Igazán nagy név került fel az ingyen beszerezhetõ játékok listájára, mely azon túl, hogy egy klasszikus széria talán legkedveltebb epizódja, ezúttal Steam könyvtárunkat bõvíthetjük vele.
A Total War egy meghatározó stratégiai játék, mely képes volt fennmaradni, és megújulni az elmúlt húsz éves pályafutása alatt. Szép karrier ez egy játéksorozat számára, arról nem is beszélve, hogy a MOBA mûfaj térnyerésével a hagyományos háborús stratégiák enyhén szólva háttérbe szorultak. Többek között ezért is érdemes lecsapni a Shogun 2-re, mely a szériát elindító történelmi Japánba vezet vissza minket.
A Creative Assembly 2000-ben rukkolt elõ nagyszabású stratégiájával, mely több szempontból is izgalmas volt. Elõször is ezidõját még nem számított általánosnak, hogy egy stratégia teljesen 3D-s környezetben érkezzen, mivel még bõven domináltak az olyan címek, mint Red Alert vagy Age of Empires. A feudális Japán klánháborúit bemutató Total Warban, a körökre osztott irányítás keveredett a valós idejû játékmenettel, de hangsúlyos volt erõforrásaink kezelése is. Bár megjelenését követõen nem vált azonnal tömegek kedvencévé, a stabil rajongóbázis idõvel terebélyesre duzzadt, és meghatározó szerepét a mostanáig megjelent tizenegy PC-s epizód is igazolja. Természetesen a fejlesztõcsapat, és a kiadó is rendkívül büszke a csupa pozitív kritikát begyûjtõ alkotására, és ahogy ebben a Twitteres bejegyzésben jelzik, ezzel a kis ajándékkal segítenének elütni az idõt az otthon ragadt játékosok számára.
A 2011-es Total War: Shogun 2 visszautazott a kezdetekhez, miközben új életet is lehelt a sorozatba, és ezt a megújulást jelezte a Total War és az alcím felcserélése is, mely az azóta megjelent darabok esetén is ezt a sémát követi. Érdekesség, hogy az európai csatározások után, a távol-keleti hadszíntér izgalmas változást hozott a játékmenetbe is, a mesterséges intelligencia elkészítéséhez például Szun-ce: A háború mûvészete címû hadtudományos alapmûvét vették alapul. A változások között több ellentétes megoldást is láthatunk. Mivel az egész világot behálózó hadmûveletek helyett lehetõségeink kizárólag a japán szigetvilágra korlátozódnak, kevesebb egységtípust irányíthatunk, ugyanakkor a fejlettebb grafikai motor akár 56 000 harcost is képes egyszerre mozgatni, nem beszélve az epikus tengeri ütközetekrõl, korábban sosem látott látványt biztosítva a harcoknak. Extraként, vagy akár nehezítõ tényezõként, felvehetjük a kereszténységet, mely megkönnyíti ugyan a kereskedelmet, de megnehezíti a hatalmunk alatt álló területek irányítását. Pozíciónk megerõsítéséhz és az ellenség moráljának szétzilálásához papokat vagy szerzeteseket is bevethetünk, a taktikai lehetõségeknek tehát nem leszünk híján.
A játékmenet az említett két fõ részre oszlik, így a birtokunkban lévõ tartományok és seregeink ügyeit körökre osztva egyengethetjük, az összecsapások alatt pedig valós idõben kell helytállnunk. Feladataink ezzel egy igen összetett hálót alkotnak, melynek szálait gazdaságunk, hadseregünk és általános technológiai szintünk alkotják. Célunk, hogy eredményes hadúrrá váljunk, és zászlónk alatt egyesítsük Japán egészét. Ha kedvünk támadt a hódításhoz, ne az Epic Games oldalán keressük, mivel ott a széria egyetlen epizódja sem elérhetõ.
A kiadó Steamen keresztül tette elérhetõvé a játékot, mely bejelentkezés után végleg könyvtárunkba emelhetõ. Az akció hamarosan, egész pontosan este hat órakor kezdetét veszi, és érdemes lesz sietni, ugyanis a lehetõség május 1-én délelõtt lejár.