Itthon nyílhatott meg az elsõ európai gyártóüzemük, ahol PC-k, szerverek készülnek majd
Nagyjából két évvel az eredeti bejelentés, és egy évvel az elõzõ tervezett átadás megcsúszása után a Lenovo ma hivatalosan is megnyitotta elsõ teljesen saját termékekre fókuszáló európai gyártóüzemének kapuit, méghozzá Üllõn. A magyarországi gyár elsõsorban szerver-infrastruktúrák, tárolórendszerek és csúcskategóriás PC-munkaállomások építésére összpontosít, amelyeket az ügyfelek az egész európai, közel-keleti és afrikai régióban használnak majd. A Lenovo nemzetközi gyártási tevékenységének kiterjesztésével a beruházás jelentõs gazdasági potenciált rejt magában, hiszen a megnövekedett termelési kapacitás és a helyi gyártókkal való együttmûködés mellett új munkahelyek is létrejönnek.
A laptopgyártóként is közismert cég új telephelye már most is több mint 1000 teljes munkaidõs alkalmazottat foglalkoztat különbözõ mérnöki, vezetõi és operatív munkakörökben, de a létszám tovább növekszik majd, ahogy közelednek a teljes kapacitás eléréséhez. Az új létesítmény megközelítõleg ötvenezer négyzetméteren terül el és két háromemeletes épületet foglal magában. A teljes kapacitáson mûködõ gyártósorokon naponta 4000 munkaállomást és 1000 szervergépet lesznek képesek elõállítani, mindezt ráadásul az ügyfelek eltérõ igényei és egyedi megrendeléseihez igazítva. A Lenovo néhány korszerû, illetve elõremutató fejlesztéssel is élt, például az automatizálás terén, így az üzemcsarnokban és logisztikai területen teljes mértékben megoldható a hõmérséklet és páratartalom, a DIMM robotcímkézõ folyamatok, illetve az eszközök állapotának folyamatos ellenõrzése is. A komplexum ellátásához az épületeket egy új, kifejezetten erre a célra épített, 0.5 megawatt kapacitású napelemekkel szerelték fel, mely a sajtóanyaguk szerint egy kisebb falu áramellátásához elegendõ energiát jelent. Az eszközök helyben történõ megépítése érthetõ módon jelentõsen csökkenti a termékek szállításához szükséges távolságokat is, így ezen a területen is hatékonysággal és fenntarthatóbb körülményekkel büszkélkedhetnek.
Mindezeket az erényeket olyan innovatív gyártási eljárásokkal kombinálták, mint például a Lenovo szabadalmaztatott alacsony hõmérsékletû forrasztási eljárása, melyek mind jól hangzó példák, amikor a vállalat hangsúlyozza a klímacélok elérése érdekében megtett erõfeszítéseit. A magyarországi létesítmény tehát részévé vált a Lenovo globális gyártási és ellátási lánc stratégiájának, amely a világ több mint 35 gyártóüzemébõl – többek között Argentínából, Brazíliából, Kínából, Németországból, Indiából, Japánból, Mexikóból, az Egyesült Államokból és immár Magyarországról – összesen 180 piacra szállít. A Lenovo mindezeken túl nem csak a globális ellátási láncban elismert cégek világranglistáján (Gartner Global Supply Chain Top 25) lépdel felfelé, de állítólag híres a helyi közösségeket célzó támogató megmozdulásairól is, például a helyi iskoláknak és jótékonysági szervezeteknek biztosított technológiai adományairól.
Hogy ez itthon milyen mértékben teljesül, arról egészen biztosan nem felejtik el tájékoztatni a sajtót, mindenesetre a hazai vásárlóknak egyre kevésbé kell majd készlethiánytól félnie, már amennyiben a Lenovo-tól várnak megrendelést.