2019. 08. 16

Új esemény és limitált Solos mode - Apex Legends

Tovább pörög az Apex Legends

A Respawn ingyenesen játszható battle royale lövöldéje nagyot szólt, ám megjelenése után valamelyest alábbhagyott, a hirtelen hatalmasra duzzadt játékosbázis lelkesedése. A kisebb-nagyobb szerverproblémákat, sõt, még a tömegeket érintõ rejtélyes fagyásokat és véletlenszerû leállásokat is túlélte a közösség, ám a lassan csordogáló extra tartalmak és érdemi frissítések hiánya, már nagyobb falat volt. Azonban a fejlesztõk nem álltak le, és a vérszegényre sikerült elsõ szezon után új lendületet adtak a játéknak, hiszen azóta bõvült a játszható karakterek listája, a második szezon pedig a kisebb-nagyobb változtatások mellett új fegyvert, még egy új hõst, és egy átrendezett csatateret is magával hozott. Jelenleg az augusztus 13-án startoló Iron Cown Collection eseményt élvezhetjük, mely augusztus 27-ig, egy régóta várt új játékmódot is megnyit számunkra.


Új esemény: Iron Crown Collection

Augusztus 27-ig küzdhetünk az extrákért


Bár az Apex Legendst az elsõ pillanattól fogva csapatjátéknak tervezték, a három fõs osztagokkal levezetett pusztítás mellett, néha bizony vágyunk egy kis magányos lövöldözésre, arra a klasszikus "free for all" élményre, amikor nem számíthatunk társaink segítségére, viszont gyakori kereszttûzre már annál inkább. A Solo érkezését már egy ideje pletykálta a közösség, és maguk a fejlesztõk is beszéltek róla, hogy terveznek új játékmódokat, ám ehhez a játék alapjaihoz kell visszanyúlni, hiszen egy játék egyensúlya könnyen felborul, ha drasztikus változást eszközölnek a szerkezetén. A Solos mód tehát csak limitált ideig elérhetõ, amit egyfajta béta tesztnek tekinthetünk. A rövidke idõszak alatt az alkotók begyûjtik a szükséges tapasztalatokat, ám a mód véglegesítésével kapcsolatban sajnos nem kaptunk egyértelmû ígéretet, egyelõre annyit tudunk, hogy "követik az eseményeket, aztán meglátják". Bízunk benne, hogy augusztus 27-ig pozitív benyomásokkal gazdagodnak a játékosok és a fejlesztõk egyaránt, és a Solos játékmódot hamarosan végleges formájában is köszönthetjük.

Új helyszín, vagy "Octane Town Takover"

Lángoló gyûrûk, dobbantók, ugratók, és egy kis adrenalin.


A kissé õrült, sebességfüggõ Octane karatere az elsõ szezonnal érkezett, az aktuális eseménnyel pedig dedikált, egyedi helyszínt kapott. A Thunderdome közelében kialakított pályaszakaszt megközelítve, egy kissé átalakult környezetet találunk, melyet különféle rámpák, zászlók és ugrópadok színesítenek, ráadásul halálugrásra váró lángoló gyûrûkkel is ökörködhetünk. Az adrenalinfüggõ rugóláb nevével fémjelzett terület végleg velünk marad, ráadásul a közösség pozitív visszajelzései esetén, akár más szereplõk által inspirált terepek is felbukkanhatnak majd.

Crown Collection ládák, lootboxok és ideiglenes valuta

Lesz pár mutatós darab, ami megszerzésre vár


Természetesen nincs esemény extra tartalmak nélkül, melyek motiválják a játékosokat, hogy minden lehetséges pillanatot kisajtoljanak a limitált idõszakból. A ritka kozmetikai tartalmakhoz azonban nem olyan egyszerû hozzájutni, ugyanis feladatok vagy célok teljesítésével nem kapunk automatikusan garantált tárgyjutalmat. Az esemény idejére bevezetésre került az "Event Shop" és mellé a "Crown" mint a limitált extrákra elkölthetõ valuta. A kihívások sikeres teljesítéséért Crown jár, amivel az Event Shop-ban költekezhetünk, azonban az igazán izgalmas darabokért bizony valós pénzt kell fizetnünk. Összesen 24 elkülönített, speciális ládához férhetünk hozzá, melyek minden esetben Epic, vagy Legendary kategóriás jutalmat rejtenek, köztük egyedi karakterpózokkal, kosztümökkel, zenékkel, némi Extra Crown társaságában. Ha ez nem lenne elég, ezeken felül elérhetõ egy új Heirloom tárgy, ami a legritkább extra, amit a játék kínálhat. Az egyedi felszerelés Bloodhound-hoz tartozik, és valóban mutatós, ám itt jöjjön némi fekete leves.

Veszett fejsze, nesze.


A máshogy fel nem oldható ládák mindegyike, egyenként 700 Coin-t, vagyis átszámolva nagyjából 2300 Ft-ot kóstál, ami még akkor sem túl baráti ajánlat, ha kihívások teljesítésével lehetõségünk van 2 láda ingyenes megszerzésére, ugyanis a 24-bõl 22-t így is csak fizetés ellenében nyithatunk ki. A Heirloom csak az összes tárgy megszerzése után válik elérhetõvé, ám nem kapjuk meg csak úgy, az aktivációval csak jogot nyerünk az újabb vásárláshoz. Az utolsóként feloldható tárgy, a Raven's Bite névre hallgató izzó nyelû fejsze, mindössze 3500 Coin-ért. A Respawn fejlesztõi valóban számos klassz tartalmat készítettek, ám az EA ezúttal is közbeszólt. Bár a közösség elõszeretettel támogatja az ingyenes játékot, a fórumokon kisebb lázadás alakult ki, a kiadó újabb húzása miatt. Ládanyitáskor annyi könnyítést kapunk, hogy a rendszer minden esetben új tárgyat ad majd, duplikálás nem fordulhat elõ. A Heirloom az esemény lejártával bekerül majd Wraith pengéje mellé, ezzel bõvítve a legkisebb eséllyel nyitható, és egyéb módon meg nem vásárolható tárgyak listáját. Az esemény után, minden el nem költött Crown átkonvertálódik Crafting Metallá, tehát nem vész el, csak átalakul.

Ismét pórul járhatnak a csalni vágyók

Minél jobb vagy, annál rosszabb?


Természetesen az Apex Legends sem mentes a csalóktól, a második szezonnal bevezetett hat fokos ranglétra tetején pl. pont azok járnak a legrosszabbul, akik magas szinten ûzik a játékot. A rendszer a csalással magas szintet elérõ játékosokat, természetesen szépen fellépteti Diamond, vagy akár Apex Predator kategóriába, így gyakran elõfordul, hogy egyetlen meccs alatt, több abszurd módon teljesítõ csapattal is találkozunk, akik hamar tönkreteszik a játékélményt.

Vigyázz mit veszel, és honnan veszed.


Az utóbbi idõben azonban egy új jelenség ütötte fel a fejét, ami a potenciális csalók új rétegeit készteti némi gondolkodásra. A május környékén tetõzõ jelenségért egy Baldr néven ismert malware felel, mely azokat fenyegeti, akik megpróbálják megvásárolni a "New Cheat" néven ismert programot. A trükk lényege, hogy a vásárolni vágyók nem kapják meg amire vágynak, a másik fél viszont hozzájut a rosszban sántikálók személyes adataihoz, ugyanis a malware azonnal bejut az érintett gépre, és besöpri az értékes információkat, pl. Steam, Battle.net, Origin jelszavak, banki adatok, kártyainformációk, és még ki tudja mi. A hatékony szoftver egyfajta gerillamarketing formájában Twitch chaten, Discordon és persze beetetõ YouTube videók leírásaiban terjedt, a próbálkozók értékes adatai pedig, többnyire a Dark Web illegális piacterein kerültek értékesítésre.

Kettõs motiváció

A legjobb 5 dupla XP-t kap


Az eseménnyel tehát számos érdekesség, küldetés és látványos skin érkezett, akik pedig idõben beugranak és elég ügyesek, ma estétõl kétszeres XP-re is szert tehetnek. A lehetõség tehát augusztus 16. 19:00-tól augusztus 19. 19:00-ig él, feltétele, hogy nyerjünk, vagy legalább a legjobb 5 között végezzünk. 

2019. 08. 16

Mi a BIOS, a CMOS és hogyan érjük el õket?
Összefoglalónk az alaplapok és egyben a PC-k rejtélyes kezelõfelületétét mutatja be
Megvettem az elsõ számítógépemet, csak a BIOS-szal ne kelljen vacakolnom. Egyáltalán mi az és mit kezdjek vele? Sok felhasználó gondol így elsõ számítógépére, de még sokszor azok is, akik már egy ideje használják és nem most húzták le a fóliát frissen összeszerelt gépükrõl. A következõ sorok arra tesznek kísérletet, hogy bemutassák, mi is az a BIOS, hogyan jutunk oda a különbözõ gyártók alaplapjain, és mit tehetünk, ha egyes beállítások miatt gondokat tapasztalunk.
A BIOS
A BIOS a Basic Input/Output System rövidítése és egy olyan beépített firmware, melyet minden számítógép esetében az alaplapon találunk és alapvetõen a rendszerindításért felel. Egy olyan aprócska szoftver, mely felismeri, diagnosztizálja és kezeli egy számítógép legfontosabb alkatrészeit, tehát a processzort és a RAM-ot, melyek nélkül a gép el sem indulna, illetve a háttértárakat és az USB portokat melyek az operációs rendszer betöltéséhez, illetve a kezeléséhez szükséges eszközöket, perifériákat tartalmazhatják.
Bár a Windows és a Linux számos lehetõséget és módot kínál egyes beállítások elvégzésére, néhány változtatás csak a rendszer BIOS-án keresztül végezhetõ el. A BIOS segítségével ellenõrizhetõ, hogy a gép minden összetevõje megfelelõen mûködik-e, mielõtt a Windows rendszer
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 2. rész
Mi a VRM szerepe egy alaplapon, miben térnek el a lapkészletek, és milyen alaplapok közül választhatunk?
Cikkünk elsõ fejezete az alaplapok szerepét tárgyalta, kitérve az alapvetõ felszereltségre, amelyek tekintetében többé-kevésbé minden lap ugyanazt kínálja. De mik azok a részletek, amelyek nagyobb mértékben is megkülönböztetik ezeket a hardvereket? A következõkben a feszültségszabályozást végzõ VRM, a chipsetek és az igényeink és pénztárcánk szerinti választási lehetõségek következnek.
A VRM
Az alaplapi VRM-ek meglepõen fontos részei minden modern alaplapnak, de gyakran figyelmen kívül hagyják õket a marketing és a kritikák során is, vagy nem magyarázzák el megfelelõen, ha egyáltalán megemlítik õket. Mik azok az alaplapi VRM-ek, miért említik õket együtt a túlhajtással, és milyen kulcsfontosságú specifikációkat kell megérteni ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzunk vásárlás elõtt?
A VRM a Voltage Regulator Module (feszültségszabályozó modul) rövidítése, és szerencsére ez a név eléggé magától értetõdõ. Minden alaplapon van egy feszültségszabályozó modul, amelyet a CPU közelében helyeznek el, hogy szabályozza a feszültséget, amely a tápegységtõl és a tápkábelektõl a CPU aljzatához jut. Annak ellenére, hogy a CPU önmagában is elég sok energiát képes fogyasztani, mégis szüksége van arra, hogy ezt az energiát kezeljék és szabályozzák,
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 1. rész
Az alaplap egy asztali számítógépben és amit még tudni érdemes
Jól tudjuk, hogy számítógépünk szívét és lelkét a processzor és a videokártya párosa adják, pláne, ha játékra vagy komolyabb grafikai munkára vásárlunk számítógépet. Azt azonban továbbra sem felejthetjük el, hogy a számunkra kiemelten fontos összetevõk nem feltétlenül a legfontosabb összetevõk. Minõségi tápegység nélkül gépünk egy instabil idõzített bomba lehet, és talán még el sem indul, megfelelõ alaplap nélkül pedig ugyan mibe pakolnánk az izmos CPU-t és méregdrága videokártyát? A következõkben az alaplap általános mûködését és funkcióit igyekszünk bemutatni, hogy megértsük, miért fontos egy PC-s felhasználó számára. A cikk folytatásában kitérünk a különbözõ árkategóriákra is, amelyek különbözõ minõséget és lehetõségeket kínálnak a felhasználóknak.
Mi is az alaplap?
Ha valaha is raktunk össze vagy szedtünk már szét számítógépet, akkor láthattuk azt az egyetlen alkatrészt, amely mindent összeköt – az alaplapot. Ahogy a neve is árulkodik róla, egy PC esetén ez lesz az alap, amire építkezni fogunk. Ez az a központi áramköri lap, amely mindazokat az alkatrészeket és csatlakozókat tartalmazza, amelyek lehetõvé teszik, hogy a számítógép minden eleme áramot kapjon és kommunikáljon egymással. Jellemzõen számos beépített funkcióval büszkélkedhetnek, és közve
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2024.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.