Április 24-30. Ingyenes szállítás * részletek: pcx.hu/szallitas

2019. 10. 11

Középkategóriás, mégis prémium? - Ryzen 7 2700/GTX1660Ti számítógép teszt

Középkategóriás, mégis prémium? Egy számítógép összeállítása elõtt meg kell hoznunk néhány kényes döntést, hiszen az adott anyagi keretbõl, ízléséhez mérten mindenki máshogy gazdálkodna. A most bemutatott rendelés tárgya, egy jól kiegyensúlyozott darab, hiszen a vásárló hajlandó volt lemondani némi grafikai teljesítményrõl, az alkatrészek minõségénél azonban magasra tette a lécet. A 400 000 Ft körüli összeállításba, egy második generációs Ryzen processzor, és egy Turing architektúrával felfrissített GTX videokártya került, továbbá látványos szerephez jutott az ASUS, és a játékosokat megcélzó TUF GAMING széria is. 

ASUS TUF Gaming GT501

Tíz kiló acél - ASUS TUF Gaming GT501

Kezdésnek mindjárt itt a gépház, ami egy kifejezetten impozáns, és egyedi megoldásokkal felvértezett darab, méghozzá az ASUS mûhelyébõl. A gyártó közismert a játékosoknak szánt termékeirõl, ám eddig ha házat kerestünk, nem feltétlenül rájuk gondoltunk. Elsõ pillantásra az összhatás ismerõsnek hat, aztán gyanakodni kezdünk, hogy az ASUS-nál kedvelik a Cooler Master házak formavilágát, és talán kölcsön is vettek néhány ötletet. Aztán mikor felfedezzük, hogy egyes Cooler Master termékek szintén TUF GAMING néven kaphatók, bizonyságot nyerünk a két cég együttmûködésérõl.

Hordozhatjuk, ha bírjuk - ASUS TUF Gaming GT501

A GT501 a felsõ kategória megalkuvástól mentes szörnyetege. 251 x 545 x 552mm-es méreteivel, és több mint tíz kilós súlyával tehát nem éppen a kompakt PC-re vágyók barátja, sokkal inkább azoké, akik tágas belsõ teret és kiváló szellõzést keresnek rendszerük számára. Külsõ jegyeivel igazodik a TUF GAMING ipari jellegû arculatához, az elõlapként szolgáló pajzsot, oldalán a két szellõzõráccsal, már-már agresszívnek is nevezhetjük. A Cooler Master hasonló termékeivel ellentétben, a belsõ tér nem rejtõzik vastag páncéllap mögé, ezt az oldalt ugyanis edzett üveg védi. Ha meglazítjuk a tartócsavarokat, az oldallapok nem indulnak majd tehetetlen zuhanásnak, eltávolításukhoz egy kicsit meg kell emelni õket. Ez a stabilitás az egész házra jellemzõ, a masszív fém elõlap is tökéletesen rögzített, mégis könnyen levehetõ. Amikor szellõs belsõ térrõl beszélünk, akkor többek között a maximum 180mm-es CPU hûtõre, a 430mm-es VGA-ra, illetve a 240mm-es tápegységre gondolunk. Meghajtóból legfeljebb négy 3.5” merevlemezt szerelhetünk be, a kombinált tálcákkal pedig akár hét 2.5” SSD-t is beépíthetünk. A ventilátorok, és radiátorok lehetõségei már nem okozhatnak meglepetést, elöl és fent 2 x 140 és 3 x 120mm a határ, hátul a két méretbõl egyet választhatunk. Az ASUS természetesen nem spórolta le az ajándék légterelõket, az elõlap mögött három darab 120mmes, 1200RPM-es AURA RGB ventilátort találunk, hátul pedig egy 140mm-es PWM megoldást. Kifejezetten megnyerõ, hogy felül tépõzárral rögzített tartópántokat találunk, melyek, könnyedén levehetõk, szükség esetén viszont 30 kilóig gond nélkül bírják a gyûrõdést. Ha már pántok, hátul, a vezetékek rögzítéséhez hármat használhatunk, és a rendezkedéshez is bõséges helyet kapunk. Masszív acél és minõségi mûanyag alkotóelemek, gazdag hûtési opciók, rezgésmentes kialakítás, egyedi dizájn és festés, TUF GAMING kompatibilitás, bõséges belsõ tér és könnyû szerelhetõség. A szárnyas embléma valószínûleg dob egy keveset a vételáron, a 46 800 Ft-ért cserébe azonban elsõ osztályú ATX házat kapunk.

AMD Ryzen 7 2700

Ryzen 7 2700 - ütõs 8 magos, az AMD-tõl


Jelenleg a leggyakrabban AMD-s konfigurációkat kérnek vásárlóink, melyek között az egyik legnépszerûbb processzor, a Ryzen sorozat második generációjából származó 2700. A 12nm-es csíkszélességen gyártott CPU, nyolc fizikai, és tizenhat logikai maggal dolgozik, alaplapunkban pedig AM4 foglalatba illeszkedik. Az X jelölés hiánya arról árulkodik, hogy a 3.2GHz-es alap órajel, automatikusan 4.1Ghz-es maximális Boost órajelig emelkedhet, mely a megfelelõ alaplap és hûtés esetén stabil is marad. Elõbbirõl az Asus Prime felel, de szerencsére a 65 wattos TDP érték leküzdése sem lesz probléma. A mellékelt Wraith Spire hûtõ többnyire megbirkózik ezzel a melegedéssel, ám ha stabilan magas órajelekre törekszünk, jól járunk ha egy kicsit komolyabb darabot választunk. A Zen architektúra középkategóriás darabja, most 60 000 Ft-tól elérhetõ.

Cooler Master MasterAIR MA620P TUF GAMING EDITION

A Cooler Master féle TUF hûtõ, látványos és hatékony egyszerre


A Cooler Master egy éve, pont októberben indította el a TUF brand alá tartozó szériáját, az ASUS-tól eredõ, ám több gyártót is érintõ, TUF Gaming Alliance együttmûködés keretében. A két ikertornyon 120mm-es RGB-s MasterFan ventilátorokat találunk, melyek sebessége 600 és 1800RPM között mozog, az általuk keltett zaj pedig maximum 31 dBa, 3.6 W fogyasztás mellett. Az ASUS brandjére jellemzõ ipari, illetve katonai stílusú megjelenést, egy kis terepminta, és sárga rezgéscsillapító szilikonok biztosítják. Hat réz hõvezetõ csõ, alumínium bordák, két RGB-s ventilátor, dedikált LED vezérlõ, mindez 850 grammos tömeggel, így 8 magos Ryzen processzorunk számára garantált a megfelelõ teljesítmény. A stílusos és hatékony processzorhûtõ18 000 Ft-tó kapható.

ASUS PRIME X470-PRO

ASUS PRIME X470 PRO - jó hûtés, masszív tuning, sok csatlakozó

Úgy néz ki, hogy ma minden az ASUS-ról szól, és feltételezhetjük, hogy ha a keretbe belefért volna, még a tápegység is egy ROG emblémás darab lenne. Alaplapból viszont bõséges választékot kínál a gyártó, így nem volt nehéz megtalálni a megfelelõt. Az X470 lapkészlettel szerelt ATX lap látványos megjelenést, és kiváló felszereltséget nyújt, még ha a gyárilag felszerelt I/O shield hiányzik is róla. Ezt a kis hiányosságot több kellemes adalék is ellensúlyozza, amivel egy jól tuningolható rendszert alakíthatunk ki, kiterjedt hûtési lehetõségekkel, RGB támogatással. A passzív hûtésért felelõs alumínium bordázat egybõl szemet szúr, és a 10 fázisú VRM sem éppen visszafogott, melyet 8 pines EPS csatlakozó támogat. Ez természetesen a tuningra szánt alaplap egyik legfõbb erénye, de a lista ezzel még nem ért véget. Igényes megoldást kapott az audio szekció is, mely egy Realtek S1220A kodekbõl, egy integrált jelerõsítõbõl, japán kondenzátorokból és egy úgynevezett Crystal Sound 3 eszközbõl áll. Utóbbi az árnyékoláson túl, a bal és a jobb oldali sávokat egymástól elszeparálva közvetíti, ezzel biztosítva a még tisztább hangminõségért. Legyünk akár gamerek, akár audiofilek, a hangzásra nem sok panaszunk lesz, és a stúdió fejhallgatókhoz sem kell komolyabb erõsítõt, vagy másik hangkártyát vásárolnunk, a jel minõsége ráadásul felvétel esetén is érvényes. A hátsó panelen hat jack kivezetést, és egy optikai csatlakozót találunk, az USB és videokimenetek társaságában, a hálózatról pedig egy Intel I211-AT gondoskodik.

USB Type-C, és minõségi hang


A fõbb alaplapi csatlakozók között három darab PCI-E x16 és három x1 is elfért. A két felsõ x16 foglalat, az új divat jegyében fém megerõsítést is kapott. A két M.2 csatlakozókhoz érve láthatjuk a lap egyik legizgalmasabb megoldását. Azon túl, hogy a felsõ x4 csatlakozó fogadja majd az NVME meghajtónkat, egyedi hûtõbordát is kapott, mely látványosan összeköti az alsó hûtést, az I/O panelt védelmezõ pajzzsal. Látványos, egyedi, és meghajtónk szempontjából még hasznos is. A két x16-os foglalat közötti M.2, PCI-E 2 és 3.0, továbbá SATA támogatással bír. A négy DDR4-es memóriafoglalat maximum 64GB-igkezeli moduljainkat, akár 3600MHz-es sebességig. Az elsõ és második generációs Ryzen CPU-k tulajdonosai elégedettek lehetnek majd ezzel a lappal, hiszen a tuning nem csak stabil, de még egyszerû is. Köszönhetõen a modern UEFI BIOS pár kattintással aktiválható funkcióinak, az órajelek optimális értéken üzemelnek majd, a lég- vagy vízhûtéses megoldásaink pedig alkalmazkodnak az aktuális terheléshez. A monitorozás és szabályozás is hasonlóan kiterjedt, melyet számos alaplapi csatlakozó segít elõ. Ha ASUS videokártyánk támogatja, lapunk a teljes rendszeren megfigyelésére, illetve a hûtés kiegyensúlyozott elosztására. Stabil tuning, kiterjedt hûtés, RGB, egyedi dizájn, mindezt 52 000 Ft-tól.

Asus 6GB GDDR6 TUF3-GTX1660TI-O6G-GAMING

TUF3 GTX1660TI O6G GAMING - három ventilátoros GTX, ami bírja a tuningot



Mi más mint ASUS. Egy ilyen fogadást biztosan nem veszítettünk volna el, de a vásárló sem veszített, mikor a TUF szériás NVIDIA kártyát választotta. A dizájn hasonlóan komoly mint a gépház esetén, így a ridegebb, acélosabb megjelenés kedvelõi igazán kedvelni fogják. A GTX 16-os széria, az RTX-ek szíveként debütált Turing architektúra pénztárcakímélõbb változata, a Ti változat pedig a legerõsebb a sorban. Mellõzi ugyan a számításigényes sugárkövetés lehetõségét, cserébe elérhetõ közelségbe kerül a WQHD felbontás, miközben vásárláskor tízezrekkel is beljebb vagyunk. Ezzel is elhagyjuk a 100 000 Ft körüli összeghatárt, viszont adott esetben elhagyhatjuk a magabiztos 1080p-s zónát is. Hátlapjával együtt masszív darab benyomását kelti, 26.4 x 13 x5.5 cm-es dimenzióival azonban hatalmasnak nem mondanánk, a TUF házikóba pedig jóformán kétszer is elférne. A három ventilátoros hûtésnek 1500MHz-es alap, és akár 1890MHz-es Boost órajelrõl kell gondoskodnia, ami a légterelõk kis méretét látva, nem mindig sikerül majd zaj nélkül.

Hátlap, RGB, kellemes kompozíció


A középkategóriás NVIDIA kártyák sorához igazodva, 6GB GDDR6 memóriát és 192-bites adatbuszt kapunk, esetünkben 12002 MHz-es frekvenciával. A kategória elõnye a visszafogott fogyasztás is, hiszen a Ti változat bírja a túlhajtást, a gyártó mégsem ajánl nagyobbat egy 450 wattos tápegységnél, melyhez 8 tûs csatlakozóra lesz szükség. A kimenetek is igazodnak a többféle megjelenítõhöz, így a két HDMI 2.0b mellett egy-egy DisplayPort 1.4 és DVI-D is elfért az oldalpanelen. Aki egy 1080p-ben erõs, és QHD-ben is helyt álló kártyát szeretne, a GTX 1660 Ti most tulajdonképpen uralja a kategóriát, hiszen a legolcsóbb kiadások akár 10-20 000 Ft-tal is olcsóbbak, mint egy RTX2060 vagy egy RX5700. Az Asus TUF szériás, három ventilátoros tuning kártyája, most 123 000 Ft-tól elérhetõ.

Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX PREDATOR RGB

HyperX Predator - 16GB, 3200Mhz, RGB


Lassan ott tartunk, hogy 16GB, hamarosan nem ideális mennyiségnek, sokkal inkább elvártnak fog számítani. Egyik-másik új videojáték, (vegyük a hamarosan megjelenõ Star Wars Jedi: Fallen Order-t) már megkövetel ennyit, így ennél kevesebbel talán már nem is érdemes elkezdeni egy jövõbiztos összeállítást. A HyperX közkedvelt Predator szériájából RGB-s kiadást választott a vásárló, a CL16-os idõzítéshez 3200Mhz maximális órajel társul, áruházunkban pedig 36 600 Ft-tól kapható.

Samsung 970 PRO NVMe M.2 PCIe 512GB SSD

Samusng 970 PRO M.2 NVMe SSD- a cég zászlóshajója


Bár a felsorolás végsõ szakaszában foglal helyet, a megfelelõ rendszermeghajtó nem épp utolsó szempont. X470-es alaplapunkon adott a lehetõség a legjobb adatsebességet elérésére, a Samsung NVMe meghajtója pedig garantáltan szélsebes lesz. A gyártó élen jár a DRAM és flash memória tervezésében, a 970 PRO ráadásul a vállalat zászlóshajója, amit a 4. generációs V-NAND és a Phoenix vezérlõ garantálnak, a maximális sebességet pedig a PCI-E x4 interfész biztosítja. Az SSD tehát kategóriája egyik legjobbja, a rendkívül stabil 2100MB/másodperc átlagos írási sebességével, állva hagyja a felsõ kategória legjobbjait is. Élettartama jelenleg szintén az egyik legjobb, melyet az 5 éves gyártói jótállás is igyekszik bizonyítani. Ebbõl a típusból csak 1TB és 512GB méret elérhetõ, a konfigurációban az utóbbi szerepel, webshopunkból pedig 47 000 Ft-tól rendelhetõ.


Seasonic Focus+ SSR-750FX 750W 80+ Gold moduláris tápegység

A Seasonic Focus+ GOLD tápegysége hatékony, teljesen moduláris, és hosszú élettartammal bír


Végül nem marad más hátra, mint az összeállítás szíve, a stabil energiaellátásért felelõs tápegység. Bár a 750 wattos teljesítmény elsõre kicsit túlzásnak tûnhet, a Seasonic Focus+ nem okoz majd csalódást. Bár a videokártya kifejezetten visszafogott darab, és a tuningolt processzorral együtt sem biztos hogy indokolt ennyi nyers erõ, a 80 PLUS GOLD tanúsítvány garantálja, hogy bármilyen terhelés mellett korrekt hatékonysággal üzemeljen. A Seasonic az élvonalat képviseli, ez a modell pedig egy teljesen moduláris eszköz, méghozzá kifejezetten kompakt méretben. Ebben a kategóriában a gyártó nem bíz semmit a véletlenre, így a felszültségszabályozás garantáltan kiegyensúlyozott, és teljes terhelés alatt sem mérhetünk többet 50°C-nál. A választás abból a szempontból nem tökéletes, hogy bár a teljesítmény nem hagy kivetni valót maga után, kompakt mérete miatt a ventilátor nem lehetett nagyobb 120mm-nél. Komolyabb igénybevétel esetén már hallatni fogja a hangját, a TUF gépház azonban méretes és szellõs, így nem igényelne ehhez hasonló kompromisszumokat. A Seasonic kínál 135, vagy 140mm-es változatokat is, tehát bátran kerülhetne bele egy méretesebb és csendesebb típus.

Félig passzív, vagy teljesen aktív - a hûtés egy kapcsolóval beállítható


A hátoldali fõkapcsoló mellett, egy „Hybrid mode” feliratú gombot is találunk, mellyel a fél-passzív üzemmódot aktiválhatjuk, így a folyadékdinamikus csapággyal szerelt légterelõ, csak indokolt esetben lép mûködésbe. Ha mindenképp hibát keresünk, a kissé merevre sikerült kábeleket említhetnénk, ám ezt nem komoly negatívum, pláne hogy a dupla EPS csatlakozóval a legkomolyabb rendszerek is elláthatók. A Focus+ egy erõs, kisebb házakba is kényelmesen beszerelhetõ, teljesen moduláris, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó tápegység, minõségi alkatrészekbõl. A gyártó magabiztosságáról a 10 éves jótállás is árulkodik, áruházunkban pedig 38 800 Ft-tól elérhetõ.

Játékzóna

A gép elkészülte után jöhettek is a tesztek, méghozzá WQHD, azaz 2560x1440-es felbontáson, a World War Z-t leszámítvan High grafikai beállítások alkalmazásával. Kivételt még a Rage 2 képez, ott végül kíváncsiak lettünk a Full HD-s eredményekre is.

A World War Z esete a WQHD felbontással, és az Ultra beállításokkal


Kezdésnek egy újdonságot választottunk, ami egybõl hozott is némi meglepetést. A zombik hordáit végtelenül ránk eresztõ kooperatív akció, híres a jó optimalizációjáról, ám a teszt közben valami közbeszólt. Korábban a játák sosem produkált hasonló kilengést, így a 19 minimum FPS aligha tekinthetõ mérvadónak. A 87 FPS azonban korrekt átlag érték, így optimális esetben 1440p és ultra beállítások mellett is gyönyörûen fut.

A Fortnie-ból gond nélkül kihozza a maximumu


A töretlen népszerûségnek örvendõ Fortnite is bekerült a kalapba, így kíváncsiak voltunk, mit tud az építkezõs Battle Royale, ilyen magas felbontáson. A 1660Ti nem ilyedt meg, és nem volt hajlandó 106 FPS-nél rosszabb értékekre, a 126 pedig már a magasabb képfrissítéssel rendelkezõ monitorok tulajdonosainak is elõnyt jelent.

Némi csiszolást igényel, így a Doom Eternal megjelenése, 2020 márciusára csúszik


Doom! Nemrég kiderült, hogy egészen márciusig kell várnunk a folytatásra, így nem fogunk karácsonyi bejglivel teletömve, vadászni a pokol rémségeire. Az elhúzódó várakozást, egy kis multiplayerrel enyhítettük, ahol OpenGL leképezõ mellett sem mentünk 94 FPS alá, a 132 pedig szintén igen korrekt átlag. Képzeljük csak el VULKAN API esetén mennyire megtáltosodna a videokártyánk.

A Rage 2 és az optimalizált grafikai motor


Végül jöjjön a Rage 2, ami a Doom Guy sisakja alól bújt elõ, hogy a démonok uralta föld és Marsbázis helyett, a lepusztult jövõben végezzen kíméletlen, ám látványos pusztítást mutánsok, és gyilkos bandák között. Az akció végtelenül szórakoztató, ám az optimalizáció nem valami fényes, így ezúttal 43 minimum, 53 átlag, és mindössze 70 maximum FPS-t mértünk. Ez természetesen így is korrekt játszhatóságot jelent, de azért megnéztük, hogy mennyivel stabilabb a helyzet 1080p esetén.

Nem gondolnánk, hogy a Rage 2 lesz, ami kicsit megfogja a kártyát 1440p-n


Ahogy azt vártuk, javult a helyzet, minimumnak 2 FPS-sel többet kaptunk mint a WQHD-s átlag, a középérték már 84, a maximum pedig 101 FPS-en tetõzött, ami lényegesen jobb sebességet jelent, hiszen a 60 FPS-t magabiztosan elhagytuk.

Kell ez nekem?

Az a helyzet, hogy ez egy ínyenc konfiguráció, ahol a vásárló nem a költséghatékonyságot, sokkal inkább az alkatrészek minõségét tartotta szem elõtt. A csomag szinte minden elemére rámutathatnánk, mondván lehetne olcsóbb a ház, az SSD, a tápegység, esetleg erõsebb a CPU és a GPU. De onnan is nézhetjük, hogy ez az összeállítás pont annyiba kerül, mint egy RTX 2080Ti egymagában. Egy pár lépést hátrálva azonban, egy korrekt 8 magos processzort, és egy kiváló középkategóriás videokártyát is tartalmazó csomagot kapunk, amivel minden videojáték szépen futtatható. A ház masszív és csendes, az SSD bitang gyors, a táp megbízható, a hûtés hibátlan. Aki hasonló, Full HD-ra ideális, illetve WQHD-s belépõ gépen gondolkodik, esetleg néhány alkatrészt másra cserélne, IDE kattinva módosíthatja, és meg is rendelheti. A bemutatott összeállítás, az egy 1TB-os Toshiba HDD-vel együtt, jelenleg 420 000 Ft-tól rendelhetõ.

2019. 10. 11

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató
A gaming világában a felszerelésed minősége komoly különbséget jelenthet a játékélményben. Az egyik legfontosabb eszköz, amire minden gamernek szüksége van, az a megfelelő egér. De hogyan választhatjuk ki a legjobb gamer egeret a rengeteg lehetőség közül? Ne aggódj, segítek neked!
Ebben a cikkben részletesen bemutatom, mire érdemes figyelned, hogy a legjobb döntést hozd meg, és hogy a vásárlás után biztosan elégedett legyél a választott modellel.
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Hogyan kezdj neki a vásárlásnak?
Az érzékenység (DPI) és a játékstílusod kapcsolata
Kényelem és ergonomikus kialakítás
Súly és testreszabhatóság
A gombok és a testreszabhatóság
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Szoftver és extra funkciók
Az ár-érték arány és a hosszú távú befektetés
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Bár sokan talán nem gondolnak bele, az egér nem csupán egy eszköz, amivel mozgatjuk a kurzort vagy kattintunk a képernyőn. A legjobb gamer egér nemcsak kényelmes, hanem jelentősen befolyásolja a reakcióidőt, a precizitást és a teljesítményt is.
Legyen szó egy gyors online shooter játékra vagy egy éjszakai RPG kalandra, a megfelelő egér sokat dobhat a játékmeneten. Képzeld el, hogy egy olyan egered van, amivel minden egyes mozdulatot pontosan és kényelmes

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak
A laptophoz való egér választás nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre tűnik. Bár sokan hajlamosak azt hinni, hogy a legjobb választás az, amelyik a legolcsóbb vagy épp a legdivatosabb, valójában a megfelelő egér megtalálása sokkal inkább attól függ, mire van szükséged. Ha rendszeresen utazol vagy diákként tanulsz, az egér használatának kényelme és funkcionalitása kulcsfontosságú lehet.
Ebben a cikkben részletesen végigvezetlek a laptophoz való egér kiválasztásának legfontosabb szempontjain, hogy segítsek megtalálni a legjobbat számodra.
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Milyen típusú egér illik hozzám?
Vezetékes vagy vezeték nélküli egér laptophoz?
Kényelmes méret és forma: Miért fontos?
Érzékenység: Mennyire fontos a DPI?
Ergonómia: Hogyan védheted meg a kezed és csuklódat?
Ár és minőség: Hogyan találj megfelelő egyensúlyt?
Mit kell még figyelembe venni?
Gyakran ismételt kérdések
Összefoglalás: A megfelelő egér laptophoz
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Az érintőpad sok esetben elegendő a napi feladatok elvégzésére, de ha hosszú órákon át dolgozol, tanulsz vagy játszol, az egér egyértelmű előnyökkel bír. Az egér gyorsabb és kényelmesebb irányítást biztosít, különösen akkor, ha precíz mozdulatokra van szükség, mint például grafikai munkák vagy programozás esetén.

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát
Bár nem mindig gondolunk rá, az egér a számítógép egyik legfontosabb kiegészítője. Sokan naponta használják órákon keresztül, de a tisztítására és karbantartására gyakran nem fordítanak kellő figyelmet. Pedig az egér tisztítása nemcsak higiéniai szempontból fontos, hanem segíthet abban is, hogy meghosszabbítsd az élettartamát, és még kényelmesebbé tedd a használatát.
Az alábbiakban bemutatom azokat a hatékony és egyszerű módszereket, amelyekkel te is megőrizheted az egér jó állapotát.
Miért fontos az egér tisztítása?
Hogyan készítsük elő az egér tisztítását?
Az alapvető tisztítási lépések
A gombok tisztítása
Az optikai érzékelő tisztítása
A vezetékek és a kábel karbantartása
Miért fontos a rendszeres karbantartás?
Hogyan kerüld el a leggyakoribb tisztítási hibákat?
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért fontos az egér tisztítása?
Mielőtt rátérnék a tisztítási módszerekre, érdemes kicsit elgondolkodni azon, miért is fontos az egér tisztítása. A számítógépes egér nap mint nap érintkezik a kezed bőrével, ami természetesen izzadtságot és szennyeződéseket hagyhat rajta. Ráadásul az egér gyakran kerül az asztalra, ami egy poros felület lehet, így könnyen összegyűlhet rajta kosz, amitől nemcsak piszkos lesz, hanem a működését is befolyásolhatja.
A rendszeres ti
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.