A Kínai gyártó által létrehozott különc hibrid lap, az integrált GTX 1050 Ti videokártyával hívta fel magára a figyelmet, de nem ez az egyetlen furcsa tulajdonsága.
A Zeal-All néven tevékenykedõ kínai vállalt jegyez néhány érdekes megoldást, de a ZA-SK1050 névre keresztelt torzszülött különösen kilóg a sorból. A 6. illetve 7. generációs Intel processzorokat kezelõ LGA 1151 processzorfoglalat és B150 vezérlõ, egy 235 x 197.5mm-es nyomtatott áramköri lapon pihen. Ez tulajdonképpen egyetlen hivatalos formátumnak sem felel meg, de nagyjából a microATX, és a kevésbé általános FlexATX formátumokhoz áll a legközelebb. Ezek után talán nem meglepõ, hogy a furcsaság két SO-DIMM memóriafoglalattal rendelkezik, az elsõsorban hordozható gépekben használatos memóriákból legfeljebb kétszer 16GB 2133 MHz modul használható.
Az egyedi modell furcsaságai itt még nem érnek véget, ugyanis hiába keresnénk hagyományos, például 24-pines tápcsatlakozót, az ellátásért ugyanis egy nem kifejezetten általános, 19 voltos dugalj felel, ráadásul nem is akárhol. A szokatlan konnektor az I/O részlegen kapott helyett, közvetlenül egy HDMI port, egy Realtek 8111E meghajtású gigabites hálózati csatlakozó, négy USB 3.0, két jack audio, egy CMOS reset gomb, egy JSATA, és két hátra költöztetett SATA nyílás társaságában. Hogy ne érje szó a ház elejét, a lap ellentétes peremén van egy másik HDMI is (elvileg szerviz csatlakozó), és a biztonság kedvéért még egy MSATA és egy mPCIe csatlakozónak is jutott hely, nagyjából a CPU és az integrált GPU között.
A kompakt gépek, és szerverszintû felhasználásra szánt rendszerek számára létrehozott építményt, természetesen az integrált 2GB-os GTX 1050 Ti koronázza meg, melyre egy kétezres évek elejét megidézõ alumínium hûtõbordát is ráfabrikáltak. A 19 voltos nyílás alapján ez akár egy áttervezett noteszgép-alaplap is lehet, arra azonban igen kicsi az esély, hogy itthon valaha is találkozunk vele és megfigyeljük mûködés közben. Elõször is érdemes meglesni az árát, ugyanis a kínai webshopban valamivel 120 ezer forint alatt szerepel, amit még az integrált Nvidia kártya is nehezen indokol, nem beszélve a hagyományos PCIe csatlakozó hiányáról, és a CPU-ról, amit használtan kéne beszereznünk hozzá.
Az amorf szerzetre persze több híroldal is felfigyelt, egy ismert tech-csatorna ráadásul be is szerzett egyet, hogy közelebbrõl is megvizsgálja. Némi ügyeskedést követõen végül sikerült életre hívni, a tesztjükbõl viszont kiderült, hogy bár a használíti utasítás megígéri, a Windows jelenleg nem igazán támogatja, ám a Linux ezúttal is megmentõnek bizonyult. A játékok elindítása sem ment egyszerûen, de a Counter-Strike: Global Offensive azért hajlandó volt stabilan futni, méghozzá az elvárható képkockaszámmal. Annyi biztos, hogy Kína kifogyhatatlan forrása az indokolatlannak tûnõ és nehezen beazonosítható technológiáknak, de hacsak nem kifejezetten egy specifikus eszközre vadászunk, a hasonló megmosolyogtató érdekességekkel aligha akad dolgunk.
Ha céges felhasználásra, esetleg megfigyelõkamerákhoz, vagy hasonló ipari kaliberû megoldásokhoz keresünk hardveres támogatást, inkább rakjunk össze magunknak egy költséghatékony és stabil gépet, ami nem csak javítható és bõvíthetõ, de a szoftveres támogatása is megoldott.