Április 24-30. Ingyenes szállítás * részletek: pcx.hu/szallitas

2019. 12. 17

NVIDIA az AMD ellen! - 16 videokártya összehasonlító tesztje

Csúcskategóriás erõmû? Középkategóriás, mégis megbízható játékos masina? Belépõ szintû, de akár játékra is alkalmas rendszer? Számtalan összeállítással találkoztunk ebben az évben is és ezek alapján eldönthettük, számunkra mely processzor és videokártya kombináció a legjobb választás. A korábbi tesztbõl kiderült, hogy mik a lehetõségeink, ha az AMD grafikus chipjei között válogatunk, de mi a helyzet az NVIDIA kínálatával?

Ez a bemutató nem csak felsorakoztatja a zöldek tizenegy ajánlatát, de egy nagy teszt keretében a korábban bemutatott öt AMD videokártyával szemben is próbára teszi õket, így összesen tizenhat VGA képességeit ismerhetjük meg. A GPU-k támasza minden esetben egy i9-9900K volt, így garantáltan egyenlõek voltak az esélyek, és biztosak lehettünk benne, hogy a processzor semmilyen körülmények között nem szab gátat a teljesítménynek.

Ha végignézünk a két gyártó termékein, az elsõ szembetûnõ különbség, hogy mind a 11 Nvidia kizárólag a friss Turing architektúrára épül, az AMD öt kártyája között viszont találunk új Navi, és idõsödõ Polaris alapú megoldásokat is. A helyzetet bonyolítja, hogy az Nvidia több kártyájából is kiadta az erõsebb SUPER változatokat, így a tapasztalatlanabb vásárlók szeme egészen biztosan összeakad, pláne ha meglátják a gyártók különféle egyedi kiadásait. OC és Gaming, SUPER, Ti vagy XT? Lássuk a kártyákat és az eredményeket!

Gigabyte GTX1650 Windforce OC 4GB

Indulás! GTX 1650

A vállalat legkisebb játékra is alkalmas ajánlata, a Turing szériából a 12nm-es TU117 kódnevû GPU-ra épül. Az RTX kártyák lecsupaszításával kikerült a képbõl a sugárkövetés és a gépi tanulás, a kevesebb feldolgozóegység pedig barátságosabb árképzést és jobb ár-érték arányt tesz lehetõvé, ami örömhír volt rengeteg játékos számára. A kisebb modell 4GB GDDR5 memóriával és 128-bites adatsínnel dolgozik, a Gigabyte pedig némi tuningot is bevetett, ami az 1485 MHz-es alap órajelet nem, a Boostot viszont érinti, mely 1665 helyett 1785 MHz. A hosszú évek óta alkalmazott Windforce hûtés a gyártó védjegye, és a legtöbb esetben nagyszerûen teljesít.

Játékra bírható

A visszafogott kártya mindössze 75 wattot eszik, melyhez egy 350 wattos tápegység ajánlott, egy 6-tûs PCI-E kábellel. A 229 x 119 x 36 mm méretek nem épp egy monstrum jellemzõi, mindenesetre két ventilátort is kapott, kimenetekbõl pedig egy DisplayPort és három HDMI használható. Ha megelégszünk az alapokkal is, ez a kiadás jó belépõ lehet, és nálunk most 59 500 Ft-tól rendelhetõ.

Gigabyte GTX1660 OC 6GB

Kellemes ajánlat


A következõ lépcsõ a GTX 1660, melynek alapja a szintén 12 nm-es csíkszélességen gyártott, TU116 GPU. Az erõsebb Ti változat teljes értékû GPU-ját kicsit visszafogták, így itt kevesebb pénzért kevesebb shader egységet kapunk. A 1650-hez képest a 1660 már alapból 6GB GDDR5 memóriával indít, és az adatbusz is 192-bites. Az 1530 MHz alap órajel itt sem tér el az alapoktól, az 1785 MHz-es Boost helyett azonban 1830 MHZ-re kapcsolhatunk.

Érdemes meggondolni

A 224 x 121 x 40 mm szinte észrevehetetlen méretkülönbség, és szintén két ventilátort dolgoztat, a minimum 450 wattos tápnak pedig már 120 wattos TDP-t kell ellátnia, egy 8 tûs csatlakozón keresztül. Csatlakozók tekintetében fordult a kocka, vagyis három DisplayPort 1.4, és egy HDMI 2.0b használható. A kártya ára jelenleg 82 000 Ft.


Gigabyte 1660 SUPER Gamin OC

vajon mennyire lesz szuper?


A következõ lépcsõfok a GTX 1660 SUPER, mely követve az RTX SUPER sorozatot, a visszafogottabb GTX 16-os szériába is elhozza a nagyobb modelleknél látott ráncfelvarrás. Ez típusonként eltérõ mértékû erõfölényt mutat az alapváltozathoz képest, a cél pedig a paletta szélesítése, hiszen az eredeti kártyát nem váltja le, mindössze egy újabb opciót szúr be a Ti kártya elé. Az 1408 shader változatlan maradt, és valójában minden más is, az egyetlen eltérés a frissebb memória, ugyanis a SUPER már GDDR6-tal dolgozik, mely képes a 14 Gbps sávszélességre.

GDDR6 a fedélzeten!

A gyártó a 280 x 116 x 40 mm-es kártyára már 3 ventilátort szerelt, a Boost pedig 1785 MHz-rõl 1860 MHz-re nõtt, de egyéb változást sem a fogyasztásban sem a csatlakozókban nem találunk. A közönség ennél azért látványosabb fejlesztésre számított, az mindenesetre érdekes, hogy az egy generációval fejlettebb memória milyen változás jelent az amúgy érintetlenül hagyott kártyának. A SUPER változat jelenleg 97 000 Ft-tól kapható.

Gigabyte Gaming OC GTX 1660Ti 6GB

Ez már igen!

Az idén februárban debütált kártya a TU116 GPU teljes értékû változatát kapta, vagyis kihasználható mind az 1536 shader, melyet szintén a frissebb GDDR6 memória, és 192-bites adatsín támogat. A kártya egyfajta arany középút azok számára, akik többre vágynak holmi induló kategóriánál, hiszen szépen teljesít játékok alatt, az RT és Tensor magok viszont nem terhelik pénztárcánkat. A csiszolt Turing GPU kevesebbet is fogyaszt mint nagyobb testvérei, így marad némi hely a tuning számára, amivel további extra FPS-t nyerhetünk. Megjelenésében és a dimenziók tekintetében tulajdonképpen megegyezik a fenti SUPER-rel, hiszen ugyanazt a borítást és három ventilátoros hûtést kapta meg, továbbá a csatlakozók típusa és száma is azonos. A félpasszív mód itt is a csomag része, vagyis a három 80 mm-es légterelõ 60 fok alatt teljesen mozdulatlan marad, így általános használat mellett nem kell félnünk a zajszennyezéstõl.

Erõs és jól is mutat, a hûtéssel pedig nem lesz gond

Játékok alatt persze felpörög a hûtés, cserébe nagyjából 65 fokos átlag értékre számíthatunk, ami kellemes eredmény. Bár az RTX 2060 több shadert tartalmaz, a memória pedig nem kapott tuningot, az 1770 MHz-es Boost órajel 1860 Mhz-re nõtt. A népszerû videokártya tuning kiadása népszerûsége okán jelenleg hiánycikk, az Asus dupla ventilátor kiadása azonban 96 500 Ft-tól elérhetõ, ha pedig maradnánk a Gigabyte-nál, jelenleg egy dupla ventis OC kártyát választhatunk, 101 900 Ft-ért

GIGABYTE Gaming OC RTX2060 6GB

Sugárvadászat nélkül is jó választás


A sort egy újabb Gigabyte folytatja, méghozzá a legkisebb RTX képében. A legkisebb persze itt idézõjelbe is tehetõ, hiszen a Gaming OC Pro rálicitál az alapmodellre, mely az RTX 2070-ben is megtalálható TU106-os lapka köré épül. Az 1920 shader mellé 6GB GDDR6 memória és 192-bites adatbusz jár, de ha nem lenne elegendõ, készültek 8GB-os változatok is. A sugárkövetés és a gépi tanulás itt már szó szerint képbe kerül, elõbbit a 30 RT, utóbbit a 240 Tensor mag teszi lehetõvé. A nagyobb teljesítményhez a meglepõen korrekt órajelemelés járul hozzá, az 1680 Mhz-es Boost órajelet ugyanis egészen 1830 MHz-ig tolták.

Ütõs darab

A hûtésért a korábban látott 3 ventilátoros rendszer felel, melynek 160 wattos TDP-t kell megfékeznie. A 8-pines csatlakozó másik végén legalább egy 450, de inkább egy 500 wattos tápegységnek ajánlott dolgoznia, kijelzõnket pedig három DisplayPort és egy HDMI várja. Továbbra is maradunk 280 x 116 x 40 mm-en, az ismerõs külsõ azonban érezhetõen komolyabb teljesítményt rejt, ami magasabb felmondás mellett is stabilan magas értékeket ígér. A Gaming OC Pro kiadás jelenleg 134 000 Ft, az egyszerûbb változatokat pedig nagyjából 120 000 Ft-ól érhetjük el.

GIGABYTE RTX2060 SUPER GAMING OC 3X WHITE 8GB

Mmm, fehér köntösben még vonzóbb

Ember legyen a talpán, aki ezeket a Gigabyte kártyákat a külsejük alapján meg tudja különböztetni egymástól, azonban a szintén tripla ventilátoros 2060 SUPER, hófehér külsejével kitûnik a borúsra festett tömegbõl. Az ellentétes irányba forgó ventik, vagy az RGB színekben világító diszkrét Gigabyte felirat nem újdonság, a 8GB GDDR6 memória immár 256-bites adatbusszal már annál inkább, a shaderek száma pedig 2176, és ezzel együtt emelkedik a fogyasztás is. A gyártó 550 wattosnál kisebb tápegységet nem javasol, ami érthetõ is, mivel terhelés alatt 300 wattot is megehet a kártya. A GPU ezúttal sem fogja vissza magát, a referencia modell 1650 Mhz-es értéke helyett, 1815 MHz a Gigabyte ajánlata.

Magára irányítja a figyelmet

A forma adott, ám nem a szín az egyetlen változás, hiszen a kimeneteket egy Type-C bõvíti, a nagyobb energiaigényhez pedig 8+6 tûs PCI-E csatlakozókra lesz szükség. Cserébe gond nélkül játszhatunk magas felbontáson, ütõs beállítások mellett, a kisebb igényû e-sport címek pedig garantáltan kihasználják majd a 144 Hz-es monitorokat. Ha hófehér keretbe ágyazott erõgépre vágynánk, A Gigabyte készletébõl jelenleg 155 000 Ft-ért találunk megfelelõt.

Asus RTX2070 8GB DUAL

Az Asus is beugrott

Egy apró szünet erejéig váltsunk Asus-ra, az RTX 2070 ugyanis egy hagyományos Dual, azaz dupla ventilátoros kiadás. Ezek az alapmodellhez jóval közelebb álló kártyák, vagyis nem érdemes komolyan megemelt értékekre várni, a 2304 shader modellel bíró GPU-t azonban így sem kell félteni, az 1410 Mhz-es alap órajel 1650 MHz-ig nyújtózkodik, no persze csak addig, amíg nem próbálkozunk magasabb frekvenciák elérésével. A 8GB memória továbbra is GDDR6, 256-bites busszal, 14Gbps sávszélességgel. A legkomolyabb TU106-os lapka szintén kér majd enni, így a 8+6 tû kötelezõ, a minimum 550 wattos táp erõsen ajánlott.

A megszokott dizájn és ütõs teljesítmény

Az egy HDMI és három DisplayPort változatlan, illetve itt is jelen van az USB Type-C, ami elsõsorban a VR eszközök miatt kapott helyet. A 268 x 114 x 58 mm valamivel rövidebb, ugyanakkor vaskosabb mint a korábbi Gigabyte darabok, így közel 3 foglalatnyi helyet tölt be. A hûtést három helyett két ventilátoros rendszer segíti, ám a megoldást a drágább Strix modelleken is láthattuk már, így nincs ok az aggodalomra. Az Asus megoldása jelenleg 234 000 Ft-tól kapható, valamivel olcsóbban pedig az EVO kiadást választhatjuk 200 000 Ft-tól.


GIGABYTE RTX2070 Super GAMING OC 3X

Változatlan dizájn, növekvõ teljesítmény


Jöjjön is a SUPER kiadás, mely látványban ugyan igazodik a Windfroce 3X hûtõvel szerelt kártyák táborához, ám a lapon már az RTX 2080-at hajtó, fejlettebb TU104 GPU kapott helyet. Bár teljes potenciálját itt nem érheti el, a 2560 shader egység érzékelhetõ sebességnövekedést jelent. A megszokott 8GB memória és adatsín nem mutat újdonságot, a gyártó azonban már 650 wattos tápegységet, és nagyobb szabad helyet kér, a méretek ugyanis 286 x 114 x 50 mm-re nõttek.

Ismerõs? Ismerõs hát!

Az alap órajel itt 1605 MHz, az 1770 MHz-es Boost pedig 15 Mhz pluszt kapott. A Type-C eltûnt a hátoldalról, a tápegységet viszont itt is 8+6-tûs kombináción keresztül kell csatlakoztatnunk. Az igen komoly teljesítményt most 195 000 Ft-ért kaparinthatjuk meg.


MSI RTX 2080 VENTUS 8GB

Az MSI is benézett, és akkor már hozott egy RTX 2080-at!

Ó, végre, egy MSI kártya, méghozzá a csúcskategóriás RTX 2080 formájában. A TU104-es GPU immár 2944 shaderrel tarol, és itt sem érdemes 650 wattos tápegységnél vékonyabb erõforrásban gondolkodni, az akár 1710 MHz-esn üzemelõ GPU terhelés alatt igényelni fogja a támogatást, pláne ha némi manuális tuningot is bevetnénk. A memória és a csatlakozókínálat változatlan, bár visszatér az USB Type-C. A 268 x 114 x 42 mm-es kártya sem egy vékony darab, miniatûr konfigok építõinek ez a változat aligha lesz megfelelõ. A legelvetemültebbek akár dupla SLI rendszert is létrehozhatnak, bár aki ilyenre költ, az talán tudja, hogy játékok alatt ezzel nem sokra megy majd.

Rímel az Nvidia stílusával

A közel egy kilós szörnyet a dupla csapágyazással készült dupla ventilátoros rendszer hûti, melyben a hõcsövek kialakításánál, a lehetõ leghatékonyabb érintkezés és hõszállítás volta fõ szempont, így strapabíró és hatékony végeredményt kapunk. Ezt el is várjuk ebben a kategóriában, hiszen itt már a 4K-s játék sem képzelgés, az alacsonyabb felbontások pedig nem jelenthetnek gondot. A teljesítménynek persze ára van, ebben az esetben 237 000 Ft.

Asus ROG-STRIX RTX2080 Super 8GB

A ROG-STRIX nem maradhat ki a listából


Félelmetes szörnyeteg az Asus ROG Strix kártyája, mely egy 2080 SUPER-t rejt a tripla ventilátoros burkolat mögött. A TU104-450-A1 GPU variáns 3072 shader egységgel borzolja a kedélyeket és a pénztárcákat, míg játékok alatt igen komoly teljesítményt garantál. Az Advanced Edition 1860 Mhz-es OC órajelet hoz, de az Asust ismerve nem lesz gond, ha ennél is feljebb merészkedünk egy kicsit. A 8GB GDDR6 ezúttal a 14000 Mhz-es effektív órajel helyett 15500 Mhz-et nyújt, így végre a memória terén is láthatunk értékelhetõ gyári tuningot. Az apróság 300 x 130 x 54 mm-es, így mondjunk le a TV alatt elférõ konzol méretû gép építésérõl, cserébe játékok alatt nem ütközhetünk komoly kihívásokba.

Tuning a négyzeten

A 650 wattos tápegység dupla nyolcas csatlakozást használ, a két HDMI és két DisplayPort egyensúlyát pedig csak a Type-C töri meg. Ha az Asus kártyájában találtuk meg az ideális játszótársat, nagyjából 300 000 Ft környékén szerezhetjük be, a készletek erejéig.

MSI RTX2080 Ti 11GB VENTUS

Nagyágyú egy komplett PC áráért

Mi más ülne a trónon, ha nem az eszméletlen erõfölénnyel bíró monstrum, a TI104-es GPU legütõsebb változatával. A 2080 Ti és a TU102-es GPU nem kevesebb mint 4352 shader egysége, közel ezerrel több, mint amit a 2080 SUPER kínál. Ez már érezhetõen nem a kézenfekvõ megoldás és az egyértelmû választás kategóriája, ám extrém áron extrém teljesítményt is kínál, így még sok év múlva sem okoz majd csalódást. A brutális belsõt az MSI visszafogott VENTUS dizájnja megpróbálja elrejteni, de a 268 x 112 x 50 mm azért minimum gyanús lehet. A memória ezúttal 8GB helyett egy bõséges 11GB-os csomag, méghozzá 352-bites adatbusszal.

Az AMD egyelõre meg sem kísérelt hasonlót

A DisplayPort-ok ismét fölénybe kerültek, van Type-C is, a fogyasztást pedig képzelhetjük, 650 wattos egység alá persze aligha megy majd, aki itt nézelõdik. A teljesítményre hamarosan fény derül, addig barátkozhatunk a 400 000 Ft környéki vételárával.

Teszt-tér


Most hogy elõször ismét vethettünk egy pillantást az elõzõ AMD-s tesztekre, majd végigszaladtunk az NVIDIA kártyák listáján, nézzük, hogyan alakultak a tesztek. Ahogy a legutóbb, most is igyekeztünk egyforma kihívást intézni a kártyák felé, így beépített benchmark tesztekre hagyatkoztunk, és nem mulasztottuk el a Full HD, és a WQHD felbontás alatti próbákat sem, természetesen magas beállítások alkalmazása mellett.

Assassin's Creed Odyssey

Aligha találhatunk olyan tesztalanyt, ami ilyen kíméletlenül megeszi számítógépünket, talán a Control juthat eszünkbe, ha az elhanyagolt optimalizációra gondolunk. Az ógörög vidéken játszódó kaland kétségtelenül látványos helyszínekre kalauzol bennünket, de a látványnak még 1080p-ben is ára van, pláne Ultra High beállítások mellett. A bûvös 60-as határt egyedül az RTX 2060-nak sikerült áttörnie, ám ha a célunk a játszhatóság, némi kompromisszummal a GTX 1660, vagy akár az RX 570 is betörhetõ. 

1440p-ben egy jó 10 FPS körüli átlagot veszítenek a kártyák, az  abszolút gyõztes így meglepõ módon az RX 570, hiszen a 33 helyetti 27 nem is tûnik olyan vészesnek ilyen körülmények között, a 60 FPS-t pedig egyedül a 2070 SUPER érte el, igaz az 5800XT kemény két képkockával szorosan mögötte járt.

Shadow of the Tomb Raider

Lara Croft legutóbbi kalandjával valószínûleg egy kis pihenõt tart a sorozat, ám ebben a részben sem kell majd unatkoznunk. A világvége elsõ hullámaival küzdõ hõsnõ sem fest rosszul Highest beállításokon, és meglepõ módon a vártnál kegyesebb volt a kártyákhoz. Itt még az RX 470 is majdnem elérte a 60-as átlagot, sõt, még a GTX 1650-nel is vígan játszhatunk, fölöttük pedig több mint elegendõ képkockát kapunk az élvezetes játékhoz.

A GPU persze 1440p-ben kapja meg a komolyabb kihívást, hiszen a processzorra itt jóval kisebb teher hárul. így lehet, hogy a GTX 1660 Ti lecsúszik a 60-ról, és az RX 5700 is csak 3-mal szárnyalja túl. Az RX kártyák persze még itt is állják a sarat,  ahogy a legkisebb GTX is, és pár effekt megzabolázásával biztosan nyerünk némi sebességet.

Borderlands 3

A népszerû looter-shooter régóta várt folytatása végre itt van, így újra csapatba verõdhetünk az ismerõsökkel, vagy akár magunk próbálgathatjuk az új hõsök egyedi képességeit, ebben a fegyverekkel és õrült ellenfelekkel telezsúfolt univerzumban. Itt még a gyengébb szereplõk is játékban maradhatnak, hiszen High-on az RX kártyák 40-50 körüli értékei nem vállalhatatlanok, de azt is megnézhetjük, hogy az RX 5700 XT-t milyen kevéssel elõzi le a mentõövként kiadott RTX 2070 SUPER.

1440p-n a GTX 1650 bizony 30 alá zuhan, míg az 570 épp hogy meghaladja azt, a többi Polaris elõnye ehhez képest minimális, ami a kisebbik RX tartalékairól árulkodik. Itt a 60-as szalagot az RX 5700 szakítja át, mely szépen bevackolta magát az RTX 2060, és az RTX 2060 SUPER közé. a 2080 SUPER szépen kiegyensúlyozza az alap és Ti változat közötti terepet, még ha utóbbit nem is veszélyezteti.

Metro Exodus

Szép, szép, de hogy bírja? A nukleáris pusztulást követõ idõszakot feldolgozó történet harmadik része látványos, és hardverzabáló kalandon vezeti át a játékosokat, ahol az RX 570 épphogy megtalálta magának a 30 FPS-es átlagot, a 40-et azonban csak a GTX 1660 SUPER tudja átlépni. A kisebbik NAVI kereken 60 FPS-t hoz, a célvonalon pedig meglepú módon együtt szalad át az RTX 2060 SUPER-rel.

A nagyobb felbontáson a GTX 1660 éri el elõször az átlag 30 FPS-t, a 1650 és az RX 570 rendesen megküzd a 20 körüli számok kipréselésében is. Az RTX 2080 pedig egy egész képkockával csúszott le a 60-ról, amit elérnie egyedül az RTX 2080 SUPER tudott, meghaladni pedig csak a 2080 Ti.

Red Dead Redemption 2

Végül egy kicsit ismét a múltba látogatunk, ám az antik világ helyett kicsit közelebb közjük ki a lovat, méghozzá a vadnyugaton. A konzolokon nagy sikert aratott játék folytatása már a PC-s rajongók számára is elérhetõ, mi pedig bevetettük a tesztjeinkhez is. Valami furcsaság folytán a GTX 1660 és SUPER változata között egy jó 18 FPS-es különbség mutatkozott, míg utóbbihoz mérve a 1660 Ti elõnye minimális. Vajon a Rockstar játékában ennyit számítani a fejlettebb fedélzeti memória? 

WQHD alatt a különbségek mérséklõdnek, bár a 1660 és a SUPER közötti különbség még mindig jelentõsebb, mint amit a SUPER és Ti között elveszett 2 FPS mutat. AZ Rx 580 itt képes volt stabil 40-re, ami szép eredmény High beállítások mellett, ha viszont 60 fölötti eredményre vágyunk, ahhoz minimum egy RTX 2060-ra lesz szükség. 

Mi kell nekem?

A tesztek arról árulkodnak, hogy az öreg Polaris architektúrás AMD kártyákat még nem érdemes temetni, azonban egy GTX 1660 jobb befektetés lehet az alacsonyabb kategóriában. Az AMD szépen feljött a középmezõnybe, hiszen a NAVI kártyák jól teljesítenek, a SUPER kártyák pedig bebizonyították, hogy volt értelme bevezetni õket. A nagy kérdés, hogy az AMD vajon képes lesz-e megtörni Nvidia egyeduralmát az abszolút felsõ kategóriában, és ha igen, vajon mikor vethetik be a vörös nagyágyút. Azt tudjuk, hogy még nem terítették ki az össze lapjukat, és ahogy a Ryzen, úgy az újjászületett Radeon-ok is számíthatnak fejlõdésre a következõ években. Ám az NVIDIA aligha fog pihenni, a kissé erõs árkategóriában látható 2080 Ti egyeduralmát pedig egyelõre maximum házon belül fenyegeti, egy még erõsebb változat lehetõsége.

Ennyi?

Így az év végén el kell ismernünk, hogy erõs esztendõn vagyunk túl, az AMD rendesen beindította a pörgést. Hatalmasat lépett elõnybe a játékosoknak szánt hardverek tekintetében, ezzel cselekvésre késztette az NVIDIA-t, és fejvakarásra az Intelt, amely felébredt évek óta tartó tetszhalott állapotából, és pár éven belül talán ismét izgalmas fejlesztésekkel lepheti meg a közönséget. Mi itt leszünk jövõre is, és várjuk a piac újdonságait, melyeket lehetõségünk szerint továbbra is bemutatunk majd. Zárásként érdekesség képpen beszúrtunk két diagramot, melyekhez a tesztek idején mért árakat vettük alapul.

 

KD - PCX

2019. 12. 17

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató
A gaming világában a felszerelésed minősége komoly különbséget jelenthet a játékélményben. Az egyik legfontosabb eszköz, amire minden gamernek szüksége van, az a megfelelő egér. De hogyan választhatjuk ki a legjobb gamer egeret a rengeteg lehetőség közül? Ne aggódj, segítek neked!
Ebben a cikkben részletesen bemutatom, mire érdemes figyelned, hogy a legjobb döntést hozd meg, és hogy a vásárlás után biztosan elégedett legyél a választott modellel.
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Hogyan kezdj neki a vásárlásnak?
Az érzékenység (DPI) és a játékstílusod kapcsolata
Kényelem és ergonomikus kialakítás
Súly és testreszabhatóság
A gombok és a testreszabhatóság
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Szoftver és extra funkciók
Az ár-érték arány és a hosszú távú befektetés
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Bár sokan talán nem gondolnak bele, az egér nem csupán egy eszköz, amivel mozgatjuk a kurzort vagy kattintunk a képernyőn. A legjobb gamer egér nemcsak kényelmes, hanem jelentősen befolyásolja a reakcióidőt, a precizitást és a teljesítményt is.
Legyen szó egy gyors online shooter játékra vagy egy éjszakai RPG kalandra, a megfelelő egér sokat dobhat a játékmeneten. Képzeld el, hogy egy olyan egered van, amivel minden egyes mozdulatot pontosan és kényelmes

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak
A laptophoz való egér választás nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre tűnik. Bár sokan hajlamosak azt hinni, hogy a legjobb választás az, amelyik a legolcsóbb vagy épp a legdivatosabb, valójában a megfelelő egér megtalálása sokkal inkább attól függ, mire van szükséged. Ha rendszeresen utazol vagy diákként tanulsz, az egér használatának kényelme és funkcionalitása kulcsfontosságú lehet.
Ebben a cikkben részletesen végigvezetlek a laptophoz való egér kiválasztásának legfontosabb szempontjain, hogy segítsek megtalálni a legjobbat számodra.
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Milyen típusú egér illik hozzám?
Vezetékes vagy vezeték nélküli egér laptophoz?
Kényelmes méret és forma: Miért fontos?
Érzékenység: Mennyire fontos a DPI?
Ergonómia: Hogyan védheted meg a kezed és csuklódat?
Ár és minőség: Hogyan találj megfelelő egyensúlyt?
Mit kell még figyelembe venni?
Gyakran ismételt kérdések
Összefoglalás: A megfelelő egér laptophoz
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Az érintőpad sok esetben elegendő a napi feladatok elvégzésére, de ha hosszú órákon át dolgozol, tanulsz vagy játszol, az egér egyértelmű előnyökkel bír. Az egér gyorsabb és kényelmesebb irányítást biztosít, különösen akkor, ha precíz mozdulatokra van szükség, mint például grafikai munkák vagy programozás esetén.

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát
Bár nem mindig gondolunk rá, az egér a számítógép egyik legfontosabb kiegészítője. Sokan naponta használják órákon keresztül, de a tisztítására és karbantartására gyakran nem fordítanak kellő figyelmet. Pedig az egér tisztítása nemcsak higiéniai szempontból fontos, hanem segíthet abban is, hogy meghosszabbítsd az élettartamát, és még kényelmesebbé tedd a használatát.
Az alábbiakban bemutatom azokat a hatékony és egyszerű módszereket, amelyekkel te is megőrizheted az egér jó állapotát.
Miért fontos az egér tisztítása?
Hogyan készítsük elő az egér tisztítását?
Az alapvető tisztítási lépések
A gombok tisztítása
Az optikai érzékelő tisztítása
A vezetékek és a kábel karbantartása
Miért fontos a rendszeres karbantartás?
Hogyan kerüld el a leggyakoribb tisztítási hibákat?
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért fontos az egér tisztítása?
Mielőtt rátérnék a tisztítási módszerekre, érdemes kicsit elgondolkodni azon, miért is fontos az egér tisztítása. A számítógépes egér nap mint nap érintkezik a kezed bőrével, ami természetesen izzadtságot és szennyeződéseket hagyhat rajta. Ráadásul az egér gyakran kerül az asztalra, ami egy poros felület lehet, így könnyen összegyűlhet rajta kosz, amitől nemcsak piszkos lesz, hanem a működését is befolyásolhatja.
A rendszeres ti
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.