2021. 09. 09

Minden egyben PC? MSI Modern AM271P 11M

Az MSI új ajánlata egy izmos AIO PC, mely szükség esetén önálló monitorként is megállja a helyétCsinos és erõs minden egyben PC az MSI-tõl

A személyi számítógépek hajnalán még teljesen általánosnak számított, hogy a hardvercsoamg egybe volt építve a kijelzõvel, így a gép használatához már csak perifériákra és persze áramra volt szükség. Aztán bõvült a kínálat és egyre több gyártó jelentkezett saját monitorokkal is, a felhasználók között pedig egyre nagyobb igény mutatkozott arra, hogy a gép szétszedhetõ, illetve bõvíthetõ legyen. A formátum azonban máig nem halt ki, sõt, idõnként felbukkan néhány érdekes modell, mely bizonyítja a kategória létjogosultságát. Most például az MSI rukkolt elõ egy igen különleges darabbal, és ugyan a Modern AM271P 11 pedig elsõ ránézésre csak egy csinos monitornak tûnik, de valójában egy kifejezetten izmos irodai PC-t takar.


A statisztikák szerint az All In One, avagy „minden egyben” PC-k az eladásoknak csak egy kis töredékét teszik ki, pedig valójában rengeteg felhasználó van, aki sok szempontból jobban járna velük. Gondoljunk például azokra, akik egyszerû otthoni, illetve irodai munkához és netezéshez még akkor is laptopot vásárolnak, ha az soha többé nem hagyja el az asztalt, ahová elõször lerakták. Bár kényelmes billentyûzetet és egeret ehhez is csatlakoztathatnak, az esetek többségében egy 15”-os kijelzõn gépelnek és böngészik a szöveges tartalmakat, esetleg vásárolnak hozzá egy külön monitort, ami végképp értelmetlenné teszi a nehezebben hûthetû notebook használatát. Ha viszont mindenképpen ragaszkodunk a kompakt és egyszerû megoldásokhoz, akkor lehet érdemes AIO rendszerben gondolkodni, mely nem foglal el többet életterünkbõl, mint egy hagyományos kijelzõ. Az MSI Modern AM271P 11M pontosan ezt a kényelmet igyekszik biztosítani, a burkolat alatt meglepõen erõs számítási teljesítménnyel.


KAPCSOLÓDJ A VILÁGHOZ EGY FHD WEBKAMERÁVAL

Mindegy, mit tanulsz, dolgozol vagy éppen fõzöl otthon, az MSI FHD webkamerájával a legjobb minõségben közvetíthetsz a világnak. Egyben levehetõ a kamera, ha egy kis magányra vágysz.

MSI Center

Amint megszólalsz, a program elkülöníti a hangodat a külsõ zajoktól.

Anti-Flicker és Szemkímélõ technológia

Hála az MSI Anti-Flicker technológiájának, a zavaró képernyõ villódzást és lecsökkenti a szem terhelését hosszútávon, ezzel segítve az otthoni és irodai produktivitást.

Kékfény csökkentõ technológia

A kevesebb kék-fény mód vizuálisan megváltoztatja a képernyõ által kibocsátott fényt, és csökkenti a szem terhelését a kényelmesebb napi használathoz.

 

Anti-Glare panel

A képernyõrõl visszapattanó fények rendkívül zavaróak és megterhelõek a szemnek, valamint a kijelzõ kontrasztját, színeit és élességét is csökkentik. Az Anti-glare kijelzõ a megtekintést sokkal élvezhetõbbé és kényelmesebbé teszi a szem számára a használatot.

Láss többet, dolgozz többet otthon

Az MSI instant kijelzõ technológiájának hála a Modern AM271 akár monitorként is használható anélkül, hogy a rendszert elindítanád. Ha csatlakozik a készülékhez egy HDMI csatlakoztató, a képernyõ azonnal bekapcsol.


Tanulj & nézd a világot egy második képernyõn keresztül

A Modern AM271 széria a hatékonyságot hivatott támogatni, ezért akár egy második monitort is csatlakoztathatsz a készülékhez ami nem csak az irodában, de otthon is nagy segítség adataid és E-commerce tartalmaid megtekintéséhez.

Stílus és hatékonyság otthon

A Modern AM271 széria akár a falra is felakasztható. Használd otthon vagy az irodában, a VESA illesztésnek köszönhetõen a PC teljesen láthatatlan lehet, így több helyet és eleganciát biztosítva környezetednek.


Tartsd meg a stílust az MSI VESA karjaival

Az MSI MT81-el a kábelmenedzsment is könnyebb, azonnal tudsz információt megosztani a családoddal otthon, vagy munkatársaiddal az irodában.

Állítsd be a legkényelmesebb pozíciót

Dolgozz vagy tanulj a legkényelmesebb helyzetbõl, igazítsd a készüléked magasságát és dõlését különbözõ tevékenységeidhez.


Könnyen karbantartható design

Tartsd karban vagy akár fejleszd Modern AM271 modelled egyszerûen egy 2.5” tárolóból.


Dolgozz otthonról IPS panelen keresztül

A Modern AM271 Széria IPS kijelzõvel rendelkezik, ami nem csupán a színeket és a fényerõt optimalizálja a megfelelõ használathoz, de biztosítja, hogy a lehetõ legjobbat hozd ki a munkádból, akár otthon is. 178° Beláthatóság, tiszta és részletgazdag látvány.

Csendes és mégis tökéletesen hût

A Modern AM271 Széria Silent Pro hûtõ rendszerrel van ellátva, aminek része a komponensek különbözõ igényeinek megfelelõ hûtõ modul. Emellett a legfontosabb elemek felül helyezkednek el, hogy a hõ minél hamarabb távozzon, mindezt egy halk hûtõrendszerrel ami tökéletes hõmérsékleten tartja a tartozékokat.


Asztali, kompakt, rugalmas

Aki a rugalmasságot hiányolja, annak jó hír, hogy a két HDMI csatlakózó egyikével hagyományos monitorként is megállaj a helyét, természetesen anélkül, hogy ehhez a panel mögött rejtõzõ gépet be kellene kapcsolni. Ha viszont egyel több, vagy nagyobb kijelzõre, esetleg projektoros mozizásra, vagy munkahelyi prezentációra lenne szükség, a kimeneti HDMI csatlakozónkeresztül erre is van lehetõség. Az AM271P 11M kétféle kiszerelésben, egy Intel® Core™ i7-1165G7, vagy egy Intel® Core™ i5-1135G7 processzorral kerül forgalomba, ráadásul a gép kialakításának köszönhetõen a CPU-k jóval hûvösebben, ezáltal jobb telejsítménnyel dolgozhatnak, mintha ugyanezeket egy zsúfoltabb belsõ kialakítású notebookban használnánk. Az MSI tehát egy meglepõen erõs, munkához és általános felhasználáshoz egyaránt ideális AIO géppel jelentkezik, az integrált Intel Xe grafikus gyorsítónak köszönhetõen pedig még a játék sem feltétlenül tabu, igaz, a nagyobb étvágyú programok többségétõl nem érdemes csodát várni.

Az MSI hamarosan megkezdi a magyarországi forgalmazást, a végfelhasználói ár pedig nagyjából 470 ezer és 520 ezer forint körül alakul majd, attól függõen, hogy erõsebb, vagy a gyengébb konfigurációt választunk.

Modern AM271P 11M

Specifikációk:

  • Windows 10 Home - az MSI a Windows 10 Pro-t ajánlja üzleti használathoz
  • 27" IPS Panel LED Háttérvilágítással (1920 x 1080 FHD)
  • Intel® Tiger Lake processzorok DDR4 memóriával
  • Beépített, levehetõ FHD Webkamera
  • MSI Anti-Flicker & Kékfény csökkentõ technológia a felhasználók szemének védelméért.
  • Instant Kijelzõ technológia segítségével az AIO csupán monitor használatra is megfelelõ, anélkül, hogy a rendszer elindulna
  • Az MSI gyors tárhely növeléshez kialakított dizájnja lehetõvé teszi a készülék könnyû és praktikus karbantartását, fejlesztését.
  • USB 3.2 Gen 2 C Típusú kétoldalú töltõfejjel & USB 3.2 Gen 2 A Típusú csatlakoztatók a gyors adatátvitelért & Super Charger élmény
  • Silent PRO Hûtõrendszer: Egyedi hûtõmodul ami segítségével halkan, optimális hõmérsékleten tartható minden komponens, meghosszabbított üzemidõvel
2021. 09. 09

Mi a BIOS, a CMOS és hogyan érjük el õket?
Összefoglalónk az alaplapok és egyben a PC-k rejtélyes kezelõfelületétét mutatja be
Megvettem az elsõ számítógépemet, csak a BIOS-szal ne kelljen vacakolnom. Egyáltalán mi az és mit kezdjek vele? Sok felhasználó gondol így elsõ számítógépére, de még sokszor azok is, akik már egy ideje használják és nem most húzták le a fóliát frissen összeszerelt gépükrõl. A következõ sorok arra tesznek kísérletet, hogy bemutassák, mi is az a BIOS, hogyan jutunk oda a különbözõ gyártók alaplapjain, és mit tehetünk, ha egyes beállítások miatt gondokat tapasztalunk.
A BIOS
A BIOS a Basic Input/Output System rövidítése és egy olyan beépített firmware, melyet minden számítógép esetében az alaplapon találunk és alapvetõen a rendszerindításért felel. Egy olyan aprócska szoftver, mely felismeri, diagnosztizálja és kezeli egy számítógép legfontosabb alkatrészeit, tehát a processzort és a RAM-ot, melyek nélkül a gép el sem indulna, illetve a háttértárakat és az USB portokat melyek az operációs rendszer betöltéséhez, illetve a kezeléséhez szükséges eszközöket, perifériákat tartalmazhatják.
Bár a Windows és a Linux számos lehetõséget és módot kínál egyes beállítások elvégzésére, néhány változtatás csak a rendszer BIOS-án keresztül végezhetõ el. A BIOS segítségével ellenõrizhetõ, hogy a gép minden összetevõje megfelelõen mûködik-e, mielõtt a Windows rendszer
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 2. rész
Mi a VRM szerepe egy alaplapon, miben térnek el a lapkészletek, és milyen alaplapok közül választhatunk?
Cikkünk elsõ fejezete az alaplapok szerepét tárgyalta, kitérve az alapvetõ felszereltségre, amelyek tekintetében többé-kevésbé minden lap ugyanazt kínálja. De mik azok a részletek, amelyek nagyobb mértékben is megkülönböztetik ezeket a hardvereket? A következõkben a feszültségszabályozást végzõ VRM, a chipsetek és az igényeink és pénztárcánk szerinti választási lehetõségek következnek.
A VRM
Az alaplapi VRM-ek meglepõen fontos részei minden modern alaplapnak, de gyakran figyelmen kívül hagyják õket a marketing és a kritikák során is, vagy nem magyarázzák el megfelelõen, ha egyáltalán megemlítik õket. Mik azok az alaplapi VRM-ek, miért említik õket együtt a túlhajtással, és milyen kulcsfontosságú specifikációkat kell megérteni ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzunk vásárlás elõtt?
A VRM a Voltage Regulator Module (feszültségszabályozó modul) rövidítése, és szerencsére ez a név eléggé magától értetõdõ. Minden alaplapon van egy feszültségszabályozó modul, amelyet a CPU közelében helyeznek el, hogy szabályozza a feszültséget, amely a tápegységtõl és a tápkábelektõl a CPU aljzatához jut. Annak ellenére, hogy a CPU önmagában is elég sok energiát képes fogyasztani, mégis szüksége van arra, hogy ezt az energiát kezeljék és szabályozzák,
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 1. rész
Az alaplap egy asztali számítógépben és amit még tudni érdemes
Jól tudjuk, hogy számítógépünk szívét és lelkét a processzor és a videokártya párosa adják, pláne, ha játékra vagy komolyabb grafikai munkára vásárlunk számítógépet. Azt azonban továbbra sem felejthetjük el, hogy a számunkra kiemelten fontos összetevõk nem feltétlenül a legfontosabb összetevõk. Minõségi tápegység nélkül gépünk egy instabil idõzített bomba lehet, és talán még el sem indul, megfelelõ alaplap nélkül pedig ugyan mibe pakolnánk az izmos CPU-t és méregdrága videokártyát? A következõkben az alaplap általános mûködését és funkcióit igyekszünk bemutatni, hogy megértsük, miért fontos egy PC-s felhasználó számára. A cikk folytatásában kitérünk a különbözõ árkategóriákra is, amelyek különbözõ minõséget és lehetõségeket kínálnak a felhasználóknak.
Mi is az alaplap?
Ha valaha is raktunk össze vagy szedtünk már szét számítógépet, akkor láthattuk azt az egyetlen alkatrészt, amely mindent összeköt – az alaplapot. Ahogy a neve is árulkodik róla, egy PC esetén ez lesz az alap, amire építkezni fogunk. Ez az a központi áramköri lap, amely mindazokat az alkatrészeket és csatlakozókat tartalmazza, amelyek lehetõvé teszik, hogy a számítógép minden eleme áramot kapjon és kommunikáljon egymással. Jellemzõen számos beépített funkcióval büszkélkedhetnek, és közve
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2024.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.