetesen, a kényelmet gázrugó biztosítja, melynek teherbírása 120 kg, így ha a gyerek nincs otthon, még engem is simán elbír.

A kárpitozás vastagsága 4,5 cm, a háttámláé 6 cm. Magassága 130 cm, mélysége 510 cm, szélessége 540 cm, a súlya 20 kg.

5 darab görgõn gurul, az oldaltartást biztosító kialakítás mellet külön pántokkal rögzíthetõ a színben harmonizáló deréktámasz, mely gondoskodik a gyerek gerincének védelmérõl. Varrása kontrasztos, kék és fekete színekbõl áll, anyaga jó minõségû ökobõr és nylon. A kék-feketén kívül piros-fekete színösszeállításban is választható.

Remélem sikerült bemutatnom és ezzel tippeket adnom, mivel tudunk örömet szerezni a gyereknek otthon töltött napjaihoz! A nyaralás mellett természetesen, mert az se maradhat el!

Köszönöm a figyelmet! Várunk mindenkit nyáron is!

2017. 07. 13

Mi a BIOS, a CMOS és hogyan érjük el õket?
Összefoglalónk az alaplapok és egyben a PC-k rejtélyes kezelõfelületétét mutatja be
Megvettem az elsõ számítógépemet, csak a BIOS-szal ne kelljen vacakolnom. Egyáltalán mi az és mit kezdjek vele? Sok felhasználó gondol így elsõ számítógépére, de még sokszor azok is, akik már egy ideje használják és nem most húzták le a fóliát frissen összeszerelt gépükrõl. A következõ sorok arra tesznek kísérletet, hogy bemutassák, mi is az a BIOS, hogyan jutunk oda a különbözõ gyártók alaplapjain, és mit tehetünk, ha egyes beállítások miatt gondokat tapasztalunk.
A BIOS
A BIOS a Basic Input/Output System rövidítése és egy olyan beépített firmware, melyet minden számítógép esetében az alaplapon találunk és alapvetõen a rendszerindításért felel. Egy olyan aprócska szoftver, mely felismeri, diagnosztizálja és kezeli egy számítógép legfontosabb alkatrészeit, tehát a processzort és a RAM-ot, melyek nélkül a gép el sem indulna, illetve a háttértárakat és az USB portokat melyek az operációs rendszer betöltéséhez, illetve a kezeléséhez szükséges eszközöket, perifériákat tartalmazhatják.
Bár a Windows és a Linux számos lehetõséget és módot kínál egyes beállítások elvégzésére, néhány változtatás csak a rendszer BIOS-án keresztül végezhetõ el. A BIOS segítségével ellenõrizhetõ, hogy a gép minden összetevõje megfelelõen mûködik-e, mielõtt a Windows rendszer
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 2. rész
Mi a VRM szerepe egy alaplapon, miben térnek el a lapkészletek, és milyen alaplapok közül választhatunk?
Cikkünk elsõ fejezete az alaplapok szerepét tárgyalta, kitérve az alapvetõ felszereltségre, amelyek tekintetében többé-kevésbé minden lap ugyanazt kínálja. De mik azok a részletek, amelyek nagyobb mértékben is megkülönböztetik ezeket a hardvereket? A következõkben a feszültségszabályozást végzõ VRM, a chipsetek és az igényeink és pénztárcánk szerinti választási lehetõségek következnek.
A VRM
Az alaplapi VRM-ek meglepõen fontos részei minden modern alaplapnak, de gyakran figyelmen kívül hagyják õket a marketing és a kritikák során is, vagy nem magyarázzák el megfelelõen, ha egyáltalán megemlítik õket. Mik azok az alaplapi VRM-ek, miért említik õket együtt a túlhajtással, és milyen kulcsfontosságú specifikációkat kell megérteni ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzunk vásárlás elõtt?
A VRM a Voltage Regulator Module (feszültségszabályozó modul) rövidítése, és szerencsére ez a név eléggé magától értetõdõ. Minden alaplapon van egy feszültségszabályozó modul, amelyet a CPU közelében helyeznek el, hogy szabályozza a feszültséget, amely a tápegységtõl és a tápkábelektõl a CPU aljzatához jut. Annak ellenére, hogy a CPU önmagában is elég sok energiát képes fogyasztani, mégis szüksége van arra, hogy ezt az energiát kezeljék és szabályozzák,
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 1. rész
Az alaplap egy asztali számítógépben és amit még tudni érdemes
Jól tudjuk, hogy számítógépünk szívét és lelkét a processzor és a videokártya párosa adják, pláne, ha játékra vagy komolyabb grafikai munkára vásárlunk számítógépet. Azt azonban továbbra sem felejthetjük el, hogy a számunkra kiemelten fontos összetevõk nem feltétlenül a legfontosabb összetevõk. Minõségi tápegység nélkül gépünk egy instabil idõzített bomba lehet, és talán még el sem indul, megfelelõ alaplap nélkül pedig ugyan mibe pakolnánk az izmos CPU-t és méregdrága videokártyát? A következõkben az alaplap általános mûködését és funkcióit igyekszünk bemutatni, hogy megértsük, miért fontos egy PC-s felhasználó számára. A cikk folytatásában kitérünk a különbözõ árkategóriákra is, amelyek különbözõ minõséget és lehetõségeket kínálnak a felhasználóknak.
Mi is az alaplap?
Ha valaha is raktunk össze vagy szedtünk már szét számítógépet, akkor láthattuk azt az egyetlen alkatrészt, amely mindent összeköt – az alaplapot. Ahogy a neve is árulkodik róla, egy PC esetén ez lesz az alap, amire építkezni fogunk. Ez az a központi áramköri lap, amely mindazokat az alkatrészeket és csatlakozókat tartalmazza, amelyek lehetõvé teszik, hogy a számítógép minden eleme áramot kapjon és kommunikáljon egymással. Jellemzõen számos beépített funkcióval büszkélkedhetnek, és közve
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2024.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.